Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

ποιές πατάτες μωρέ, τι λες?

πάντως σου άρπαξαν λίγο οι πίτες στο ψήσιμο η είναι ιδέα μου?

Τι διάολο...με φλόγιστρα μαγειρεύετε στο Lab μερικοί και καίτε τα φαγητά?:p

(που είναι το ποζερι background?:p)

Link to comment
Share on other sites

Βρε στο δρόμο δε μου είπες ότι είσαι να πάρεις ένα κολαούζο και σου λέω κράτα πατάτες γιατί ξέμεινα;

Η ποζερί θα ανέβει όταν φέρεις πατάτες οι οποίες δεν θα είναι καμένες σαν μερικές μερικές σεφταλιές :p

Οσο για την πίτα την θέλω λίγο τραγανούλα και αλάδωτη. Αν την θες με λάδια κλπ παράγγειλε καθώς έρχεσαι :p

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή λιγούρα. Αυγά δεν είχα, ούτε κότα σαν μερικούς οπότε η εναλλακτική και νόστιμη λύση που είδατε σε προηγούμενό μου ποστ. Αυτή τη φορά δεν έκανα μπουκίτσες αλλά όλα χύμα μέσα στο πυρέξ. Από εμφάνιση δεν λεει αλλά η γεύση αναλλοίωτη, το τσακίζω τώρα :p

p6042404.jpg

p6042407.jpg

p6042408.jpg

p6042411.jpg

Η zero είναι για την δίαιτα :p

Θα ηθελα αν θελεις να κανεις ερευνα περι ασπαρταμης, διοτι η zero που πινεις λογω διαιτας εχει μεσα αφθονη ασπαρταμη.

Αν θελεις με ακους και κανεις την ερευνα σου, αν οχι παλι καλως. Δικαιωμα σου.

Ασχετα τωρα ολα αυτα βεβαια με το θεμα του τοπικ..αλλα μιας και ειδα τη zero θεωρησα χρησιμο να κανω μια μικρη αναφορα περι του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

1η αποπειρα για σαλτσα (με χωριατικο λουκανικο)

pon2g.jpg

great success

εαν ειναι καλο χωριατικο λουκανικο (αφρατο και με κομματακια κρεατος και οχι συμπαγες με πολτοποιημενη μαζα)

παιζει μια παραλλαγη της συνταγης για σαλτσα ζυμαρικων

οπου σκιζεις το περιβλημα και ψηνεις το εσωτερικο του διαλυοντας το μαζι με τη σαλτσα

δινει περισσοτερη γευση και καθεται καλυτερα στην πηρουνια σου μιας και εχει μεγαλυτερη και πιο ιση κατανομη στη μακαροναδα!

(το ιδιο φυσικα μπορει να κανεις για να εμπλουτισεις με διαλυμενο λουκανικο

και το κλασσικο μειγμα κιμα για μακαρονια, ντολμαδες, γεμιστα κτλ)

try it!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.