Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

πωπωπωπωπωπωπωπωπω τι παθαίνω τέτοια ώρα γμτ

μας δουλεύεις, έτσι; τα ίδια κάνεις όλο τον καιρό :p Βραδιάτικα πετάς φωτογραφίες από αυτά που μαγείρεψες "πρόχειρα" και όλοι οι υπόλοιποι ψάχνουμε να δούμε τι θα φάμε για να μας φύγει η λιγούρα που μας δημιούργησες...

Link to comment
Share on other sites

Haha, μου αρέσει το ολικής αλέσεως... αλλά παρεούλα μαγιονέζα και μουστάρδα :D

Το ολικής αλέσεως δεν είναι μόνο για δίαιτες και διάφορες άλλες άγνωστες λέξεις σε εμάς.

Εγώ το βάζω γιατί μου αρέσει καλύτερα γευστικά :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Aka μερικοί το προτιμούν ωμό:hehe:

Και που να 'ξερες την ιστορία από πίσω... βλέπω στην αρχή ότι έχουν όλη τη ραχοκοκκαλιά της γελάδας στην προθήκη και ρωτάω:

-Κόβετε t-bone;

-Ναι.

-Πόσο ζυγίζει περίπου;

-800-1000γρ, 35€/κιλό.

-Οκ, 1 κιλό το έχουμε... Θέλω μια μέτρια προς ωμή (medium-rare), αλλά θέλω και λεμόνι μαζί.

-Α, την κάνουμε μόνο ωμή (!), χωρίς λεμόνι.

-Α, (στο διάλο).

Κανονικά θα έφευγα, αλλά βιαζόμουν και κινδύνευα να μείνω νηστικός. Οπότε απλά τον έβαλα να μου μια φτιάξει τη χωρίς κόκκαλο μέτρια και ήταν εξαιρετική. Βέβαια, συν τοις άλλοις, θα πρόσεξες στη φωτογραφία ότι ο σέφης δεν έχει γυρίσει την μπριζόλα όρθια για να ψήσει τα λιπάκια στο πλάι, που για μένα είναι τεράστιο φάουλ στη μοσχαρίσια... αλλά τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Λες και την έχεις βάψει με παντζάρι είναι μέσα.

Ρε μήπως ήταν γεμιστή με παντζάρι και μας κοροϊδεύεις?!

Γούστα είναι αυτά, δεν κρίνω κανέναν. Απλά μου φαίνεται περίεργο .. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.