Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Μετά απο ένα σωρό τρεχάματα σε δουλειές σήμερα χρόνος για μαγείρεμα τσουκ.

Αλλά μιας και υπάρχει η δικαιολογία ότι θα δούμε σειρά είπα να κάνω μία πίτσα

nsRyFoh.jpg

PnH5JcT.jpg

καλή μου όρεξη!!! ε ε ε ε θέαση ήθελα να πω :D

Link to comment
Share on other sites

Μιαπουταναφεραμε εχω να φαω πιτσα απο την Μεγαλη Παρασκευη ( ας ειναι καλα το site της dominos :p )

Σακχαρα στις 10 το βραδυ δεν ειναι οτι καλυτερο αμα σε νοιαζει η σιλουετα σου btw, καλυτερα πρωτεινη και λιπος, δηλαδη κανα κοτοπουλακι με φυστικοβουτυρο , ευπροσδεκτα ειναι και τα λαχανικα αρκει το γευμα να μην ξεπερναει τις 400 θερμιδες στο συνολο ( εκτος αμα σε λενε Ronnie Coleman :p )

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα 250 γραμμάρια κιλότο μόσχου, το αλάτισα με χοντρό αλάτι, έβαλα πιπέρι και πάπρικα και το κρέμασα μέσα στο φούρνο. Για να δούμε τη Δευτέρα τί θα βγάλω από μέσα!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Διόρθωση βάρους.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα 150 γραμμάρια κιλότο μόσχου, το αλάτισα με χοντρό αλάτι, έβαλα πιπέρι και πάπρικα και το κρέμασα μέσα στο φούρνο. Για να δούμε τη Δευτέρα τί θα βγάλω από μέσα!

Μέσα από τον φούρνο παίζει φωτό για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι τις πατέντες που κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Λείπει η μάνα (είναι στο εξοχικό) και η επιλογή του φαγητού πλέον είναι σπαζοκεφαλιά.

Μου λέει ο πατέρας το πρωί. " Άνοιξε το καταψύκτη και βγάλε τίποτα για το μπάρμπεκιου για το βράδυ."

Βρήκα μία μπριζόλα και δύο ψάρια.

10 λεπτά τσακωνόμασταν για το ποιος θα φάει την μπριζόλα....

attachment.php?attachmentid=57638&stc=1&d=1376072184

post-5181-1416077606,2735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παρντον,αλλά αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις τον φούρνο τι θα κάνεις? :p

Σοβαρά τώρα, να απαντήσω.

Έχω προγραμματίσει να μη χρειαστώ το φούρνο για 3 μέρες. Είμαι home alone με τον αδερφό μου και αν χρειαστεί να ψήσουμε κάτι, όπως σήμερα, έκανα λαζάνια (έτοιμο πιάτο κατεψυγμένα) τα έψησα σε μικρό αερόθερμο φουρνάκι.

Άλλωστε έχουμε και το barbeque έξω για καμιά black angus την Κυριακή.

Ήθελα να φτιάξω bretzel σήμερα, αλλά λόγω κατειλημμένου φούρνου, θα τα κάνω τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION]

Σωστός!!!:T:

Και με την προσοχή στην λεπτομέρεια!

(μιλάω για τα -15 βαθμούς ποτήρια!!)

Για πες, παλικάρι μου, η μελιτζάνα δεν αρέσει?:-O

Και μια και σε βλέπω και την έχεις βάλει την φετούλα της πατάτας σε πολλά αντίγραφα, την επόμενη φορά γέμισε και μια πατάτα έτσι για δοκιμή (μούρλια γίνεται!)

Αχ , έχει και το σωστό μελάκι, με βασανίζεται!!!! :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

@Alexopus6

Σωστός!!!:T:

Και με την προσοχή στην λεπτομέρεια!

(μιλάω για τα -15 βαθμούς ποτήρια!!)

Για πες, παλικάρι μου, η μελιτζάνα δεν αρέσει?:-O

Και μια και σε βλέπω και την έχεις βάλει την φετούλα της πατάτας σε πολλά αντίγραφα, την επόμενη φορά γέμισε και μια πατάτα έτσι για δοκιμή (μούρλια γίνεται!)

Αχ , έχει και το σωστό μελάκι, με βασανίζεται!!!! :suicide2:

Στα γεμιστά τσου δεν θέλω μελιτζάνα, μονο τηγανιτη με κόκκινη σάλτσα ή σε βερσιόν παπουτσάκι :p

Link to comment
Share on other sites

..ΠΑΛΙ έκανα το λάθος και μπήκα τέτοια ώρα στο thread...Πεινασμένος και ταλαιπωρημένος....

Έχω ένα τεράστιο τάπερ με σουτζουκάκια , ευγενική χορηγία Θείας, το οποίο δόθηκε " να περάσει την εβδομάδα χωρίς μαγείρεμα το παιδί"...( το παιδί είμαι εγώ )

...αποδεκατισμός σουτζουκακίων in 3,2,1....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.