Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Εταιρικό το φαΐ; Εμείς κάνουμε αμάν άμα τελειώσει ο καφές για να μας πάρουν άλλο...

Ύδρα, και εμείς έχουμε περσινούς υπολογιστές στο γραφείο, με 22άρες LCD.

Εγώ όταν δούλευα πριν το μεταπτυχιακό μου βάζανε χέρι για τον καφέ. Έπινα 7 καφέδες μέσα στο 8ωρο και αρχίσαν και γρινιάζανε.

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό at work

attachment.php?attachmentid=45732&stc=1&d=1314791469

Τιμο η κατασταση ειναι fail imho

κι εξηγουμαι...

τοσο μεγαλη συγκεντρωση τροφιμων και ποτων στην επιφανεια του γραφειου προκαλει σχολια και περιεργεια

στο εργασιακο περιβαλλον

- απο ποτε εχει να φαει ο πειναλας,

- τι σκατα τον πληρωνουμε για να τρωει?

- γμτ μου πηρε το τελευταιο frulite,

- α!αυτος εξαφανιζει τις καριοκες δυο δυο

επισης η σειρα με την οποια περιγραφεις την καταναλωση τους

σημαινει οτι θα πιεις το τσαι σου κρυο και το φραπεδακι χλιαρο με ξερο αφρο και ανευ παγου

συμπληρωματικα, τα διαλειματα που θα εκανες για να σηκωθεις να φερεις τα απαραιτητα πολεμοφοδια

στην ωρα τους ξεχωριστα, ειναι ακρως απαραιτητα και για ξεμουδιασμα ξεκουραση ματιων κτλ

κι ενδεχομενως για μια γρηγορη επισκεψη απο το νεο πιπινι στη γραμματεια

(εργασιακη κοινωνικοποιηση αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

Με 1 ή με 2 κουταλιές;

3-4 και μισή ζάχαρη. Με την δουλειά που είχα ήταν ότι έπρεπε για να κρατάει τα νεύρα μου στην τσίτα όλο το 8 ωρο. Το στομάχι μου βέβαια είχε άλλη άποψη.....

Link to comment
Share on other sites

Τιμο η κατασταση ειναι fail imho

κι εξηγουμαι...

τοσο μεγαλη συγκεντρωση τροφιμων και ποτων στην επιφανεια του γραφειου προκαλει σχολια και περιεργεια

στο εργασιακο περιβαλλον

- απο ποτε εχει να φαει ο πειναλας,

- τι σκατα τον πληρωνουμε για να τρωει?

- γμτ μου πηρε το τελευταιο frulite,

- α!αυτος εξαφανιζει τις καριοκες δυο δυο

επισης η σειρα με την οποια περιγραφεις την καταναλωση τους

σημαινει οτι θα πιεις το τσαι σου κρυο και το φραπεδακι χλιαρο με ξερο αφρο και ανευ παγου

συμπληρωματικα, τα διαλειματα που θα εκανες για να σηκωθεις να φερεις τα απαραιτητα πολεμοφοδια

στην ωρα τους ξεχωριστα, ειναι ακρως απαραιτητα και για ξεμουδιασμα ξεκουραση ματιων κτλ

κι ενδεχομενως για μια γρηγορη επισκεψη απο το νεο πιπινι στη γραμματεια

(εργασιακη κοινωνικοποιηση αλλιως)

ευτυχώς το ψυγείο είναι πάντα φίσκα και άμα δεν τα καταναλώσουμε θα τα πετάξουμε.

δεν έχουμε ούτε έναν που να σκέφτεται έτσι στην εταιρία

σηκώνομαι όταν είναι να πάω στο εταιρικό εστιατόριο να φάω και να πάω τουαλέτα.

στην κουζίνα κάποιος "μακακας" έβαλε από αυτές τις λάμπες που πρέπει να περιμένεις μια ώρα να βγάλουν φως

το τσάι μετά το καθάρισμα του γιαουρτιού, σάντουιτς e.t.c. είναι ότι πρέπει στην θερμοκρασία για να πίνετε και να μην καίγεσαι.

ο φράπες έχει παγωτό σοκολάτα μέσα οποτε θέλει πολύ ώρα να λιώσει και κανονικά τον πίνω γερμανικό οποτε δεν με νοιάζει ο φράπες, τον χτυπάω για το ανακάτεμα

Link to comment
Share on other sites

7 καφεδες με 4 κουταλιες καφε.... σε 8 ωρες...

Μονο εγω νομιζω οτι θες γιατρο ; :p

Μην ανησυχεις φίλε μου. Έρχεται απο βδομάδα γιατι το στομάχι μου με τόσους καφέδες και τσιγάρα έχει αρχίσει απεργία κατα την διάρκεια της πέψης...:man_in_love:

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION] είχα τα μεγάλα ποτήρια του καφέ στην δουλειά που είχα φέρει απο το σπίτι μου. Στα ποτήρια της δουλειάς σιχαινόμουν να πιω, γιατι κανεις δεν το έπλενε οταν έπινε καφέ και έμενε μέρες με ξεραμένους καφέδες στον νεροχύτη και έμεναν θαμπαδες.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς το ψυγείο είναι πάντα φίσκα και άμα δεν τα καταναλώσουμε θα τα πετάξουμε.

δεν έχουμε ούτε έναν που να σκέφτεται έτσι στην εταιρία

σηκώνομαι όταν είναι να πάω στο εταιρικό εστιατόριο να φάω και να πάω τουαλέτα.

στην κουζίνα κάποιος "μακακας" έβαλε από αυτές τις λάμπες που πρέπει να περιμένεις μια ώρα να βγάλουν φως

το τσάι μετά το καθάρισμα του γιαουρτιού, σάντουιτς e.t.c. είναι ότι πρέπει στην θερμοκρασία για να πίνετε και να μην καίγεσαι.

ο φράπες έχει παγωτό σοκολάτα μέσα οποτε θέλει πολύ ώρα να λιώσει και κανονικά τον πίνω γερμανικό οποτε δεν με νοιάζει ο φράπες, τον χτυπάω για το ανακάτεμα

ξεχασες να quotαρεις τα περι πιπινιου αλλα δεν πειραζει...

ηταν πολλα τα αλλα και σε συγχωρω

αφου λοιπον δουλευεις σε μια εταιρεια με τιγκα γεματα κι ελευθερα προς χρηση ψυγεια,

φουλ καλοπροαιρετους συναδελφους,

λαμπες οικονομιας που καθιστουν την επισκεψη στην κουζινα μη ευχαριστη εμπειρια,

εχεις διζωνικο κλιματισμο αποκλειστικα για το γραφειο σου

ωστε να προλαβαινεις να πινεις δυο χυμους, τρως μια μπαγκετα και ενα γιαουρτι σε τετοιο χρονο που δεν επιτρεπει στο τσαι σου να κρυωσει

αλλα παραλληλα παραδιπλα το φραπεδακι με το παγωτο σοκολατα να μην λιωνει για το παραπανω χρονικο διαστημα....

τοτε παω πασο

you win

ανακαλω το fail και δηλωνω οτι ολα οσα διατυπωσα προηγουμενως

δεν πρεπει να ληφθουν υποψιν μιας και ειναι αβασιμα και μη ρεαλιστικα

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είπε να postάρει κάπου αλλού πέρα από τα funny

pics ή τα ανέκδοτα και 'σεις τον φάγατε τον άνθρωπο. =(

Αν και αυτή τη φορά -σε σχέση με τις υπόλοιπες φορές-

άνετα έμπαινε η photo με τα φαγητά στα funny pics και

η επεξήγηση στα ανέκδοτα. =)

Link to comment
Share on other sites

@dunkel_Stern

Κάνα τοπογράφο νέο συνάδελφο θέλετε εκει πέρα;

άμα ξέρεις ρωσικα κάτι γίνετε XD

btw. η κατάψυξη@work

και δείγμα-μαμ του εταιρικού μεσημεριανού

btw σήμερα θα βγάλω και photo την θεα από το mam-place τις εταιρίας (άμα έχει το menu κάτι από αυτά που τρώω)

post-10229-1416075450,4248_thumb.jpg

post-10229-1416075451,2729_thumb.jpeg

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

άμα ξέρεις ρωσικα κάτι γίνετε XD

btw. η κατάψυξη@work

και δείγμα-μαμ του εταιρικού μεσημεριανού

btw σήμερα θα βγάλω και photo την θεα από το mam-place τις εταιρίας (άμα έχει το menu κάτι από αυτά που τρώω)

Υπάρχει ένα... ιπτάμενο χαρτοκιβώτιο μπροστά στο ψυγείο ή μου φαίνεται; :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:clap:

karavan?

το μονο κακο με αυτους τους μικροκαμωμενους σιροπιαστους πειρασμους ειναι οτι καταληγω να τρωω παντα τοσους πολλους ωστε να με ανταμειβουν με καουρες για την υπολοιπη μερα

αλλα χαλαλι τους

:drool:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.