Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Λοιπόν, ο Φράγμας είχε φάει ήδη ένα (από τον άλλο σαντουιτσά) όταν πήγαμε, οπότε έφαγε άλλο μισό-μισό με τον dellman. Εγώ και ο suboy φάγαμε από ένα.

Ωραίο ήταν, χορταστικό, η μαγιονέζα χειροποίητη, αν δεν κάνω λάθος και πολύ ταιριαστή με το σάντουιτς. Δεν μου έκατσε βαρύ στο στομάχι, παρ' όλο που έφαγα με διπλό λουκάνικο.

Επειδή όμως θέλω να δοκιμάσω και τον άλλο σαντουιτσά, θα το ξανακάνουμε από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέστε εκδρομές στα βόργια (ee : βόρεια), δοκιμάστε και το δί-μπιλο στην Λ.Πεντέλης , για όσους έχουν δυνατή μασέλα -> τρι-μπιλο

(Καντίνα Billy -> 2 τμχ εντός ψωμακίου=2μπιλο, 3τμχ=3μπιλο κλπ)...χρόνια παράδοση στο σωστό "βρώμικο" :T:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέστε εκδρομές στα βόργια (ee : βόρεια), δοκιμάστε και το δί-μπιλο στην Λ.Πεντέλης , για όσους έχουν δυνατή μασέλα -> τρι-μπιλο

(Καντίνα Billy -> 2 τμχ εντός ψωμακίου=2μπιλο, 3τμχ=3μπιλο κλπ)...χρόνια παράδοση στο σωστό "βρώμικο" :T:

ποια πεντελης απ ολες; τι υψος περιπου; :D

Link to comment
Share on other sites

Λεωφόρος Πεντέλης στο Χαλάνδρι, στο ύψος της "ρεματιάς" (Πολύδροσο) , για ευκολία ψάχτε στο σημείο που είναι κάθετη η οδός Ηρακλειδών. Στην κοντινότερη γωνία είναι η Ιntersport και απέναντι είναι το παλιό "Cozy" .

Από όσο θυμάμαι την τελευταία φορά που πήγα είχε 2,5€ (προσπαθώ να κάνω διατροφή).

Ψωμάκι με σουσάμι, όχι τύπου μαβίλη, καλαμάκι & λουκάνικο, κάποιες αλοιφές είναι σπιτικές από όσο θυμάμαι, πατάτα μπόμπα...

Για φρέσκια εμπειρία/γευσιγνωσία θα ρωτήσω και φίλο μου με Billo-διαρκείας που παίζει να παίρνει απόθεμα από το βράδυ για το μεσημεριανό της επόμενης μέρας....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ο Ιορδάνης πάνω στην παλαιά Πεντέλη υπάρχει ακόμα ; Από ποιότητα τι λέει;

Εννοείς την Ταβέρνα ή το κιόσκι με τα καλάμια ?

το κιόσκι λέγεται "Πέτρινο" πλέον νομίζω (έχει και λουκουμάδες) και είναι κομπλέ, η ταβέρνα που ήταν στην ίδια μεριά του δρόμου ανεβαίνοντας ( μετά το σημείο που στρίβει για Ντράφι) δεν θυμάμαι καν τι είναι τώρα και έχω καιρό να κάνω trial...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.