Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Ξέχασα να πω ότι σε γεύση βγήκαν ίδια με αυτά που σερβίρονται στη μπυραρία!

Α τα αλμυρά λες και δεν ήξερα πώς τα λέμε για να τα βρω αλλού.

Γερμανικά πρέπει να ναι λοιπόν,κρίνοντας απ'το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4655]racer[/MENTION]

Για σουβλακι πηγαινε στον Στεφανο, αλλα μη παρεις με ψωμακι ειναι αθλιο.

Επισης περνα μια βολτα απο το hippo που ειναι στη πλατεια για κρεπα. ;)

η αλήθεια είναι ότι τις περισσότερες φορές στέφανο πάμε, απλά πήραμε έμπνευση να δοκιμάσουμε.

hipo έχω πάει, έχει πολύ καλή κρέπα - αλλά από τότε που έμαθα να φτιάχνω μόνος μου δεν έχω ξαναπάει.

πάω τώρα στέφανο για πιτόνι - θα ανεβάσω photos later:p

Link to comment
Share on other sites

είμαι ήδη πολά..:p - δε γίνεται περισσότερα

όταν τρώω πίτα δηλαδή μέρα παρά μέρα, κάνω πρωινό και μετά το βραδάκι τρώω τη πίτα και τέλος.

ίσα ίσα έχω χάσει κιόλας:dance3:

να χάνεις κιλά με πιτόγυρα=win:D

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα φαγητό που είμαι σίγουρος ότι δεν έχει ποσταριστεί, και ίσως λίγοι γνωρίζετε την ύπαρξή του.

Πραγματικά μυρίζει θάλασσα....Πεταλίδες με ρύζι!

Lkyup.jpg

Προσέξτε πόσο μικρές είναι οι πεταλίδες, και πόσες χρειάζονται για να γίνει ένα πιάτο.

Πρέπει να αφιερώσεις αρκετές ώρες ώστε να τις βρεις, και τις ξεκολλήσεις απ' τα βράχια.

GABld.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΥΡΙΣΩ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΒΕVERLY ΚΑΙ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΥΡΙΖΩ ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΝΑ ΦΑΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΟΙ GHOSTBUSTERS ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ.-

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωί με ξύπνησε $%$%^ στο σταθερό..

λέω ας δω λίγο tv να ανοίξει το μάτι μου και πετυχαίνω στο mega τον Άκη(περσινό νικητή του Master chef) να ξεκινάει να φτιάχνει καρμπονάρα..

εμένα πάντα το αυγό γίνεται ομελέτα:wall:

οπότε γι αυτό αξίζει το κόπο να δείτε το βιντεάκι-δλδ πως χειρίζεται τη σάλτσα

τέλος μεγάλο φαουλ είναι ο μαιντανος που βαζει-βαζουν ολοι οι chef.

το λινκ δεν πηγαινει κατευθειαν βρείτε το βιντεάκι από κάτω

MEGA TV: ΠΡΩΙΝΟ MOU - web tv , μαγειρική

παίδες δοκίμασα τη συνταγή και βγήκε απίστευτη!!!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Η καρμπονάρα που ξέρω και φτιάχνω εγώ, φτιάχνεται με πεκορίνο ΚΑΙ παρμεζάνα, 4 αυγά αν κάνεις μακαρονάδα για 4 άτομα και γκουαντσιάλε, που δεν έχει σχέση με το άθλιο μπεϊκον, αλάτι, πιπέρι και μία κουταλιά της σούπας λάδι.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Η καρμπονάρα που ξέρω και παραγγέλνω εγώ, φτιάχνεται με πεκορίνο ΚΑΙ παρμεζάνα, 4 αυγά αν κάνεις μακαρονάδα για 4 άτομα και γκουαντσιάλε, που δεν έχει σχέση με το άθλιο μπεϊκον, αλάτι, πιπέρι και μία κουταλιά της σούπας λάδι.

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.