Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Λιαστες ντοματες??

Αν ειναι,τοτε σε ζηλευω!!! :drool:

yup!

πρασινάδα(μαρούλι σαλάτα ρόκα φρέσκο κρεμμύδι), κόκκινα φασόλια (kidney beans) τυρί χαμηλών λιπαρών Φινα(το μόνο απο τα light που έχει γευση) λαδι , βαλσάμικο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+Φετα και κρεμμυδι.

Ευχαριστω.

Όσοι προτιμάτε την πίτσα σας με φέτα και κρεμμύδι, λυπάμαι, αλλά δεν ξέρετε από "μπαλίτσα".

Προσωπικά, αγαπώ φέτα+κρεμμύδι+ντομάτα. Το θεωρώ το φαί του λαού. Φθηνό, γευστικό,

γρήγορο και υγειϊνό. Όταν παίρνω πίτσα (σπάνια) θέλω να φάω κάτι διαφορετικό. Το να

πληρώσω 8-12+ € για ζήμη με φέτα+κρεμμύδι+ντομάτα το θεωρώ την υπέρτατη κατάντια.

Πραγματικά όταν έμαθα πως ένας κολλητός έτρωγε ένα ολόκληρο καλοκαίρι τέτοιες πίτσες

πληρώνοντας μάλιστα 12€ (pizza hut or sth) μίσησα την ανθρώπινη ύπαρξη ολόκληρη. Και

η φάση είναι πως μετά ήταν άφραγκος... επειδή είχε δώσει τα περισσότερα λεφτά σε πίτσες.

Φτιάξτε τη συγκεκριμένη πίτσα μόνοι σας στην τελική. Τότε πάσο. Εκτός αν είστε οι χαμένοι

γιοί του Κόκκαλη οπότε ξαναπάσo. Στείλτε μια τέτοια πίτσα κι από δω τότε. :p

Link to comment
Share on other sites

Όσοι προτιμάτε την πίτσα σας με φέτα και κρεμμύδι, λυπάμαι, αλλά δεν ξέρετε από "μπαλίτσα".

Προσωπικά, αγαπώ φέτα+κρεμμύδι+ντομάτα. Το θεωρώ το φαί του λαού. Φθηνό, γευστικό,

γρήγορο και υγειϊνό. Όταν παίρνω πίτσα (σπάνια) θέλω να φάω κάτι διαφορετικό. Το να

πληρώσω 8-12+ € για ζήμη με φέτα+κρεμμύδι+ντομάτα το θεωρώ την υπέρτατη κατάντια.

Πραγματικά όταν έμαθα πως ένας κολλητός έτρωγε ένα ολόκληρο καλοκαίρι τέτοιες πίτσες

πληρώνοντας μάλιστα 12€ (pizza hut or sth) μίσησα την ανθρώπινη ύπαρξη ολόκληρη. Και

η φάση είναι πως μετά ήταν άφραγκος... επειδή είχε δώσει τα περισσότερα λεφτά σε πίτσες.

Φτιάξτε τη συγκεκριμένη πίτσα μόνοι σας στην τελική. Τότε πάσο. Εκτός αν είστε οι χαμένοι

γιοί του Κόκκαλη οπότε ξαναπάσo. Στείλτε μια τέτοια πίτσα κι από δω τότε. :p

Τον λόγο δε κατάλαβα γιατί κατακρίνεις τη χρήση φέτας+κρεμμυδιού+τομάτας στην πίτσα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η πιτσα ειναι το μονο φαγητο που μπορεις να βαλεις σαν υλικα οτιδηποτε τραβαει ο νους σου.

Και για να ξερεις,εχω φαει πιτσα με μανηταρια,με λουκανικα,με σαλαμακι αερος,παριζακι,κρεμα γαλακτος,φετα,ανθοτυρο,ντοματα (λιαστη και μη),ανανα (κονσερβας) και ενα σωρο αλλα που ισως σου φανουν παραξενα.

Αλλα παντα μου αρεσε. ;)

η φάση είναι πως μετά ήταν άφραγκος... επειδή είχε δώσει τα περισσότερα λεφτά σε πίτσες.

Αμα τα εδινε σε πιτσες του γουστου σου,δε θα φταιγε αυτο που ηταν αφραγκος? :D

Link to comment
Share on other sites

Η πιτσα ειναι το μονο φαγητο που μπορεις να βαλεις σαν υλικα οτιδηποτε τραβαει ο νους σου.

Όταν άρχισα να διαβάζω το μήνυμά σου, νόμιζα ότι με την άκρη του ματιού μου είδα τη λέξη ΤΖΑΤΖΙΚΙ. Πίτσα με τζατζίκι!!!;;;; WTF;;;;;

Μετά το διάβασα ολόκληρο και ησύχασα!! :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον λόγο δε κατάλαβα γιατί κατακρίνεις τη χρήση φέτας+κρεμμυδιού+τομάτας στην πίτσα

αυτό που θέλει να πει απο όσο κατάλαβα είναι οτι οι πίτσες είναι πολύ ακριβές για το κόστος υλικών. Άμα είναι το τυρι και τα αλλαντικά απο το Lidl true... αυτό δεν λέει κάτι είναι ένα φαΐ που τρως επιδεί σου μύρισε σαρέσει και βαριέσαι να μαγειρέψεις.Αν είναι έτσι το ίδιο να πούμε και για όσους πίνουν καφέ έξω, που το κόστος ενός φραπέ είναι 20 λεπτά το πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλα στο χωριο ενος φιλου μου τα λενε πιτοφυλλα. :p

Στην Κρητη που ειχαμε παει οταν ημουν πιο μικρος,ζητησα μια πιτα σουβλακι και μου λεει δεν εχουμε και μετα ζητησε η θεια μου (Κρητηκια) σαντουιτς και μας εδωσε.Πιτα μας εδωσε βεβαια... χαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

στη Θεσσαλονίκη τα λένε σάντουιτς. Χανια τα λέμε σουβλάκια αλλα παραγγέλνουμε "ένα απ'όλα ή ένα χωρίς κρεμμύδι" και ηράκλειο τα λένε πίτες "ένα πύτα γύρο"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.