Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Και αφού δοκίμασα την συνταγή της Αγάπης (περί μπύρας αντί κρασιού) σε ψητό κοτόπουλο, είπα να το δοκιμάσω και με το αγαπημένο μου φαγητό!

Στα μυρωδικά προστέθηκαν πάπρικα γλυκιά και ένα μπουκάλι μπύρα Fix και ντοματούλα (ντοματάκι) : {για τα υπόλοιπα δες τε :http://www.thelab.gr/1063375333-post6318.html }

1_DSCN7082_zpsa9c7c813.jpg

2_DSCN7084_zpsb2fc688f.jpg

3_DSCN7091_zpsb966ff4c.jpg

4_DSCN7094_zps467d9dab.jpg

5_DSCN7092_zps9a8d92b7.jpg

Μια χαρά ήτανε και η γεύση ήταν λιγότερο επιθετική (δεν είχε κρασί) και τελικά πιο πλούσια , γιατί άφηνε να αναδειχθούν οι άλλες γεύσεις, που σαν πιο ευαίσθητες πριν καλυπτόντουσαν .

Αγάπη ευχαριστώ για την ιδέα!!!!

Καλή σας όρεξη , αφού το δοκιμάσετε εννοείται!

Και κάτι που θέλω να σας ζητήσω με όλο το θάρρος:

Όποιος έχει φτιάξει αυτή τη συνταγή , ας μας πει τις εντυπώσεις του!

:beer::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να φτιάχνω αλλά ξέρω να τα τρώω. Γενικότερα γιαπωνέζικη κουζίνα.

μακράν από τα νοστιμότερα πραματα που έχω φάει. τι άλλο αξιόλογο έχουν οι Ιαπωνες; ξέρω ότι έχουν παραδοση στις σούπες αλλά δεν έχω φάει.

Link to comment
Share on other sites

μακράν από τα νοστιμότερα πραματα που έχω φάει. τι άλλο αξιόλογο έχουν οι Ιαπωνες; ξέρω ότι έχουν παραδοση στις σούπες αλλά δεν έχω φάει.

Εμένα μ’ αρέσει πολύ και η yakisoba και το tonkatsu.

Που μένεις;

Link to comment
Share on other sites

επαρχία μένω αλλά στην αθήνα τρώω στο furin kazan.

Την επόμενη φορά πες του να σου φτιάξει ένα chirashi. Επίσης εάν είναι dine in καλύτερα στο Παγκράτι στο 2ο μαγαζί τους, Yamato Furin Kazan, έχει πιο ωραίο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

δεν χαμπαριάζω!!!! ίσα ίσα καλοκαίρι λέει να τρως καυτερά.. βοηθάει. καλά ε του έβαλα τα πάντα όλα μέσα... μπούκοβο καυτερές πιπεριές, Worcester sauce, καπνιστή πάπρικα... αμαν αμαν

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.