Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Το 2 Μπιλο σε ποιο ύψος είναι;

Btw: το όνομα της ταβέρνας στη Σκύρο που είχα ποστάρει την αστακόμακαρονάδα είναι 'πλάτανος'

Η καντίνα είναι του Βασίλη (Billy), στην παρέα μου απλά έχει επικρατήσει τα σάντουιτς να τα ονομάζουμε από τον αριθμό των καλαμακίων ή των λουκάνικων που έχει μέσα.

Γιαυτό και σάντουιτς με 2 καλαμάκια = Δί-μπιλλο, 3 καλαμάκια = Τρί-μπιλλο κλπ... :hehe:

Δέν του λές δηλαδή "πιάσε ένα τρίμπιλλο" γιατί δεν νομίζω ότι θα συνεννοηθείτε...

Είναι στη Λεωφόρο Πεντέλης 68 στο πλυντήριο αυτοκινήτων "ΛΑΜΠΩ", δίπλα στην Intersport , ανεβαίνοντας από κέντρο Χαλανδρίου προς Βριλήσσια,πρίν την Αττική οδό στο δεξί σου χέρι...

...παλιά στο εμπορικό που είναι απέναντι υπήρχε το "Cozy", τοπικό κλαμπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείστηκα για τα καλά στη κουζίνα :p

Για μεσημεριανό το μενού είχε παστίτσιο

dscn9910-12189.jpg

επίσης δοκίμασα και τη συνταγή του [MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]. Ωραίο δροσιστικό, έβαλα και σταγόνες σοκολάτες μέσα αλλά δε θα το έλεγα παγωτό. Εχει έντονο το άρωμα απο το ζελέ και είναι κάτι στο ενδιάμεσο.

dscn9911-12190.jpg

Συνέχεια για απογευματινό/βραδινό, κάτω ξεροψημένες πίτες πάνω φιλέτο απο κότα με μουστάρδα και κρόκο Κοζάνης και συνοδεία από σπαράγγια.

dscn9915-12192.jpg

dscn9916-12193.jpg

dscn9917-12194.jpg

Και για να μην είναι μόνη της η βραδινή μπύρα λίγο απο όλα :)

dscn9913-12191.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] μωρέ η αλήθεια είναι ότι ΑΚΡΙΒΩΣ παγωτό δεν ξέρω αν είναι.. αλλά δεν το λες και παγωμένο γλύκισμα/επιδόρπιο... και στην υφή σαν παγωτό είναι, μη σου πω πως εμένα μ'αρέσει που "ακούγεται" το ζελέ.. ελπίζω να σ'άρεσε πάντως και να μην μετάνιωσες το κόπο που έκανες :magic:

τα υπόλοιπα, τι να πω.. υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι πνίγουν τον πόνο τους σε ένα ποτήρι και άλλοι σε ένα πιάτο.

αχχχχχ :drool:

...και δύο μη σου πώ...

Meanwhile....

IMG_20140707_014106_zps44a18ba1.jpg

με 2.54€ που έχει η έτοιμη σάλτσα El-Sabor παίρνω 2 ανατροπές ντομάτες και τα παρελκόμενα (καυτερές πιπεριές, κρεμμύδι, lime/ξύδι, κόλιανδρο) και τη φτιάχνω μόνος μου...

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983 με γ@μησες πανω που ξεκινησα σοβαρά διαιτα και γυμναστήριο....

Εγώ αντιστέκομαι. Τον περασμένο μήνα έχασα 3,5 κιλά, έκανα 7 μέρες διακοπή και από σήμερα πάλι αυστηρά μέχρι τέλος Ιουλίου για άλλα 3μιση.

EDIT:Να πάρει!! Το γουρούνι μέσα μου πήγε την κατάψυξη, έβγαλε ένα κομμάτι κατεψυγμένη χειροποίητη πίτσα και το καταβρόχθισε...:wall:

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιστέκομαι. Τον περασμένο μήνα έχασα 3,5 κιλά, έκανα 7 μέρες διακοπή και από σήμερα πάλι αυστηρά μέχρι τέλος Ιουλίου για άλλα 3μιση.

EDIT:Να πάρει!! Το γουρούνι μέσα μου πήγε την κατάψυξη, έβγαλε ένα κομμάτι κατεψυγμένη χειροποίητη πίτσα και το καταβρόχθισε...:wall:

Κι εγώ αντιστεκομαι οσο μπορώ. Μονο το Σάββατο γουρουνιασα που ειχα παει σε γαμο. Αλλά γενικα δεν τρωω πλεον, και στο γραφειο την βγαζω με ενα τοστακι μεχρι να σχολασω ή ενα φρούτο. Βεβαια απο τοτε που αρχισα την διαιτα εχουν αυξηθει οι καφεδες και τα τσιγαρα. Λιγο μου κοβει το καπνισμα το γεγονος οτι εχουν βαλει απαγορευτικο στην δουλεια για το καπνισμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.