Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION].

:man_in_love: :drool:

Αγάπη τις φτιάχνεις και με μελιτζάνες;

Και όσο γι' αυτούς που ...αναγουλιάζουν :p

Μια απάντηση χωράει:

Την επόμενη φορά, φτιάξε χοχλιούς κοκκινιστούς με πατάτες και χόντρο!

Έτσι για να πάρουν τα όρη, ορισμένοι-ορισμένοι!:-O

Link to comment
Share on other sites

Μελιτζάνες -όχι φλάσκες- κομμένες σε χοντρές ροδέλες, περασμένες στο τηγάνι να μαραθούν, λίγο φρέσκο κρεμυδάκι, κρεμύδι ξερό, λίγο πιπερίτσα πράσινη, (άμα θές και καμιά πατάτα, προτιμώ όχι γιατί ρουφάει όλες τις γεύσεις) και κοκκινιστά στην κατσαρόλα!

Και την ίδια συνταγή (πλήν το φρέσκο κεμυδακι και ίσως και την πιπεριά) την εφαρμόζεις και με γίδα μπούτι, και εδώ βάζουμε και πατάτες (και άμα θέλουμε να απογειωθεί τις περνάμε κομένες χοντρές κυδωνάτες στο τηγάνι να ψιλοροδίσουν).

Από μυρωδιές βάλε ότι τραβάει η όρεξή σου!

Αυτά τα λέω για σας τους νέους γιατι εγώ -πρακτικά- μόνο να τα θυμάμαι "επιτρέπεται":cry:

Link to comment
Share on other sites

Και μια και είπα για χοχλιούς (σαλιγκάρια για τους μη Κρήτες), αξίζει το κόπο να δοκιμάσεις και την Καλαματιανή έκδοση, στιφάδο με τόνους απολαυστικά κρεμυδάκια!

(Ρώτα το Astro ξέρει! :)

Χριστέ μου τι έπιασα να θυμάμαι απόψε :fie:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διορθώνεται!

Δεν είναι ανάγκη να στα μαγειρέψει εκείνη, καμιά φίλη , ξαδέρφη , θειά τέλος πάντων, δεν υπάρχει;

Εκτός (σε έχω απολύτως ικανό) και κάνεις διπλή μπλόφα με τη φατσούλα!!

Link to comment
Share on other sites

οπως στρωσεις θα κοιμηθεις..

μας καλομαθετε στις 200+ σελιδες με βρωμικα φαγητα , γιαουρτλου κεμπαπ σουβλακια κρεατικα που η χοληστερινη χτυπαει ταβανι και τωρα πιασαμε την υγιεινη κουζινα.

ειπαμε να κρατησουμε χαρακτηρα!!

:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.