Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Φίλε μου υπάρχει κάποια συνταγή που μπορώ να δω??

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να συμπεριληφθούν κάποια πράγματα σε συνταγή.

Από μνήμης να σου πώ δεν τα θυμάμαι όλα, καθώς οι φωτό είναι αρκετό καιρό πριν.

Τώρα μόλις γύρισα από το σπίτι του, αποχαιρετιστήριο για αναχώρηση για Ιαπωνία, 2 μήνες σε σχολή specialized σε σούσι....μάλλον θα είναι δύσκολο να μου τη γράψει αυτός...

Στο νετ πάντως παλιότερα έχω βρεί διάφορα, με φύκι, σολωμό, αβοκάντο, αγγουράκι, ρυζάκι, soy sauce, wasabi και τα τουρσάκια τα ροζ ( δεν θυμάμαι τι είναι ) μπορείς να ακολουθήσεις κάποια συνταγή στο νετ...δύσκολο δεν ήταν ιδιαίτερα, το βράσιμο του ρυζιού και το τύλιγμα ήταν τα πιο σημαντικά σημεία από όσο θυμάμαι...τα φιλετάκια τα έκοψε αυτός λοξά και τα μοντάραμε όλοι εναλλάξ....

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπριζόλα... Ακόμη και αγνοώντας την προσφορά, στα $50 είναι φτηνότερη από ό,τι βρίσκεις σε ορισμένους μερίδα φιλέτο 300 γρ. -για να μη συζητήσω ότι δίνεις το γύρω-γύρω στα γυναικόπαιδα (sissies!) και κρατάς όλο το ζουμερό ροδαλό κρεατάκι. :D

Ειδικά αφού φτάνει για να ικανοποιήσει άνετα 4 άτομα για χαλαρό φαγητό, πάει λιγότερο από 10€/άτομο.

Μου τρέχουν τα σάλια από χθες που την είδα... :drool:

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπριζόλα... Ακόμη και αγνοώντας την προσφορά, στα $50 είναι φτηνότερη από ό,τι βρίσκεις σε ορισμένους μερίδα φιλέτο 300 γρ. -για να μη συζητήσω ότι δίνεις το γύρω-γύρω στα γυναικόπαιδα (sissies!) και κρατάς όλο το ζουμερό ροδαλό κρεατάκι. :D

Ειδικά αφού φτάνει για να ικανοποιήσει άνετα 4 άτομα για χαλαρό φαγητό, πάει λιγότερο από 10€/άτομο.

Μου τρέχουν τα σάλια από χθες που την είδα... :drool:

Με εξαίρεση ότι στους κανόνες έλεγε ότι δεν μπορείς να δώσεις σε άλλον ότι σου μείνει ή να το πάρεις μαζί φεύγοντας :).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε το ξέρω, απλά το έβαλα γιατί λέει ο άλλος αν φας όλο το burger παίρνεις μια κοκακολα δώρο. Ενώ εκεί παίρνεις δώρο την μπριζόλα.

Μωρέ δεν είπα ότι είναι προσφορά . :p

Και σαφώς είναι πιο δύσκολο να φας μία τέτοια μπριζόλα, γι'αυτό και την βάζουν "δώρο" άμα την φας. Γιατί την τρώνε λίγοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.