Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Η επόμενη ψηφοφορία θα είναι: "Παστίτσιο. Με κιμά ή χωρίς;"

Αναμένουμε τις γραφικές δηλώσεις σας.

Αποδέξου επιτέλους τη λαϊκή εντολή, αλλά ξέρω γιατί επιμένεις τόσο.... γεμιστά με κιμά είναι το μόνο

φαγητό που δεν μπορείς να κάψεις το κρέας.:p

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile in Moldova

DSC_1757.jpg

DSC_1758.jpg

Θα μας δείξεις φωτογραφίες κι από το κυρίως πιάτο, φαντάζομαι? :jester:

Λοιπόοον: γεμιστά.

Οι purist προλαλήσαντες με κάλυψαν, για μένα το σωστό γεμιστό είναι άνευ. Βεβαίως έχω δοκιμάσει και με κιμά, και με (μ)πλιγούρι - το τελευταίο είναι επίσης εξαιρετικό.

Υπό Κ.Σ. θα ψήφιζα "ότι νάναι" - αλλά εδώ κρινόταν η τύχη του thread! Με τον κύριο που "του ξέφυγε" η ψήφος, θα λογαριαστούμε κατ' ιδίαν...

Link to comment
Share on other sites

Αποδέξου επιτέλους τη λαϊκή εντολή, αλλά ξέρω γιατί επιμένεις τόσο.... γεμιστά με κιμά είναι το μόνο

φαγητό που δεν μπορείς να κάψεις το κρέας.:p

Εσύ δε ξέρεις να φας και σε ενοχλεί που καίω εγώ το κρέας; Άντε φάε μουσακά χωρίς κιμά ρε:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] την ίδια ιδέα είχαμε σήμερα :D Μόνο που τα έκανα λίγο πιο αντρικά :p Μισό κιλό μαύρες πένες, 250γρ τσένταρ, 250γρ μοτσαρέλα, 200γρ μπεικον, 100γρ ζαμπόν, μισό τσορίθο (ψημένο πρώτα εκτός γιατί βγάζει πολύ λάδι) και 300ml κρέμα γάλακτος, αλατάκι και πιπεράκι σε 3 στρώσεις. Στο φούρνο είναι και ψήνεται, φώτος μετά :p

attachment.php?attachmentid=52516&stc=1&d=1348927769

Calories..

23969517.jpg

post-23-1416076636,8018_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.