Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

επειδή δεν φτάνει κανένα τις προσδοκίες μου μάλλον θα κάνω το εξής μια μέρα

2 jumbo πίτσες (και από το σουπερμάρκετ βολευόμαστε)

5 κιλά κιμά 1 μπουκάλι μουστάρδα 1 βαζάκι μαγιονέζα και 3 ντομάτες σε φέτες και λίγο μαρούλι !!!

πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω θέλωωωωωωωωωωωωωω να φάάάάωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει ένα καινούριο μπεργκεράδικο στην οδό με τις καφετέριες, παράλληλη από τον πεζόδρομο του Περιστερίου. Έχω πάει ως θεατής και μου άρεσε αυτό που είδα. Ίσως να πάω την Παρασκευή και για φαΐ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου αρέσει τόσο ψηλό το μπέργκερ. Άσε που δεν ξέρω και πως να το διαχειριστώ.

Το προτιμώ μεγαλύτερης διαμέτρου και όχι παχύτερο από όσο μπορούν να ανοίξουν οι μασέλες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μου έφεραν σήμερα αυτό:

FUUU

:o:o:o

Κρατάω χαρακτήρα, δεν το έχω αγγίξει ακόμα! Δεν πάω καν προς το ψυγείο να το κοιτάξω! :whistling

Γιατί; Θα το κρατήσεις για διακοσμητικό;

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να φάω burger ξέρετε κανένα μαγαζί που να φτιάχνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ burgers ?

ευχαριστώ

Στην βουλιαγμένης είναι το http://americanburger.gr/

Εϊναι πολύ καλό, (καλύτερο από το Αμαμ στην τερψιθέα για όσους είναι της περιοχής) και καλύπτει και την προδιαγραφή σου ως προς το μέγεθος... Με ένα single χορταίνεις. Από κει και πέρα μπορείς να βάλεις μέχρι 3 μπιφτέκια ...

Έχω δοκιμάσει το chili που είναι καλό, και αρκετά καυτερό, και το general lee που έχει αυγό μέσα κλπ.... το σημαντικό είναι το μπιφτέκι του που είναι πολύ καλό....

Στα κακα του είναι ότι η συναρμολόγηση είναι λίγο ότι ναναι, μπορεί να πέσεις σε μια μπάλα bacon ας πούμε... επίσης δεν είναι πολύ γρήγορο (αν και αυτό δεν θα το έβαζα στα κακά του...).

Έχει και 60's διάκοσμο για όσους γουστάρουν τέτοια

Link to comment
Share on other sites

απο το υποκαταστημα του (delivery Αλιμου/Π.Φαληρου) παντως

εχω δοκιμασει δυο τρεις φορες και παντα το μετανοιωνω

το philly Cheesesteak ηταν φτωχο και στεγνο (το τυρι το εψαχνες)

σε διαφορα burgers το cheddar ηταν ετοιματζιδικη πορτοκαλι σως τυριου (σαν αυτη των nachos)

και τα μανιταρια κονσερβας κι ασωταριστα ενω οι πατατες χειροτερες κι απο των goodys

Στο κεντρικο καταστημα δεν εχω φαει αλλα νομιζω ο Μητσος ειναι τακτικος θαμωνας

οποτε μαλλον εκει τα πραγματα θα πρεπει να ειναι διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.