Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

μια φορά που το ήπια δεν μου άρεσε. Υπάρχει κρητικό clan στο TheLab και μάλλον πρέπει να τους πιέσει ο ντιτζέις* για παροχές στα μέλη.

*ο οποίος είναι ελαφρώς αλητήριος γιατί ενώ τα υπόλοιπα παιδιά βάζουν earthy φωτογραφίες με μπιφτέκια, νουτέλες και παρόμοια εκείνος πήγε κι έβαλε φαΐ που ΄ναι «άντε να το βρεις».

Link to comment
Share on other sites

Τσίπουρο με γλυκάνισο!!! πφφφ :TD:

Υπαρχουν και καποιοι που ΔΕΝ μπορουν να πιουν τσιπουρο χωρις γλυκανισο.

Εγω το σκετο δεν μπορω να το πιω καθολου,μου θυμιζει ρακι. Οταν ειναι να πιω ρακι,θα πιω ρακι οχι τσιπουρο. Οπως και δεν μπορω να πιω τσιπουρο με κρεας.

Ολα ειναι θεμα καταγωγης και κυριως στο μυαλο :p

Οσο για το αποστολακη κτλ..πλεον στον βολο δεν πινω σφραγγιστο,προτιμω το "δοκιμασμενο" χυμα..

Link to comment
Share on other sites

Χταποδάκι και καλαμάρι στα κάρβουνα, μαζί με ξυδάτο χταπόδι αλλά και τηγανητό καλαμάρι. Το τσίπουρο δεν έλειπε βεβαίως βεβαίως.

ΜΑΔΕΡ ΦΑΚ****ΕΡ!!! έτσι να την τιμάς την ξενιτιά!!

:drool::drool::drool:

Link to comment
Share on other sites

Και μετά εσύ, σαν μεγαλόψυχος οικοδεσπότης, -τόσο δρόμο που έκαναν!- τα έβαλες να ....."ξαποστάσουν" σε μέρος ζεστό και ευήλιο! :T:

Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Ξένιου ! ! ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και καποιοι που ΔΕΝ μπορουν να πιουν τσιπουρο χωρις γλυκανισο.

Εγω το σκετο δεν μπορω να το πιω καθολου,μου θυμιζει ρακι. Οταν ειναι να πιω ρακι,θα πιω ρακι οχι τσιπουρο. Οπως και δεν μπορω να πιω τσιπουρο με κρεας.

Ολα ειναι θεμα καταγωγης και κυριως στο μυαλο :p

Οσο για το αποστολακη κτλ..πλεον στον βολο δεν πινω σφραγγιστο,προτιμω το "δοκιμασμενο" χυμα..

Δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά του τσίπουρου από την τσικουδιά, λογικό είναι να στη θυμίζει :)

Link to comment
Share on other sites

βραδυνο benchmarking ! ειχα φαει ενα τερας στα γρηγορα πριν ξεκινησει ο γαυρος (http://www.thelab.gr/off-topic/official-fagitothread-foodlab-41123-494.html#post1063689377)

Φευγοντας για το σπιτι στο ημιχρονο πηρα 2 "μικρα"

14%2B-%2B1

Πολυ "σπιτικο" το πιτογυρο, το πιτομπιφτεκο απο την αλλη με εξεπληξε ευχαριστα μιας και ειχα καιρο να φαω σως μουσταρδας της προκοπης, και οι 2 πιτες αλαδωτες χωρις πολλα ζουμια και αλατια, γενικα ειναι τσιμπημενος για τα δεδομενα του παγκρατιου (τυλιχτα 2.20, το κοντοσουβλι χθες 8.50 ) αλλα τα αξιζει τα λεφτα του :T:

Link to comment
Share on other sites

Ομελετα με μελιτζανα και φετα.

Ψιλοκοβουμε την μελιτζανα και την σωταρουμε με λιγο λαδι μεχρι να μαλακωσει. Μετα προσθετουμε 3 αυγα χτυπημενα με λιιιγο γαλα. Αλατακι αναλογα με τα γουστα.Ενδιαμεσα προσθετουμε την φετα.

Φοβερη γευση..

e02aa514c333bcefc01b86dd71964655.jpg

81491e840b36ceb537098205d62b4539.jpg

f268ad99e3ffa5c62b6de86f5c9fb04c.jpg

4a1bd9ddad46a9eddacaedcc7ef8e876.jpg

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.