Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Με έπιασε ξαφνικότατη λιγούρα για ποικιλία (κεφτεδάκι included) με παγωμένη μπύρα....

....αλλά σήμερα ειδικά βαριέμαι να φτιάξω οτιδήποτε...:wassat:

συμβιβασου με κατεψυγμενα κρεατομπαλακια κι ενα τηγανι υποθεση ειναι βρε :p

Link to comment
Share on other sites

Συμβιβάστηκα με το να πάω σε κοντινό μαγαζί που φτιάχνει τέτοια φάση, με παρέα και μπυρίτσα, κάτω από δεντρο με δροσούλα...

ετσι τα απλα πραγματα ειναι και τα ομορφοτερα

πες μου οτι επαιζε τζιτζικοsoundtrack και παταγατε και σε χαλικι κι εδεσε το γλυκο!

Link to comment
Share on other sites

Χαλικάκι όχι, έχει ένα φουλαριστό δέντρο που δεν ξέρω τί είναι στη στάνταρ θέση που κάθομαι, και πλάκα με ψιλό βοτσαλάκι νομίζω...

Κάθομαι στάνταρ σε πάγκο ξύλινο με ενσωματωμένα καθίσματα και τζιτζίκι παίζει έστω και χαλαρά...

Έγραψα ότι συμβιβάζομαι μιας και σπάνια με πιάνει η μανία του "εδώ και τώρα", γενιικά είμαι καλόβολος και δεν γίνομαι obsessed...

η εικόνα-διάθεση που μου ήρθε περιελάμβανε κάτι σαν αυτό που είπε ο Γιώργος...με ντεκόρ υπεραιωνόβιο πλάτανο και κανα πετρινο βρυσάκι με νερό να τρέχει παραδίιπλα...

...και τους απαραίτητους παπούδες να λένε τα δικά τους...

Αλλά όλα αυτά είναι χιλιόμετρα μακριά @$#@$# την Αθήνα μου μέσα...:p

EDIT : Τώρα είδα το link με την homemade ποικιλία...εύγε :T:

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Το Σ/Κ: ξεκοκκαλισμένο κοτόπουλο στα κάρβουνα, με το ζωμό από τα κόκκαλα ζουμερό πιλάφι. Συνοδευτικά, μελιτζάνες με λαδορίγανη στη σχάρα και κάτι σκόρπια λουκάνικα και μπιφτέκια. Για σαλάτα βλήτα και παντζάρια και για γλυκό σπιτική μηλόπιτα με παγωτό.

grilled-chicken-03-12331.jpg

Σήμερα: γρήγορη ομελέτα με κολοκύθι, μανιτάρια, τριμμένη γραβιέρα και τσορίθο.

chorizo-omelette-12332.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κινεζικο σημερα μιας και το χθεσινο cheat day δεν το ευχαριστηθηκα καθολου [ το chirping chicken εκλεισε , η πρωινη πιτσα αν και πολυ νοστιμη αρπαξε στο πλαι, το βραδυνο burger βγηκε ανοστο και στο ενδιαμεσο εφαγα 11 ωρες πηξιμο στον παγκο γυρνοντας σπιτι με τα νευρα τσαταλια :wall: ]

14+-+1

τα χορτα ητανε οπως τα θυμομουνα, στο τελος ρουφηξα ολη την σαλτσα στρειδιου μεσα απο το κουτι σαν γνησιος κινεζος :hehe: το τηγανισμενο παγωτο επισης αρκετα καλο, τωρα το ρυζι με το μοσχαρι ετσι λασπωμενο που ητανε πιο πολυ "ελληναραδικο" μου φανηκε παρα κινεζικο :dots:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.