Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Και μετά λέτε ότι εγώ καίω τα φαγητά:hehe:

Θα το μεταφέρω στο σεφ γιατί εγώ με γεμιστά δεν ασχολούμαι, απλά τρώω :hehe:

Πάντως αν δε ξεροψηθεί λίγο η κορυφή να κάνει κρίτσι-κρίτσι δε λέει :p

Link to comment
Share on other sites

Καθαρίζουμε και κόβουμε τις πατάτες , τις αλατίζουμε και μετά τις βάζουμε σε ένα λεκανάκι και μετράμε μια δυο κουταλίες λάδι μέσα.

Ανακατεύουμε πολύ καλά τις πατάτες να λαδωθούν όλες και παντού και μετά τις βαζουμε σε ένα ταψί (αντικολητικό αν υπάρχει) σε προθερμασμένο φούρνο στους 180- 200 βαθμούς στον "αέρα".

Εμείς κάνουμε το ίδιο στο "ρομποτάκι" (αερόθερμο φουρνάκι). Μάλιστα μια μέρα είχαμε και συγκριτικό: Τις ίδιες πατάτες, μισές τηγανητές στο τηγάνι και μισές στο ρομποτάκι και αυτές που έγιναν στο ρομποτάκι ήταν πιο νόστιμες από τις τηγανιτές.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάνουμε το ίδιο στο "ρομποτάκι" (αερόθερμο φουρνάκι). Μάλιστα μια μέρα είχαμε και συγκριτικό: Τις ίδιες πατάτες, μισές τηγανητές στο τηγάνι και μισές στο ρομποτάκι και αυτές που έγιναν στο ρομποτάκι ήταν πιο νόστιμες από τις τηγανιτές.

I approve this message.

Απλα δε μπορεις να βγαλεις ποσοτητα

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] Το milko πάει μόνο με τυρόπιτα! (κάνουμε και poll αν θες:p)

Εγώ το συνδυάζω με ότι θέλω. Εσυ που δεν έχεις Milko τώρα κλάψε :p

ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν πάς σε κατάστημα που φτιάχνει πεϊνιρλί αποκλειστικά, θα βρείς!

Έχω υπόψη δυο στην Νέα Ιωνία, εκεί λοιπόν του παραγγέλνεις να σου φτιάξει με διπλή μερίδα κιμά , φάε και τα λέμε μετά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πάς σε κατάστημα που φτιάχνει πεϊνιρλί αποκλειστικά, θα βρείς!

Έχω υπόψη δυο στην Νέα Ιωνία, εκεί λοιπόν του παραγγέλνεις να σου φτιάξει με διπλή μερίδα κιμά , φάε και τα λέμε μετά!!!!!

:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O

Θα κάνω παραγγελία αύριο :baby:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.