Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Πάντως για να ξεκαθαρίσω, το συγκεκριμένο αν και είναι ridiculously πανάκριβο πραγματικά, κάθε φορά που πάω στο Παρασκεβιάτικο, πιάνω το μάτι μου να πέφτει πάνω του στο τέλος γιατί είναι ότι πιο κοντά στα τρομερά τσιζκέικ που είχα φάει στην Αμερική.

Παρόλο που αυτό είναι μισή μπουκιά μπροστά σε κείνα τα μεγαθήρια. Αν βρω φωτό θα ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Οι ποσότητες αλλά και η γεύση έχουν ξεφτιλιστεί γενικά...υπάρχουν πολλοί που πουλάνε ιστορία...ψευτο-γκουρμέ και ακριβά μενού απέκτησε και η κουτσή μαρία ( με σεβασμό στις μαρίες φυσικά...) και μιλάω για γλυκά και φαγητά...σε πολλά καταστήματα η τιμή σε τεμάχιο θαρρείς ότι προκύπτει από το όνειρο του ιδιοκτήτη σε αυτοκίνητο/σπίτι/διακοπές δια του ποσού των τεμαχίων που εμπορέυεται...ήμαρτον....

Εβρηκα:

Βρισκόμαστε στο Cheescake Factory στην Βοστώνη ( για τους γνώστες - θεατές του Big bang Theory :p).

Ο "μπουφές":

και...

Ίσως δε φαίνεται καλά, αλλά το πιάτο είναι ΜΕΓΑΛΟ.

Σε τί τιμή παίζει εκεί αυτό το κομμάτι , για παράδειγμα ?

...και για να επανέλθουμε στα φαγητά και για το χατήρι κάποιου πιό πάνω που ήθελε παραδοσιακά φαγητά (το ένα)...

....Τετάρτη κανονικά έχει όσπρια...αλλά είπα να πρωτοτυπήσω και να φτιάξω και κάτι ακόμη (...για αύριο/μεθαύριο τύπου) :

μία πανοραμική

DSC06823-th.jpg

και ξεχωριστά

φακές

DSC06825-th.jpg

και το ριζότο με κοτόπουλο

DSC06824-th.jpg

και έτσι για να παίζει ένα παγωτάκι...αγοραστό...

DSC06826-th.jpg

...George προλαβαίνεις από Φάληρο, αν σ'αρέσει κάτι από τα 2 :p

...κι εσύ alex, αν 300ρίζεις...

Έγινε επεξεργασία από felix
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

και πατάτες και αστεράκι μακαρόνι. :p

:rofl:

edit: Σχετικά με τις φακές είχε έρθει ένα φιλαράκι απ' το σπίτι πριν καιρό και είχα φακές απο χτες αλλά πολυ μπόμπα πολυ νόστιμες. Του λέω να βάλω να φάμε λίγο να κόψω και μια χωριάτικη γιατί αλλιώς θα σου δαγκώσω το σβέρκο απ' τη πείνα; Καθόμαστε να φάμε και μου λέει ξύδι έχεις; Τι να το κάνεις το ξύδι ρε μπαγλαμά του λέω. Μου λέει ε τι έτσι σκέτες θα τις φάμε τις φακές; Μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχα ξανακούσει άτομο να βάζει ξύδι στις φακές. Με έπεισε τελικά, και έβαλα κι εγώ ξυδάκι και ομολογώ ότι ήταν και πολυ μπόμπα. thxbai.

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.