Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

:nothing:
κλάμα....

Θα σας βάλω σήμερα φωτό από θαλασσινά... Σε ένα από τα καλύτερα της Χαλκιδικής με ψάρι ημέρας...

Φάγαμε προχθές χταποδάκι στα κάρβουνα και έλιωνε στο στόμα...

Το αποκορύφωμα είναι πως το μαγαζί είναι μπροστά στη θάλασσα και όταν λέω μπροστά, αν σήκωνε λίγο κυμματάκι θα μας έβρεχε τα πόδια...

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος @GruntGR έφαγε κάρτα για την ανάρτηση μπέργκερ χωρίς πατάτες.

Συνεχίστε με αυτό το τροπάριο και σε λίγο θα βάζουμε και σαλάτες εδώ μέσα.

Το βραδινό μου εδώ και καιρό:

DSC_0062_zpsab845c2d.jpg

Μαρούλι, ντομάτα, τόνος, λάδι, λεμόνι, ξύδι.:T:

Link to comment
Share on other sites

E5719745D16A0E584F073AED97B98101.jpg

μπορει να μην ειναι δικη μου η φωτο , αλλα πειναγα τοσο που δεν καθησα για φωτογραφιες κτλ κτλ . Extreme burger - chili + bacon + deluxe πατατες απο τα goodys !!!!!

(εχει και προσφορα απο το e-food που με 10ε περνεις 2 extreme οτι θες :p , δοκιμαστε το! )

Link to comment
Share on other sites

και ΜΗΝ δοκιμασετε το νεοαφιχθεν American Burger

ειναι προφανως το ιδιο τραγικο franchise καταστημα του Π.Φαληρου που απλα μετακομισε.

αυτο της γλυφάδας-ελληνικου ειναι μια χαρα, τρώμε απο εκει με τη παρέα (5-7 ατομα) για τα λεφτα που ζητανε ειναι τουμπανα

για το bacon ορισμενες φορες εχεις δικιο παντως

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπαιξε pizza...

730-albums185-picture30971.jpg

50 εκατοστά διάμετρος... τη "βόλεψα" μόνος μου... η γυναίκα πήρε γαριδομακαρονάδα

Τέρας φαίνεται αν και την βλέπω λίγο λεπτή για τα γούστα μου

Χρωστουσα μια φωτο...

Φαγκρι και στηρα στη σχαρα

730-albums185-picture30998.jpg

Ντάξει respect για τα ψάρια!:worship: Στην κανάτα έχει λαδολέμονο ή κάτι άλλο; Επίσης μπορώ να έχω τα ονόματα των μαγαζιών; Αν δεν γίνεται δέχομαι και pm :p

Link to comment
Share on other sites

Τέρας φαίνεται αν και την βλέπω λίγο λεπτή για τα γούστα μου

Δεν ήταν πολύ λεπτή αν και προσωπικά μου αρέσουν οι λεπτές.

Ντάξει respect για τα ψάρια!:worship: Στην κανάτα έχει λαδολέμονο ή κάτι άλλο; Επίσης μπορώ να έχω τα ονόματα των μαγαζιών; Αν δεν γίνεται δέχομαι και pm :p

Στην κανάτα έχει λαδολέμονο. Μαζί με μία σαλάτα, λίγες πατατούλες κομμένες στο χέρι και ένα λευκό κρασάκι ήμασταν. Δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω. Τα ονόματα των μαγαζιώνε σε πμ εκτός αν δεν υπάρχει θέμα διαφήμισης οπότε τα γράφω κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Pizza: Πιτσαρία Mel Fuogo στη Νικήτη Χαλκιδικής, στον πεζόδρομο.

Ψαροταβέρνα: Ψαροταβέρνα Αρίστος στον Όρμο Παναγιάς Χαλκιδικής. Ψάρι της ημέρας το οποίο διαλέγεις εσύ και σου το ψήνει στα κάρβουνα και σου το φιλετάρουν μπροστά σου.

Γενικώς ότι φάγαμε στο συγκεκριμένο μαγαζί (πήγαμε δύο φορές ως τώρα) ήταν απλά άψογο. Από το πιο απλό (καλαμαράκια φρέσκα, χταποδάκι στη σχάρα, μύδια σαγανάκι) μέχρι τα ψάρια ημέρας. Έχει και παραγωγή δικό του κρασί λευκό και κόκκινο.

Ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας είναι ψαροτουφεκάς και πολλά της ημέρας τα έχει βγάλει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.