Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Οντως ειναι ακριβο, αλλα δε νομιζω 3 ευρω. Εχω την εντυπωση 2 μπαλες συν ζεστη σοκολατα γαλακτος καπου 5 ευρω βγαινει.

Και το il vero στο γαλατσι εχει ωραιο κ φτηνο, αλλα βαζει πολυ κρεμα γαλακτος κ ειναι βαρυ.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

1.70 αν θυμάμαι καλά είναι η μπάλα.... Που και πάλι δεν το λες φτηνό..... Η μεγάλη απάτη από άποψη τιμής είναι τα fresh yougort που έχουν ανοίξει..... Παγωτακι στις ίδιες γεύσεις από τα χεράκια μου.... Έγινε blind test και δεν κατάλαβαν διάφορα.... :p:p:p:p

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για τιμες, σας ενημερωνω για τις σημερινες τιμες (απο το μεσημερι) στο

wafflehouse της Ναξου στη Πλακα.

Εαν το παρεις σε κυπελο (στο χερι και φυγεις) εχει απο 1,65 η μπαλα εως 2 ευρω. Εαν κατσεις και το φας εκει (που δεν εχει νοημα...το τρως και στη παραλια που ειναι στα 20 μετρα) ξεκιναμε απο 2 ευρω εως και 2,4 ευρω η μπαλα.

Να τονισουμε οτι μια μπαλα απο αυτο το μαγαζι ειναι σχεδον 1,5 μπαλα απο οπουδηποτε αλλου και απο θεμα ποιοτητας δεν μιλαμε καν...ειναι οτι καλυτερο (εχω μπει και εχω δει τι βαζουν και σε αυτο αλλα και σε πολλα αλλα μαγαζια).

Μιλαμε για φρεσκο ντοπιο γαλα και υλικα αριστης ποιοτητας και οχι γαλατα σκονες οπως μερικοι μερικοι...ή γαλατα μακρας διαρκειας και λιπαρες ουσιες αγνωστης προελευσεως και ποιοτητος (λογω του οτι το λιπος κοστιζει λιγοτερο το πηζουν στο λιπος). Μη μιλησουμε για τους ξηρους καρπους και τα μπισκοτα κτλπ προσθετα...εκει να δειτε τι γινεται...

Με ολα αυτα που εχω δει λοιπον...ή wafflehouse και ας εχει 5 ευρω η μπαλα και ας τρωω μια την εβδομαδα (ποιοτητα οχι ποσοτητα) ή σπιτικο ή τιποτα. Ολα τα αλλα επειδη τα εχω δει εκ των εσω ή δεν τα εχω δει...ας τα φανε μονοι τους.

Εχμ, σε έχουν αφήσει να δεις όλη την διαδικασία;;;; Επειδή γράφεις μόνο φρέσκο γάλα..... Που δεν το αφισβητο το παγωτό τους έχει πολύ καλή γεύση....... Αλλά μπαίνουν και αλλλλαααα πολλλλααα ακόμα.... Εκτός από γάλα, ζάχαρη, γλυκόζη, το φρούτο, τους ξηρούς καρπούς κλπ... Για να δωθει η τελική γεύση, αποτέλεσμα.... Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι η γεύση, παγωτό φυστικι, που μόνο από το χρώμα στους περισσοτερους καταλαβαίνεις πολλά....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Βρε "λύσα" με το παγωτό!

Καλά μου παιδιά , το έχετε σκεφτεί ότι εδώ μέσα "μπαίνουν" και άτομα που δεν βρίσκονται

-πλέον :nada:-

στην κατάλληλη ηλικία γι' αυτές τις απολαύσεις;;;;;

Τι σας φταίω ο έρμος, συζητήστε για κανά διαιτητικό με χαμηλά λιπαρά;

(μμμμ το παρφέ σοκολάτα, να δαγκώνεις και να πετυχαίνεις το φρουτάκι.... ) ,

κάτι πιο παραδοσιακό;

(... καϊμάκι με γλυκό κουταλιού βύσινο να ξεκουράζεται πάνω σε πολίτικο "κέικ"....ωχ μάνα μου !!)

ή εστω κάτι που συνδυάζει το μοντέρνο με την παράδοση;

( "παγωτό" ...μπύρα και πανσέτα μαριναρισμένη στα κάρβουνα ...)

Βαγγελίστρα μου τι έπαθα;;

ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗΗΗΗΗ ! ! ! !

:look::look::look:

:secret::secret::secret:

(μη με ακούτε, τραβάτε με κι ας κλαίω......)

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά , το έχετε σκεφτεί ότι εδώ μέσα "μπαίνουν" και άτομα που δεν βρίσκονται

-πλέον :nada:-

στην κατάλληλη ηλικία γι' αυτές τις απολαύσεις;;;;;

Παρακαλώ να επιστρέψει το thread στο σωστό δρόμο! (μπάρμπα Στέλιο πάω να πάρω δύο βρώμικα.:p)

Link to comment
Share on other sites

Αφού το 'φερε η κουβέντα περί παγωτού, η "Χαρά" εκεί στα Άνω Πατήσια με το εκμέκ και το σικάγο σπέσιαλ υπάρχει ακόμα?

Απο τι εχω ακουσει δεν ειναι οπως παλια...

Υπαρχει στα 800 μετρα περιπου απο εκει προς τη λαμπρινη ο Κουστενης που ενω δεν ειναι γνωστος (λογω του οτι δεν ειναι επι της πατησιων) ειναι πολυ καλος γενικα απο τιμες-ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.