Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Έχω διαβάσει καλά λόγια και για το bulkpowders.co.uk

Η myofusion είναι κόλαση η ρημάδα, είχα δοκιμάσε διαφημιστικό φακελάκι που μου είχαν στείλει σε μια παραγγελία.

Εδώ την έχει σε πολύ καλή τιμή πάντως, για λίγο μεν αλλα οκ...

Απίστευτη τιμή. :T:

Βλέπω να μπαίνω σε έξοδα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματα Διατροφής - MuscleBody.gr

Είναι απο Ελλάδα και έχει πολύ χαμηλές τιμές. Την Myofusion την έχει 46ευρω.. Reflex 47.. και γενικά έχει πολύ χαμηλές τιμές σε όλα..

Έγινε επεξεργασία από kikis
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω γαντια για crossfit. Intersport δεν εχουν τπτ και καποια που πηρα με padding εκαναν τα χερια μου σκ@τα απο το μονοζυγο σε 1 μερα μεσα.

Any suggestions ? Δεν εχω θεμα να δωσω και 60 ντολαρς, αν προστατευεται το δερματακι μου :D

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω γαντια για crossfit. Intersport δεν εχουν τπτ και καποια που πηρα με padding εκαναν τα χερια μου σκ@τα απο το μονοζυγο σε 1 μερα μεσα.

Any suggestions ? Δεν εχω θεμα να δωσω και 60 ντολαρς, αν προστατευεται το δερματακι μου :D

Αυτά εδώ χρησιμοποιώ :

Morgan Professional Weight/Crossfit Gloves

Μου τα έχουν στείλει μεν , δεν ξέρω εάν στην Ελλάδα θα τα βρεις,διαφορετικά για δες από Reebok (τα οποία είναι ειδικά για crossfit)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται γάντια ρε σεις λιγη τριμενη κιμωλία και είστε μια χαρά!

Εδω η γκομενα και δεν φοραει....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uO_jfEk-adw]17 year old-girl performing movements most guys can't do - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

@digitaltiger

Αγύμναστη είναι η "γκομενα". Θέλει να πατάει και σε τοίχο για να ανεβεί το σκοινί :hehe:

Λεπτομέρειες...:p ειναι σε πολυ καλό δρόμο,αν συνεχισει ετσι κιολας θα γινει τερας πιστεύω.

Ξέρει κανείς κάποιο γυμναστήριο crossfit κοντά στον Πειραιά?

Link to comment
Share on other sites

Τα γάντια μειώνουν την απόδοση (υπάρχουν έρευνες)

Παλιά από 140 κιλά και πάνω έβαζα straps στις άρσεις θανάτου, ενώ τώρα κάνω με 190 κιλά και δεν ξεκολλάει η λαβή. Θέμα συνήθειας και ενδυνάμωσης είναι.

Θα βγάλεις άπειρους κάλους αλλά άντρας είσαι ... ας είναι όλα τα άλλα καλά και ας είναι τα χέρια σου πληγιασμένα ;)

Μάθε να κάνεις προπόνηση χωρίς γάντια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε βάλε τα γαντάκια σου, με τόσα κιλά πάλι κάλους βγάζεις.

Ιδιαίτερα εάν κάνεις 90+ κιλα σε μπάρα στήθους, το γαντάκι είναι απαραίτητο.

Επίσης με τα straps πως γίνεται να βγάλεις κάλους στα χέρια...?:rubik:

Link to comment
Share on other sites

Βρε βάλε τα γαντάκια σου, με τόσα κιλά πάλι κάλους βγάζεις.

Ιδιαίτερα εάν κάνεις 90+ κιλα σε μπάρα στήθους, το γαντάκι είναι απαραίτητο.

Επίσης με τα straps πως γίνεται να βγάλεις κάλους στα χέρια...?:rubik:

Τα γαντάκια ΔΕΝ είναι απαραίτητα, θα επιμείνω.

Περικάρπια ναι, γαντάκια όχι.

Τα straps εμποδίζουν την λαβή σου να "παραδώσει" και να ανοίξει ώστε να σου φύγει η μπάρα στα πολλά κιλά. Αυτό δεν σημαίνει ότι η μπάρα δεν σε γδέρνει.

Κιμωλία, σφουγγάρια εάν σας βολεύουν αλλά γαντάκια όχι.

Στο στήθος γιατί είναι απαραίτητο το γαντάκι? Όσο πιο "χοντρό" κάνεις το πιάσιμο σου, τόσο πιο δύσκολη γίνεται η άσκηση.

Και με γαντάκια βγάζεις κάλλους ναι, αλλά χωρίς βγάζεις πολύ περισσότερους. Το καλό είναι ότι αναρρώνει γρήγορα το χέρι σε εκείνο το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Η κιμωλία είναι η ιδανική περίπτωση, συμφωνώ αλλά στο δικό μου gym , γνωστής αλυσίδας , εάν δουν κιμωλία στο έχουν απαγορεύσει σε χρόνο dt.

Οπότε αναγκαστικά πάω σε γάντια:whip:τα οποία δυσκολεύουν στο πιάσιμο της μπάρας , αυτό είναι αλήθεια αλλά δεν έχω άλλη εναλλακτική (για σφουγγάρια δεν κάνω λόγο).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.