Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

μου ανοίξατε την όρεξη

μικρά Κρητικά ντακάκια (κρητικός Τάκος που είδα σε έναν κατάλογο στην αθήνα)

παξιμάδια κριθαρένια κρητικά , την τοματάδα την έκανα στο multi/beamer/διαβολάκι με ρίγανη ελαιόλαδο Tabasco® και τομάτα που είναι σκληρή , τα καρότα τα συντηρώ σε ένα κουτί απο φέτα μέσα σε νερό με αλάτι και λεμόνι στο ψυγείο, φέτα ΔΩΔΩΝΗ® και οι ελιές ΑΛΑΤΣΕΛΙΕΣ (κρητικές και αυτές)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό συμβάν στο Σαλονικιό στο Πηγάδι Πτελεού Μαγνησίας υπό τη θέα της θάλασσας στα 3 μέτρα.

Απολογισμός:

2.5 κιλά πεντακάθαρου, φρεσκότατου και άρτια ψημένου προβατίσιου κρέατος υπό τη μορφή παϊδακίων.

10 τσίπουρα Θεσσαλικός + 6 ουζάκια

1 πιατάκι θαλασσινό μεζέ (χταποδάκια, καλαμαράκια, μύδια, σαγανάκια, κλπ κλπ) ανά καραφάκι τσίπουρου/ούζου

4 μπύρες

2 μερίδες πατάτες + μία Jumbo χωριάτικη σαλάτα

3 φέτες

Λογαριασμός:

70€ / 5 άτομα... μετακομίζω....

Φωτογραφίες υπάρχουν μόνο με άδεια πιάτα :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

μου ανοίξατε την όρεξη

[ATTACH]39972[/ATTACH]

μικρά Κρητικά ντακάκια (κρητικός Τάκος που είδα σε έναν κατάλογο στην αθήνα)

παξιμάδια κριθαρένια κρητικά , την τοματάδα την έκανα στο multi/beamer/διαβολάκι με ρίγανη ελαιόλαδο Tabasco® και τομάτα που είναι σκληρή , τα καρότα τα συντηρώ σε ένα κουτί απο φέτα μέσα σε νερό με αλάτι και λεμόνι στο ψυγείο, φέτα ΔΩΔΩΝΗ® και οι ελιές ΑΛΑΤΣΕΛΙΕΣ (κρητικές και αυτές)

Επειδή νομίζω πως είσαι σε περίοδο που προσέχεις την διατροφή σου, το αλατόνερο = BAD.

Καθάριζε τα επι τόπου απο το ψηγείο τα καρότα, μαμάνε εξίσου ;)

Αντί για φέτα παίξε Κατίκι και ας μην είναι Κρητικό, και ελιές παίξε μέχρι 6.

Εχεις το ίδιο αποτέλεσμα με τις μισές θερμίδες :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νομίζω πως είσαι σε περίοδο που προσέχεις την διατροφή σου, το αλατόνερο = BAD.

Καθάριζε τα επι τόπου απο το ψηγείο τα καρότα, μαμάνε εξίσου ;)

Αντί για φέτα παίξε Κατίκι και ας μην είναι Κρητικό, και ελιές παίξε μέχρι 6.

Εχεις το ίδιο αποτέλεσμα με τις μισές θερμίδες :)

you are very right το έχω πάρει χαμπάρι το κατίκι και μου αρεσει πολύ μάλιστα αλλα τελείωσε απο το spr.market

αλάτι το αποφεύγω γενικά γιατι κανει κατακράτηση υγρών στο σώμα, εδω έβαλα μισή πρέζα (μην γελατε!) για 6 μεγάλα καρότα αλλα γενικά είναι γεύμα πολύ θρεπτικό με λίγες θερμίδες

jpavly πωπωωωωωωωω με σκότωσες τώρα, οι μαζώξεις με ουζάκια/τσιποθράκια με θέα θάλασσα ειναι οι καλύτερες

Link to comment
Share on other sites

Dolly, neph, γκαντέμη!! Αιτούμαι ΕΚΔΙΚΗΣΗ για να αποκαταστήσουμε το όνομα μας!! Συνάντηση: Ζαρουχλεϊκα εν ευθέτω χρόνο.

jp ετοιμάσου!!!

Σιγα μην παμε Ζαρουχλα.

Η κοιλια/καρδια μου θελει ΒΑΡΗ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.