Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

[MENTION=14120]narta[/MENTION] μιλάς με γρίφους! Τι άποψη έχεις σχετικά με τη κατανάλωση γάλακτος από ενήλικες;

Έχω διαβάσει κάποια πράγματα σχετικά με την απώλεια ασβεστίου που προκαλεί στους ενήλικες η κατανάλωση του...

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τα μοναδικα ενηλικα ζωα που πινουν γαλα ειναι οι ανθρωποι. Food for thought

Εντελώς άχρηστο στα ενήλικα άτομα, η βιομηχανία όμως είναι τρομερά ανθηρή και τα κέρδη δις...

Ορίστε πως "αρμέγουν" τις αγελάδες και μετά πείτε μου ΕΑΝ μπορείτε να καταναλώσετε ξανά γάλα KAI OXI δεν είναι μία περίπτωση στις 10000000

Οι εικόνες είναι σκληρές, WARNING

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gYTkM1OHFQg]Ohio Dairy Farm Brutality - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

το greek yogourt στην Αμερική κάνει θραύση...το τρώει και ο Ομπαμιας...και την εταιρία με την μεγαλύτερη απήχηση εκει την έχει ένας Τούρκος

Turkish immigrant to US wins Entrepreneur of the Year award for Greek yoghurt business - The Irish Times - Sun, Jun 09, 2013

Εκεί δραστηριοποιείται πλεον καιι ο Φιλιππου (ΦΑΓΕ)

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άχρηστο στα ενήλικα άτομα, η βιομηχανία όμως είναι τρομερά ανθηρή και τα κέρδη δις...

Ορίστε πως "αρμέγουν" τις αγελάδες και μετά πείτε μου ΕΑΝ μπορείτε να καταναλώσετε ξανά γάλα KAI OXI δεν είναι μία περίπτωση στις 10000000

Οι εικόνες είναι σκληρές, WARNING

Μπορώ να σου δείξω και πως τις σφάζουν και τρως την μπριζολίτσα σου. Αυτό δεν λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου δείξω και πως τις σφάζουν και τρως την μπριζολίτσα σου. Αυτό δεν λέει κάτι.

Δεν τρώω μπριζολίτσα μεσιέ και έχει μεγάλη σημασία το πως σφάζουν , μεταχειρίζεσαι ένα ζωντανό μιας και οι τοξίνες που παράγει ένα κακοποιημένο ζώο μεταφέρονται στον οργανισμό σου αλλά βγαίνουμε offtopic.

Το γάλα ΔΕΝ πρέπει να καταναλώνεται όπως το καταναλώνουμε και μην ακούσω για λόγο γυμναστηρίου και άλλα τέτοια φαιδρά.

Το γάλα σόγιας άνετα συμπληρώνει το ζωικό αυτό ανούσιο προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα παίρνουμε όλη την πρωτείνη από Whey μου φαίνεται. Προσωπικά μου αρέσει το γάλα και δεν θ' αφήσω κανέναν ψυχοπαθή να μου αλλάξει γνώμη. Όπως μου αρέσουν και τα φρούτα & λαχανικά και δεν θα σκεφτώ τον αγρότη που τα ταράζει στα φυτοφάρμακα κλπ...δυστυχώς καθαρά τρόφιμα δεν υπάρχουν (σε μεγάλη ποσότητα) αλλά αυτό είναι το τίμημα της αφθονίας που πληρώνουμε.

Δηλαδή αν το κρέας είναι κακοποιημένο, το ψάρι μολυσμένο και το δημητριακό μεταλλαγμένο στο τέλος τι στο διάτανο θα τρώμε?

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα παίρνουμε όλη την πρωτείνη από Whey μου φαίνεται. Προσωπικά μου αρέσει το γάλα και δεν θ' αφήσω κανέναν ψυχοπαθή να μου αλλάξει γνώμη. Όπως μου αρέσουν και τα φρούτα & λαχανικά και δεν θα σκεφτώ τον αγρότη που τα ταράζει στα φυτοφάρμακα κλπ...δυστυχώς καθαρά τρόφιμα δεν υπάρχουν (σε μεγάλη ποσότητα) αλλά αυτό είναι το τίμημα της αφθονίας που πληρώνουμε.

Δηλαδή αν το κρέας είναι κακοποιημένο, το ψάρι μολυσμένο και το δημητριακό μεταλλαγμένο στο τέλος τι στο διάτανο θα τρώμε?

Δυστυχώς σε όλα έχει μπει το χρήμα και μας ταίζουν καρκίνο με την σέσουλα..μάμησε τα...

Link to comment
Share on other sites

Το γάλα δεν είναι αναγκαίο για ενήλικο ανθρωπο και μερικοί υποστηρίζουν οτι είναι και βλαπτικό. Προσωπικά το έχω περιορίσει στο ελάχιστο και δεν έχω δει κάτι αρνητικό. Γιουρτι και τυρί καλύπτουν άνετα τις απαιτήσεις μου σε ασβέστιο

Smoke signals™

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την Δευτέρα crossfit.

Εχω να πάω γυμναστήριο 13 μήνες.

Ολα πονανε $#$% .

Κατι που να μου χαλαρώσει τους μυς εκτός απο διατάσεις??

Ps καλη φαση πάντως μ αρεσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την Δευτέρα crossfit.

Εχω να πάω γυμναστήριο 13 μήνες.

Ολα πονανε $#$% .

Κατι που να μου χαλαρώσει τους μυς εκτός απο διατάσεις??

Ps καλη φαση πάντως μ αρεσε πολυ.

Καλως ηλθες στο cf !

Σε ποιο box πας ? Η μονη λυση ειναι ειναι παρα πολυ καλο warmup πριν και διατασεις μετα.

Η να κανεις 1 WOD το πρωι και ενα το απογευμα. :hehe:

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την Δευτέρα crossfit.

Εχω να πάω γυμναστήριο 13 μήνες.

Ολα πονανε $#$% .

Κατι που να μου χαλαρώσει τους μυς εκτός απο διατάσεις??

Ps καλη φαση πάντως μ αρεσε πολυ.

Κρυο μπανακι(οχι χλιαρο κρυο).

Στην αρχη θα ξεπαγιασεις αλλα μετα δεν θα μπορεις να κανεις με ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.