Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

τρεχω να παρω οτι παιζει σε μεθυλικο δεσμο αμεσως τοτε.

Αν πινεις καφε, παιρνεις :p

M-Drol is for pussies. Methyl-trienolone is da shit (παρε καβατζα 3 συκωτια να εχεις ομως γιατι το δικο σου δεν φτανει ουτε για ζητω) :hehe:

Προς αποφυγη παρεξηγησεων, οι παραπανω ουσιες ειναι τοξικες και επικινδυνες, γι' αυτο μακρια. Ουτε για αστειο αν δεν ξερετε με τι μπλεκετε.

Link to comment
Share on other sites

Αν πινεις καφε, παιρνεις :p

M-Drol is for pussies. Methyl-trienolone is da shit (παρε καβατζα 3 συκωτια να εχεις ομως γιατι το δικο σου δεν φτανει ουτε για ζητω) :hehe:

Προς αποφυγη παρεξηγησεων, οι παραπανω ουσιες ειναι τοξικες και επικινδυνες, γι' αυτο μακρια. Ουτε για αστειο αν δεν ξερετε με τι μπλεκετε.

Eννοείται πως μακριά,αλλιώτικα κλείσε από τώρα θέση στην λίστα αναμονής μεταμοσχευσεων , δεν είσαι ο Προμηθέας για να σκάσει μύτη κάθε μέρα νέο συκωτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως μακριά,αλλιώτικα κλείσε από τώρα θέση στην λίστα αναμονής μεταμοσχευσεων , δεν είσαι ο Προμηθέας για να σκάσει μύτη κάθε μέρα νέο συκωτάκι.

Αυτο ειναι μια αλλη συζητηση που ειναι εκτος χωρου για το συγκεκριμενο forum. Ολα εχουν την χρηση τους, σε επιπεδο πρωταθλητισμου και υπαρχουν αρκετες προστασίες που το συκωτι δεν κανει κιχ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μια αλλη συζητηση που ειναι εκτος χωρου για το συγκεκριμενο forum. Ολα εχουν την χρηση τους, σε επιπεδο πρωταθλητισμου και υπαρχουν αρκετες προστασίες που το συκωτι δεν κανει κιχ ;)

Θα σε χρειαστώ εσένα τότε:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνοντας την αποθήκη για βατραχοπέδιλα, ξέθαψα κάτι δίσκους (σύνολο 80 kg) που είχαν σκουριάσει και αφού τους έτριψα με το σβουράκι και τους πέρασα μίνιο-χρώμα έγιναν σαν καινούργιοι. Αφού λείπουν όλοι και δεν κινδυνεύω να έχω γυναικο-μουρμούρα, λέω να θυμηθώ ξανά τις ασκήσεις με ελεύθερα βάρη. Επειδή θα τους χρησιμοποιήσω μόνο για πολυαρθρικές με μπάρα, θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω πρώτα μονόζυγο ή άρσεις θανάτου όταν κάνω πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρσεις θανατου γινονται μονο αφου εχεις ζεσταθει ΠΑΡΑ πολυ καλα.

Απο κει και περα αν εχεις πολυ καιρο να ασχοληθεις και θελεις να αποφυγεις τραυματισμο

Θα προτεινα να δουλεψεις πρωτα τον κορμο σου χωρις βαρη, ραχαιους κοιλιακους κλπ

Και μετα σιγα σιγα να μπεις σε τετοιες ασκησεις.

Link to comment
Share on other sites

Γυμνάζομαι τακτικά αλλά όχι με βάρη. Κάνω μια κυκλική προπόνηση 2 φορές/εβδομάδα (μονόζυγο-push ups-βαθιά καθίσματα-ραχιαίους-κοιλιακούς) με το βάρος του σώματός μου. Επειδή όμως είμαι μόνος μου σπίτι και δεν ενοχλώ, σκέφτηκα να χωρίσω την προπόνηση σε 2 ημέρες βάζοντας και 1 ή 2 ασκήσεις με μπάρα ανά μυϊκή ομάδα. Στην πλάτη που συζητάμε, θέλω να κάνω μονόζυγο, κωπηλατική με μπάρα και άρσεις θανάτου. Απλά δεν ξέρω με ποια σειρά να τα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας στο χωριό για το καλοκαίρι το κοντινότερο σοβαρό γυμναστήριο είναι στα 50χλμ. Έχει κανείς άποψη για προπόνηση με λάστιχα?

Τα συγκεκριμένα πχ http://www.bodylastics.com/

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας στο χωριό για το καλοκαίρι το κοντινότερο σοβαρό γυμναστήριο είναι στα 50χλμ. Έχει κανείς άποψη για προπόνηση με λάστιχα?

Τα συγκεκριμένα πχ http://www.bodylastics.com/

Αυτα εδω ειναι καλα 06062009(013).jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ξερετε τι ειναι το intermittent fasting?

Γενικά πληροφορίες δηλαδή θελω να μάθω, από τι έχω καταλάβει στα γρήγορα που είδα και κάτι videaκια είναι κάτι σαν νηστεία,και πρέπει να πάρεις το πολύ μέσα σε 6 ώρες όλες της θερμίδες που χρειάζεσαι και την υπόλοιπη μέρα μόνο νερό.

Μπορεί να το κανει ο οποιοσδήποτε αυτό? ας πούμε εγώ είμαι 17,και έχει να κάνει νομίζω περισσότερο και με την αυξητική ορμόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ξερετε τι ειναι το intermittent fasting?

Γενικά πληροφορίες δηλαδή θελω να μάθω, από τι έχω καταλάβει στα γρήγορα που είδα και κάτι videaκια είναι κάτι σαν νηστεία,και πρέπει να πάρεις το πολύ μέσα σε 6 ώρες όλες της θερμίδες που χρειάζεσαι και την υπόλοιπη μέρα μόνο νερό.

Μπορεί να το κανει ο οποιοσδήποτε αυτό? ας πούμε εγώ είμαι 17,και έχει να κάνει νομίζω περισσότερο και με την αυξητική ορμόνη.

Πες σε αυτόν που σου σύστησε τη δίαιτα ότι απαγορεύετε ο προσηλυτισμός στη χώρα μας.

Μη μασάς το γνωστό ραμαζάνι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα το δημιουργησε ο Martin Berkhan, εδώ λεπτομέρειες

Το άκουσα από τους hodgetwins

Και Εδώ το video τους που μιλάνε για αυτό

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LSdwdWnTRlQ&feature=g-user-u]Intermittent Fasting Leangains Martin Berkhan - YouTube[/ame]

Γενικά από τι λένε είναι ένας τρόπος ο οποίος δουλεύει πάρα πολύ καλά,σε αυτούς και σε πολλούς άλλους που τους συμβουλεύονται,και ότι ειναι πιο αδύνατοι από ποτέ χάρης αυτό τον τρόπο,είναι πιο πολύ για χάσιμο λίπους σε πιο extreme επίπεδα από τι κατάλαβα.

Εδώ ξεχωριστο κανάλι που μιλάνε μονό για αυτό

Τώρα κατά πόσο ισχύουν δεν ξέρω, αλλά σίγουρα δεν είναι για όλους, εγώ πάντως δεν θα το δοκιμάσω καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το λίπος μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.