Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Αν πάς σε κατάστημα που φτιάχνει πεϊνιρλί αποκλειστικά, θα βρείς!

Έχω υπόψη δυο στην Νέα Ιωνία, εκεί λοιπόν του παραγγέλνεις να σου φτιάξει με διπλή μερίδα κιμά , φάε και τα λέμε μετά!!!!!

Λες για αυτο που ειναι μεσα στο στενακι, τη μικρη βιοτεχνια ε;

Ολα τα καλα σημεια ξερεις...:worship:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θυμάμαι ούτε καν τα ονόματα, και σίγουρα δεν έχουν ιστοσελίδα.

Μιλάμε για παραδοσιακά εργαστήρια που δεν έχουν καιρό ούτε να "φτύσουν"!!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο πενιρλι το εχω φαει στο παγκρατι που εμενα.

Υμητου και φρυνης γωνια.Χαρμα λεγετε το μαγαζι μου φαινεται.

Τραβατε να φατε αν ειστε κοντα αξιζει πραγματικα.

Ερχοταν κολητος μου απο πατρα για βολτα αθηνα και πριν καλα καλα μου πει γεια με τραβαγε να παμε να φαμε:p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα κάτι φωτογραφίες απ το κινητό και έπεσα πάνω σε αυτές.

Από μια συνάντηση για "καφέ" στο Ηράκλειο Κρήτης.

Χειριστής πιρουνιού ο [MENTION=1014]Tsunami[/MENTION]... μέχρι να βγάλω το κινητό απ τη τσέπη, είχε φάει σημαντικό μέρος του "θέματος".

1497q.jpg

1499a.jpg

1498.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλός; Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι φτηνός πάντως. (αν...)

Έφαγα 2 πιάτα καρμπονάρα βίδες ολικής με μορταδέλλα και σαλάμι cabanossi ψιλοκομμένα.

Sorry, είχα να φάω από χθες το μεσημέρι για να προλάβω να βγάλω και φωτό. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θυμάμαι ούτε καν τα ονόματα, και σίγουρα δεν έχουν ιστοσελίδα.

Μιλάμε για παραδοσιακά εργαστήρια που δεν έχουν καιρό ούτε να "φτύσουν"!!!

Ειδικα αυτο που ειναι κοντα στην Αγια Ολγα επι της Ραμνουντος που ειναι απο πισω απο την Κυδωνιων (οπως παμε για το σταθμο του τρενου φευγοντας απο την Αγια Ολγα στο δεξι μας χερι μεσα στο στενακι και παλι στο δεξι μας χερι οπως παει το στενο) εχει το καλυτερο πεινιρλι στην Ελλαδα. Κατεβειτε στη σταση νεας ιωνιας με το τρενο απο τη πλευρα που παει για κηφισια. Πηγαινοντας επι της Αγιου Γεωργιου και εχοντας πλατη το σταθμο ειναι το εβδομο στενο αριστερα. Μετραει και αυτο που ειναι μπροστα απο το σταθμο. Πηγαιντε μια βολτα με το τρενακι λοιπον και καλη ορεξη. Καθε μερα σας βλεπω μετα αυτο το δρομολογιο...καθε μερα...

Δοκιμαστε και μετα πειτε μου. Οπως επισης στα 500 μετρα απο εκει προς τον Αγιο Ευσταθιο ειναι ενα τυροπιταδικο ο Νικος που εχει τη καλυτερη κιμαδοπιτα. Τρωω εκει κιμαδοπιτα εδω και 30 ετη...και εχω δοκιμασει παντου σε ολη την Ελλαδα σχεδον.

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα κάτι φωτογραφίες απ το κινητό και έπεσα πάνω σε αυτές.

Από μια συνάντηση για "καφέ" στο Ηράκλειο Κρήτης.

Χειριστής πιρουνιού ο [MENTION=1014]Tsunami[/MENTION]... μέχρι να βγάλω το κινητό απ τη τσέπη, είχε φάει σημαντικό μέρος του "θέματος".

1497q.jpg

1499a.jpg

1498.jpg

Δεν φταίω εγώ. Εσύ αργείς...:p

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η βάφλα φαγώθηκε στη παραλιακή απέναντι απο το Μαρίνα;

edit: Βλακεία είπα για το Μαρίνα (τι σου κάνει η απουσία απο τη Κρήτη). Στη πλατεία Ξενίας εννοώ απέναντι απο ένα πρόσφατο ανακαινισμένο κτήριο που δε το θυμάμαι. αγρρρρρρρ

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.