Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

[MENTION=15018]Seafalco[/MENTION]

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION]

Ποιο να κρατάω; Το μικρό ή το μεγάλο;:yu:

7M9wg.jpg

Mis2S.jpg

gjhhx.jpg

D2Igf.jpg

LvcCu.jpg

OyTOt.jpg

πω πω πω........τα έσπασε σήμερα το γλυκό της Αγάπης!

Ακόμα το αισθάνομαι στο στόμα μου!:) (ταπεράκι next time please!:p)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Προ-προλαλήσαντα!

Και επαυξάνω!!!:drool:

Μια μαύρη ντροπή με κράτησε, και σταμάτησα στο δεύτερο (+)...:o κομμάτι!!

Αγάπη τα επόμενα δεν είναι για τα μάτια σου!

.................................................................

:secret::secret::secret::secret::secret::secret:

Πρέπει να βρούμε ενα τροπο να την "ψήσουμε" να μας ψήσει ενα μαζικό!

Και το το 2013 θα γίνει "Το κοπή το γαλακτομπούρεκο"!!!!:dance3::dance3:

..................................................................

:worship::worship::worship::worship:

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο + σταμάτησες; Να το κάνουμε 3,5+? :p

χάρηκα πάντως που σας άρεσε :T:

Καλα με εδωσες "στεγνά" τωρα , αλλα δεν πειράζει φτιαχνε εσύ γαλακτομπουρεκο και ας με "δινεις"!!!!

Οσο για το αν μας άρεσε, προσωπικά αν προσέξεις ,

το χερι μου τρέμει την ωρα που βάζω κομματι σε πίατο

...................................αλλο απο το δικό μου!!!!!!:happy2:

PC092718.jpg

PC092719.jpg

PC092720.jpg

PC092721.jpg

PC092722.jpg

PC092723.jpg

PC092725.jpg

Να μας συμπαθάν οι φίλοι, αλλά φωτο πριν γινει η επιθεση ..... δεν τραβήχτηκε, :(

εκεινη την ωρα ειχαμε "τραβήξει τα πηρούνια! :drool:

Μολις κατεβηκε το πρωτο κομματι, η ψυχραιμια απεκαταστάθη:dance3:

και κάναμε και το καθήκον μας απέναντι στην κοινοτητα του Λάμπη!:yes4:

:yes4:

Αγάπη !!!

:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθα απο το red elephant στην Πανορμου! Ινδικο εστιατοριο.

Καφτερες γευσεις, δεν μπορεις να φας ποσοτητα. Αξιζει μια δοκιμη στην ινδικη κουζινα, αλλα δεν θα ξαναπαω, θα προτιμησω να δοκιμασω καποια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

ο Λευτέρης στην Ομόνοια έχουν εξίσου καλό και από τα παλιά σουβλάκι

Στην Σατωβριάνδου είναι ο τύπος αλλά οι μερίδες του ικανοποιούν μόνο στρουμφάκια. Για να χορτάσει κάποιος πρέπει να φάει ουκ ολίγα. Θυμάμαι πως τα έκανε καυτερά. Έχω πολλά χρόνια βέβαια να τον τιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Στην Σατωβριάνδου είναι ο τύπος αλλά οι μερίδες του ικανοποιούν μόνο στρουμφάκια. Για να χορτάσει κάποιος πρέπει να φάει ουκ ολίγα. Θυμάμαι πως τα έκανε καυτερά. Έχω πολλά χρόνια βέβαια να τον τιμήσω.

Το "παραδοσιακό" του Λευτέρη είναι το κεμπάπ - παραγγέλνεις απλά νούμερο, δε φτιάχνει τίποτα άλλο. Ακριβώς δίπλα έχει ανοίξει ο ίδιος και ένα "γενικής χρήσης" σουβλατζίδικο για να πιάσει όλη την αγορά :).

Σαν προεπιλογή είναι λίγο πικάντικο, αλλά μπορείς να ζητήσεις πιο λάιτ. Εγώ προσπαθώ να τον τιμάω όποτε βρίσκομαι Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

Το "παραδοσιακό" του Λευτέρη είναι το κεμπάπ - παραγγέλνεις απλά νούμερο, δε φτιάχνει τίποτα άλλο. Ακριβώς δίπλα έχει ανοίξει ο ίδιος και ένα "γενικής χρήσης" σουβλατζίδικο για να πιάσει όλη την αγορά :).

Σαν προεπιλογή είναι λίγο πικάντικο, αλλά μπορείς να ζητήσεις πιο λάιτ. Εγώ προσπαθώ να τον τιμάω όποτε βρίσκομαι Αθήνα...

το διπλά το έχει κλειστό
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να θίξω κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί, γενικά καλό είναι να αποφεύγονται τα πικάντικα κρέατα αν δεν είμαστε απολύτως σίγουροι για την καταγωγή/παρασκευή τους. Συνήθως όπου πέφτει πολύ μυρωδικό και μπαχάρι, το κρέας βρωμάει...

Link to comment
Share on other sites

το διπλά το έχει κλειστό

Λόγου ότι δεν πήγαινε καθόλου καλά και από ότι ξέρω με αυτήν την τιμή που έχει το κεμπάπ 1.90 ούτε αυτό πάει καλά. ο κόσμος πάντα έκανε ουρά μέχρι πέρυσι ,αφού εγώ έκανα τηλεφωνική παραγγελία και πήγαινα μετά από 40 λεπτά και τα έπαιρνα. τώρα περνάς και το πολύ σε 5-7 λεπτά είσαι έτοιμος και τρως !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να θίξω κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί, γενικά καλό είναι να αποφεύγονται τα πικάντικα κρέατα αν δεν είμαστε απολύτως σίγουροι για την καταγωγή/παρασκευή τους. Συνήθως όπου πέφτει πολύ μυρωδικό και μπαχάρι, το κρέας βρωμάει...

Συμφωνω με τα οσα μας εγραψε ο φιλος μας και εχω να προσθεσω οτι καλο ειναι να αποφευγουμε γενικα οσο (οσο ειναι εφικτο) μπορουμε το φαγητο εκτος του δικου μας σπιτιου ή καποιου φιλου.

Τα μπαχαρια και τα μυρωδικα ειναι ο πλεον φτηνος τροπος-τεχνασμα για να σκεπαζουν πολλα στα κρεατα και οχι μονο...δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Λόγου ότι δεν πήγαινε καθόλου καλά και από ότι ξέρω με αυτήν την τιμή που έχει το κεμπάπ 1.90 ούτε αυτό πάει καλά. ο κόσμος πάντα έκανε ουρά μέχρι πέρυσι ,αφού εγώ έκανα τηλεφωνική παραγγελία και πήγαινα μετά από 40 λεπτά και τα έπαιρνα. τώρα περνάς και το πολύ σε 5-7 λεπτά είσαι έτοιμος και τρως !!!

ναi το ξέρω δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.