Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

καλα... το να μας δειχνει αδεια πιατα δεν μου λεει τιποτα...

δειξε βρε κανα γεματο, να τρεξει το σαλιο στο πατωμα, να ορμηξουμε στο τηλεφωνο για ντιλιβερι....

σαν να βλεπεις τσοντα censored ειναι....

υμαρτον (που λεει και ο Γεωργιου)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς φαγητό, αλλά έχω φάει σκάλωμα, καθώς μου αρέσει το wasabi...μπινελίκια wasabi λοιπόν...

wasabi_zpse9c54298.jpg

Συνοδευτικό που δεν φαίνεται, μπυρίτσα...

Link to comment
Share on other sites

Τα έφαγα πρώτη φορά στο Dalliance στην Κηφισσιά, όπου κάθε φορά γινόταν πόλεμος για το ποιος θα τα βρει στο μπωλάκι ( είχε ελάχιστα μαζί με τα υπόλοιπα φυστικια) και αυτά μου τα πήρε φίλος από το Ματσούκα στο κέντρο. Τιμή δεν ξέρω.

Είναι σαν τα cocktail nuts αλλά με επικάλυψη wasabi....δεν καίνε όλα το ίδιο...κάποια τα κουμπώνεις και στο πρώτο μάσημα σου ξηλώνεται όλη η μετώπη και το ιγμόριο, κάποια άλλα έχουν λιγότερο και είναι πιο νορμάλ.

Επίσης αποτελούν μια λίγο πιο ευχάριστη εναλλακτική από το Physiomer...ένα τέτοιο και καθάρισες...

Τουλάχιστον Αγγλία είναι πιο εύκολο να τα βρείς απο ένα γκει.

Έχεις πείρα στην αναζήτηση ? :jester:

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5217]felix[/MENTION] Αν θες μπορώ να σου φέρω 1-2 κιλά όταν έρθω πάλι (όχι γκέι μην χαίρεσαι :p )

Ενημέρωσε με αν σε ψήνουν!

Ναι, βρε κατάλαβα, άλλωστε εσείς εκεί έξω, έχετε γκέι του νέου τύπου..με τα μούσια :hehe:

Μιας και η δουλκειά του φίλου μου είναι κέντρο και κατεβαίνει ανα 2 εβδομάδες εκεί και για δημητριακά (custom πρωινό), απλά θα προσπαθώ να αποφύγω να του ζητάω μου φέρνει...είναι εθιστικά και φαντάζομαι έχουν μπόλικες θερμίδες....

Thanx πάντως...

Link to comment
Share on other sites

According to the nutrition information website Calorie King, 1 ounce, or about 1/4 cup of wasabi peas, contains 112 calories. This makes these tiny snacks very calorie-dense, meaning they contribute a lot of calories in only a small portion of food. It's easy to eat more than a small handful of wasabi peas, so be aware of your portion size. If you're consuming excess calories and not burning them off, you'll gain weight.

Έτσι δείχνει, οπότε δεν σε χαλάει και να μην τρως ένα κουβά.

Link to comment
Share on other sites

" Wasabi" την ταινία με τον Ζαν Ρενό την έχετε δεί?

Όπως και να εχει απολαύστε την καλύτερη σχετική σκηνή!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kQHWvvMY6wM]Funny Wasabi scene - YouTube[/ame]

:suicide2::p:p:p:p

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από Tesco, αηδία! Τσάμπα η μια λίρα. Μου αρέσουν τα καυτερα, αλλά όχι αυτά που σου πάνε στη μύτη.

Sent from my Migato GT-N7105

Ειδικά το wasabi έχει πολύ ιδιαίτερη γεύση, ακόμα και το περιστασιακό τσίμπημα στο ιγμόριο μου αρέσει... Με παρέσυρε η φωτογραφία, νόμιζα στην αρχή ότι ήταν κάτι φρέσκο με πάστα wasabi :).

Θυμάμαι είχαν φέρει δώρο δύο κονσέρβες τέτοια σε έναν φίλο που δεν τα έτρωγε, δε μου φτουρήσανε ούτε 5'...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.