Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

όχι βρε για να κινηθεί χτυπάει την ουρά της/ κ@λο

[MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION]

Ζηλεύωωωωωωωωωωωω

Kατσε να φαω να δω αν ειναι και καλο γιατι πρωτη φορα θα φαω κατι τετοιο... ειναι και ψαρεμα δικο μας:neo:

Link to comment
Share on other sites

Αγουστος ΚΑΙ στις γυναικες ΚΑΙ στο φαγητο :p

Δεν τα πάω καλά με τις πρασινάδες οποιοδήποτε μορφής.. όπως έχει πει κι ένας συνάδελφος "Salad is what food eats"

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πρασινο μεσα αλλα θα τον δοκιμασω.

κανει delivery ν. σμυρνη ?

Ναι, αφου ουσιαστικα νεα σμυρνη ειναι και το μαγαζι!

Μην δινεις σημασια στο μαρουλι, ειναι διαφορετικου τυπου σκεπαστη! χρησιμοποιουν τυρι τσενταρ και αυστηρα φιλετο κοτοπουλο, οχι γυρους ζουμια και σαλτσες!

Περιμενω εντυπωσεις...!

Link to comment
Share on other sites

Για τους νοσταλγους το κλασσικου τυλιχτου σουβλακιου

ανευ σαλτσων, γιαουρτιων, κακοψημενου και λιπαρου κρεατος, πατατας, κτλ

δοκιμαστε κι αυτο εδω

Μικρο σε μεγεθος (πχ προσωπικα θελω 3 τετοια αντι για 2 των συνηθισμενων της αγορας)

Περιλαμβανει τα απολυτως απαραιτητα σε σωστη αναλογια

κρεμμυδι, μαιντανος, ντοματα και σουβλακι δλδ, τυλιγμενα σε αλαδωτη πιτα

σε δειγμα 20+ τυλιχτων, ζητημα εαν βρηκα μια μπουκια κρεατος που να μην τρωγοταν

και περναει και το τεστ της επομενης μερας με επιτυχια.

σε εμπιστεύομαι, τόσο στο θέμα της ποιότητας όσο και της ποσότητας, και παραγγέλνω. Αργότερα θα πω κι εγώ την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Για τους νοσταλγους το κλασσικου τυλιχτου σουβλακιου

ανευ σαλτσων, γιαουρτιων, κακοψημενου και λιπαρου κρεατος, πατατας, κτλ

δοκιμαστε κι αυτο εδω

Μικρο σε μεγεθος (πχ προσωπικα θελω 3 τετοια αντι για 2 των συνηθισμενων της αγορας)

Περιλαμβανει τα απολυτως απαραιτητα σε σωστη αναλογια

κρεμμυδι, μαιντανος, ντοματα και σουβλακι δλδ, τυλιγμενα σε αλαδωτη πιτα

σε δειγμα 20+ τυλιχτων, ζητημα εαν βρηκα μια μπουκια κρεατος που να μην τρωγοταν

και περναει και το τεστ της επομενης μερας με επιτυχια.

Παντως περσι το καλοκαιρι που περασαμε απ'το καταστημα νεας σμυρνης με τον [MENTION=432]dellman[/MENTION] ηταν λιγο εως πολυ μαπα :nada:

Link to comment
Share on other sites

Παντως περσι το καλοκαιρι που περασαμε απ'το καταστημα νεας σμυρνης με τον @dellman ηταν λιγο εως πολυ μαπα :nada:

ειπαμε η γευση ειναι κατι υποκειμενικο

κι εγω περιστασιακα θα αναζητησω τυλιχτο με greasy γυρο, μουσταρδα, πατατες, ντοματα, κρεμμυδι και λαδιαρα πιτα

αλλα η αληθεια ειναι οτι στην προσπαθεια να ξεχωρισουν απο τον ανταγωνισμο τα τοσα πολα φαγαδικα

εχουν επιδωθει σε εναν αγωνα πρωτοτυπιας, εμπλουτισμου και supersizισμου του σουβλακιου

με αποτελεσμα το απλο κλασσικο λιτο καθαρο και νοστιμο τυλιχτο να ειναι πλεον δυσευρετο

περι ορεξεως βεβαια ολα αυτα....

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιουν τυρι τσενταρ και αυστηρα φιλετο κοτοπουλο

5824ec_534803.jpg

Ποσο την εχει ? ( την σκεπαστη :p )

Ψωμι δεν τρωω

ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΕΣΣΑΙΩΝ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙΙΙΙΙ

209724-Sunnyvale-Sprouted-Wheat-Bread%20.jpg

Περα απτην πλακα το ψωμι εσσαιων ειναι το πιο ελαφρυ ψωμι που υπαρχει, η γευση του θυμιζει βρεγμενο κεηκ, το εβαζα σε παλαιοτερη revision του πρωινου μου :p

ZbFqV.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] Κουβά κουβά το παίρνεις το Whey? :p

Πού θα βρω τέτοιο ψωμί;

Η σκονη ειναι σε αποστειρωμενη σακουλα μεσα στον κουβα, για οσους κρυβουν εναν Κατακουζινο μεσα τους :p

Ψωμι εσσαιων aka ψωμι φυτρου βρισκεις σε ολα τα μαγαζια με βιολογικα ;-)

be warned, βγαινει καπου 2-3 ευρω τα 400g

Δεστο σαν premium καυσιμο για το σωμα σου :p

Link to comment
Share on other sites

Δεστο σαν premium καυσιμο για το σωμα σου :p

Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ ετσι... Τώρα εξηγείται το γιατι μου θυμίζω DeLorean... :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3HYoq6vIVXc]Doc Needs Fuel - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, αυτήν η εικόνα σου κάθεται καλά;

Ειπαμε ειναι παλιοτερο revision, που να εβλεπες τι (δεν) ετρωγα οταν ειχα πειστει πως επρεπε να κανω blood type diet.

Το προτελευταιο revision ητανε αποξηραμενα δαμασκηνα και ενα μπολ γιαουρτι προβειο με βρωμη - μελι - καρυδια. τα hmb - σπιρουλινα - πολυβιταμινη δεν πρεπει να λειπουνε για κανενα λογο imo.

Το τωρινο ειναι ενα ποτηρι γαλα απτο σπιτι και ενα διπλο hotdog απο ενα μαγαζι κοντα στο μετρο της κατεχακη που το χρεωνει 1 ευρω, κανω αποταμιευση για zowie ec2 evo και 120gb ssd :p ειμαι ολιγαρκης, δεν θελω six pack, μου φτανει το single-pack :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.