Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION]

Ο Μερακλής ΣΕΠΟΛΙΑ, Delivery ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΑ - ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΑ - Αγ. Μελετίου 183 Σεπόλια, ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ, ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ - OnlineDelivery.gr

Σχετικά με Πολύγευστο, έφαγα πριν τα χριστούγεννα τελευταία φορά, παρατήρησα όντως διαφορά στο μέγεθος. Ποιότητα ποτέ δεν είχε εξαίσια. Πριν 3 χρόνια πήγαινα συνέχεια, ήταν λίγο καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για το πολυγευστο αναφερω το εξης, που ειναι και απο τις χειροτερες εμπειριες μου σε φαστ φουντ στην αθηνα:

Ειχα δει φωτο με τα τεραστια πιτογυρα κτλ οποτε με ενα φιλο βρισκουμε τον καταλογο στο ιντερνετ και βλεπουμε πχ σκεπαστη (γιγας ελεγε) και ειχε απο 7 μεχρι 9 αναλογα τι θα βαζες μεσα.

ωραια λεμε παιρνουμε 2 με κοτοπουλο και πχ ας πουμε οτι ειχε με φιλετο 9 ευρω, λεει δεν εχουμε φιλετο και μπορουμε να βαλουμε καλαμακι κοτοπουλο.

Συμφωνουμε παραγγελνουμε, ερχεται ο τυπας στην πορτα μας 1 ωρα μετα(!!!) και λεει ειναι 20,80!!!

Ανοιγω τα κουτια και βλεπω 2 σκεπαστες με πιτες κανονικου μεγεθους(οπως τα σουβλακια που τρωμε!) :suicide:

Το βλεπει και ο φιλος μου που ειχε παει κουναμενος σιναμενος στην πορτα με 20ευρω και λεει γιατι τοσο ακριβο , και λεει δεν ξερω παρτε το μαγαζι.

Αρχιζουν ενα μιξ δικαιολογιων, οτι ο καταλογος που βρηκαμε ειναι παλιος και οτι το καλαμακι ειναι πιο ακριβο απο το φιλετο και κατι κουλα!

Το κλεινει ο φιλος μου τσαντισμενος, δινει το 20ευρω και λεει παω να φερω ψιλα. Οπως γυριζει με τα ψιλα τον σπρωχνω πισω και του λεω τι κανεις ρε? τρελος εισαι? θα πληρωσεις 21 ευρω γι αυτη τη βλακεια? μου λεει θα τα δωσω αλλα δεν θα με ξαναδουν!

Οχι, του απανταω και πιανω τον ντελιβερα και του λεω φιλε, εχω δουλεψει διανομη και ξερω τι λεφτα παιρνεις οποτε απαντα μου σε αυτο: θα εδινες ενα μεροκαματο για αυτα τα 2 κουτια? και μου απανταει οχι...

τα πηρε και εφυγε κοινως και πηρα πισω τα λεφτα... Το βρισκω οτι πιο απαραδεκτο εχω δει σαν συμπεριφορα μαγαζιου!

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

Το Πολυγευστο οταν ειχε πρωτοανοιξει ειχε ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πιτογυρο που χα φαει στην Αθηνα, και με διαφορα τον πιο νοστιμο γυρο. Την πρωτη φορα που δοκιμασα γιγας, απο περιεργεια το ζυγισα και οριακα ακουμπουσε το κιλο. Το δε πιτα-club ηταν ενα 3οροφο θηριο που σκαγαν 2 ατομα. Ειναι κατω απο το σπιτι μου, στο Αιγαλεω, οποτε οπως καταλαβαινετε το χα χτισει το μαγαζι. Σιγα σιγα ολα αρχισαν να μικραινουν, να το τεντωνουν πιο πολυ στην πατατα, το τελευταιο γιγας που εφαγα ειχε πεσει στα 550γρ (με μιση μεριδα πατατες), μεχρι που αρχισε να με ψιλοπειραζει κιολας. Μια με πειραξε, δυο με πειραξε, την 3η που φαγαμε με κολλητο μου εγω κατασκηνωσα 2 μερες στο θρονο και αυτος κατεληξε στο νοσοκομειο με κολικο εντερου. Bye bye... Απ οτι ειδα προσφατα αλλαξε και ονομα/logo το μαγαζι εδω, δεν ξερω αν αλλαξαν ολα ή αν αυτο εφυγε απο την αλυσιδα αλλα δε ξαναπαταω εκει μεσα ουτε γι' αστειο.

Link to comment
Share on other sites

o μεγαλύτερος γύρος για όσους θυμούνται ήταν ο Μάγος της Γεύσης στην Ελ Βενίζελου στην Νέα Σμύρνη στο Βερόπουλο κοντά...ΜΟναδικό και ένα στη διχάλα της Μπακνανά και ο ΔΗμητράκης στη Δημοσθένους

Δυστυχώς τώρα λίγα κάνουν μεγάλο και ποιοτικό οπότε φτιάχνω σουβλάκια μόνος σπίτι και τελειώνει η υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Pancakes για πρωϊνό, η μία με νουτέλα η άλλη με μαρμελάδα φράουλα. Κατέβηκαν πιο γρήγορα από ότι θα προλάβαινε να ανοιξει η μηχανή :hehe:

Εννοείται ότι τρελένομαι για νουτέλα (όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι :D) αλλά μια φορά δοκίμασα pancakes με νουτέλα και ήταν άγευστο τελείως. Μόνο με maple syrup πάνε ΙΜΟ..

Link to comment
Share on other sites

Γατάκια, σας εχω πιο δυνατή σκεπαστή.

www.souvlistas.gr

Γίγας με καλαμάκι κοτόπουλο. 7.80 σε μεγεθος pizza & πατατες. Απλά η καλύτερη σκεπαστή που εχω φάει. Απλά.

Εχει και online παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Το Πολυγευστο οταν ειχε πρωτοανοιξει ειχε ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πιτογυρο που χα φαει στην Αθηνα, και με διαφορα τον πιο νοστιμο γυρο. Την πρωτη φορα που δοκιμασα γιγας, απο περιεργεια το ζυγισα και οριακα ακουμπουσε το κιλο. Το δε πιτα-club ηταν ενα 3οροφο θηριο που σκαγαν 2 ατομα. Ειναι κατω απο το σπιτι μου, στο Αιγαλεω, οποτε οπως καταλαβαινετε το χα χτισει το μαγαζι. Σιγα σιγα ολα αρχισαν να μικραινουν, να το τεντωνουν πιο πολυ στην πατατα, το τελευταιο γιγας που εφαγα ειχε πεσει στα 550γρ (με μιση μεριδα πατατες), μεχρι που αρχισε να με ψιλοπειραζει κιολας. Μια με πειραξε, δυο με πειραξε, την 3η που φαγαμε με κολλητο μου εγω κατασκηνωσα 2 μερες στο θρονο και αυτος κατεληξε στο νοσοκομειο με κολικο εντερου. Bye bye... Απ οτι ειδα προσφατα αλλαξε και ονομα/logo το μαγαζι εδω, δεν ξερω αν αλλαξαν ολα ή αν αυτο εφυγε απο την αλυσιδα αλλα δε ξαναπαταω εκει μεσα ουτε γι' αστειο.

Αυτό ακριβώς θα έλεγα... όταν είχε ξεκινήσει ήταν τρομερό μαγαζί απλά!!! Στη συνέχεια σάπιζε, σάπιζε, σάπιζε... ώσπου στην παρέα μου (εφόσον έπεσαν τα 1α αρνητικά κανονικά σχόλια ας συνεχίσω κι εγώ :p ) το φωνάζουμε πια πολύνεκρο. :p Όσο για αυτό που είπες περί αλλαγή ονόματος, το είδα κι εγώ (π.χ. της Ν. Ιωνίας πια λέγεται "Οι γεύσεις της Κύμης", γιατί πολύ απλά είναι στην Λ. Κύμης απάνω :p).

Πάντως πολύ "κακό" (φασαρία) για το τίποτα κάνουμε. Απλά δεν ξαναπάμε και τέλος. Εγώ αυτό που έχω να πω είναι το εξής: Όποιος μένει Πατήσια μπορώ να του προτείνω ένα γυράδικο πολύ καλό και τίμιο για τα λεφτά που δίνεις. Μέχρι εκεί. Αυτά... :)

Link to comment
Share on other sites

Γατάκια, σας εχω πιο δυνατή σκεπαστή.

www.souvlistas.gr

Γίγας με καλαμάκι κοτόπουλο. 7.80 σε μεγεθος pizza & πατατες. Απλά η καλύτερη σκεπαστή που εχω φάει. Απλά.

Εχει και online παραγγελια.

Φωτογραφίες ή GTFO

Link to comment
Share on other sites

Μην το υποβαθμιζεις!! ειναι λιωμενη μερεντα οπως βαζει πχ στην μπουγατσα ο Σαββας!

οσοι ειχαν ερθει στο μαγαζι ξερουν καλα οτι μονο λασπη δεν ειναι! :upside:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.