Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Πουτ@να φύση....και εμείς παχαίνουμε με το αέρα...:(

Έχω χάσει 4 κιλά από τον Αύγουστο τρώγοντας τέτοια πρωινά.. δε παχαίνεις με τον αέρα, με τις άλλες μλκες που τρως παχαίνεις :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει 4 κιλά από τον Αύγουστο τρώγοντας τέτοια πρωινά.. δε παχαίνεις με τον αέρα, με τις άλλες μλκες που τρως παχαίνεις :p

Άσε σε ξέραμε από παλιά, τότε που κατέβαζες τα πάντα όλα και τα κοάλα. Δεν σε μάθαμε τώρα με την τάχα μου τάχα μου σούπερ ντουπερ δίαιτα.

Link to comment
Share on other sites

Άσε σε ξέραμε από παλιά, τότε που κατέβαζες τα πάντα όλα και τα κοάλα. Δεν σε μάθαμε τώρα με την τάχα μου τάχα μου σούπερ ντουπερ δίαιτα.

Ναι εντάξει, έτρωγα τα κοάλα μέχρι που ο μεταβολισμός άρχισε από turbo να γίνεται ντίζελ. Πέρσι που δεν έκανα πολλά είχα φτάσει 82-83 κιλά κι είχα αρχίσει μέχρι και στομάχι να κάνω, πράγμα για μένα πρωτόγνωρο. Με αυτή τη διατροφή έχω φτάσει τα 77 κιλά και το ποσοστό λίπους ειχε φτασει στο 20%κάτι, τώρα είμαι στο 14%. Το λίπος στην διατροφή ενισχύει την λιποδίαλυση που κάνει μόνος του ο οργανισμός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι!!!! Και δε φτάνει ότι μας τη δείχνεις, τη μετράς και με το θερμόμετρο...

Ο γιατρός μου είπε ότι άμα πέσω σε 2ψήφιο θα μου βάλει και πίτσα στο μενού.

Soon, έχω ακόμα 1800 γραμμάρια!!!!:banging:

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο αέρα που αναπνέεις ρε εντάξει το καταλαβαίνω :hehe:

Ούτε τον αέρα του δεν μπορεί να πάρει κάποιος πια!:p

Όχι!!!! Και δε φτάνει ότι μας τη δείχνεις, τη μετράς και με το θερμόμετρο...

Εγώ την μετράω πάντα πριν τη φάω.:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

1185337_663000490376927_1036813809_n.jpg

Ντολμαδάκια, τηγανιτές πιπεριές, μελιτζάνες στο φούρνο με ντομάτα, τηγανιτές πατάτες, τυριά ιστορίες, σαλάτες, χωριάτικες, μπριζόλες (που έχουν φαγωθεί) και καμιά 10αριά μπύρες..

Ακολούθησαν και σοροπιαστά που δε μπήκαν για ευνόητους λόγους..:dance3:

981494_619007304776246_1824689509_o.jpg

Ένα κοτοπουλάκι για το καλό. :rofl: Η λεπτομέρια είναι το μαύρο ψωμί (φοιτητηλίκι γαρ)

ve1q.jpg

Κατσικάκι με πατάτες στο φούρνο από τη γιαγιά. Από πίσω βλέπετε και το χειροποίητο τζατζίκι με την χωριάτικη.

qf8b.jpg

Τούρτα φτιαγμένη απ'την γιαγιά πάλι :banging:

x4pq.jpg

Κεφτέδες απ'τη μαμά :happy2:

attachment.php?attachmentid=72345&d=1379849632

Και ξανα (άλλη) τούρτα απ'τη γιαγιά και μερικα σιροπιαστά :help1:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Ντολμαδάκια, τηγανιτές πιπεριές, μελιτζάνες στο φούρνο με ντομάτα, τηγανιτές πατάτες, τυριά ιστορίες, σαλάτες, χωριάτικες, μπριζόλες (που έχουν φαγωθεί) και καμιά 10αριά μπύρες..

Ακολούθησαν και σοροπιαστά που δε μπήκαν για ευνόητους λόγους..:dance3:

Ένα κοτοπουλάκι για το καλό. :rofl: Η λεπτομέρια είναι το μαύρο ψωμί (φοιτητηλίκι γαρ)

Κατσικάκι με πατάτες στο φούρνο από τη γιαγιά. Από πίσω βλέπετε και το χειροποίητο τζατζίκι με την χωριάτικη.

Τούρτα φτιαγμένη απ'την γιαγιά πάλι :banging:

Κεφτέδες απ'τη μαμά :happy2:

Και ξανα (άλλη) τούρτα απ'τη γιαγιά και μερικα σιροπιαστά :help1:

EPIC MEAL TIME!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει, έτρωγα τα κοάλα μέχρι που ο μεταβολισμός άρχισε από turbo να γίνεται ντίζελ. Πέρσι που δεν έκανα πολλά είχα φτάσει 82-83 κιλά κι είχα αρχίσει μέχρι και στομάχι να κάνω, πράγμα για μένα πρωτόγνωρο. Με αυτή τη διατροφή έχω φτάσει τα 77 κιλά και το ποσοστό λίπους ειχε φτασει στο 20%κάτι, τώρα είμαι στο 14%. Το λίπος στην διατροφή ενισχύει την λιποδίαλυση που κάνει μόνος του ο οργανισμός.

Μην σου περάσει από το μυαλό ότι η κετονική δίαιτα, Άτκινς ή Στιλμαν ( όπως θέλεις ονόμασε την) είναι καινούρια εφεύρεση. Είναι παλαιά, δεν λειτουργεί σε όλους τους ανθρώπους (όπως και η παχυσαρκία) αλλά κυρίως έχει μειονεκτήματα. Μειονεκτήματα που σε πολλούς μπορεί να προξενήσουν βλάβες.

Διάφορες διατροφικές απόψεις τεκμηριωμένες ή ατεκμηρίωτες κυριαρχούν κατά καιρούς μέχρι να καταρριφθούν.

Κατά την γνώμη μου λαμβάνοντας υπόψη στοιχεία που δεν αλλάζουν, χωρίς όμως να τα ασπαζόμαστε ολοκληρωτικά ακολουθούμε το "παν μέτρον άριστον"

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη πίτσα είναι αυτή που φτιάχνεις μόνος σου. Μόνο μειονέκτημα η φασαρία που θέλει για να φτιαχτεί και που δεν έχεις πάντα το χρόνο/όρεξη να ασχοληθείς.

γρήγορο pizza-hack είναι να χρησιμοποιήσεις αραβικές πίτες για βάση, αν βέβαια σου αρέσει το thin & crispy.

Είναι και ψημένες οπότε ότι ψήσιμο χρειάζονται τα υλικά

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.