Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

bromiko2.jpg

Νομίζω οτι το Αυθεντικόν το πατάει.......κυρίως για 2 λόγους. Έχει σωστότερο ψήσιμο στα κρεατικά, οι πατάτες είναι ελαφρά καλύτερες.....Γενικότερα πάντως νομίζω οτι έχει να κάνει με το σύνολο του σαντουιτς που είναι πιο τακτοποιημένο και είναι σωστά τοποθετημένα τα υλικά......Στο Αυθεντικόν μπορεί να μασουλήσεις αριστερή γωνία και να βρεις μόνο πατάτες π.χ. Στο Vromiko μοιράζουν τα υλικά σωστά μέσα και από όπου και αν δαγκώσεις τσιμπάς όλα τα υλικά από λίγο όπως φαίνεται και στη φωτο.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο παρακμιακό(εξωτερικα) γωνιακό σουβλατζίδικο <<Το ελληνικον>> το έχετε δει/φαει?

Βρίσκεται στο Ελληνικο- Ιασωνιδου , και όποτε περνάω απο εξω ειναι πάντα γεματο.

Ουρα 10 ατομα και οι μισοι είναι στο πεζοδρόμιο :hehe:

Δεν εχω δοκιμάσει ποτε, πρέπει κάποια στιγμη να το τιμήσω.:nerd:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Αυθεντικόν το πατάει.......κυρίως για 2 λόγους. Έχει σωστότερο ψήσιμο στα κρεατικά, οι πατάτες είναι ελαφρά καλύτερες.....Γενικότερα πάντως νομίζω οτι έχει να κάνει με το σύνολο του σαντουιτς που είναι πιο τακτοποιημένο και είναι σωστά τοποθετημένα τα υλικά......Στο Αυθεντικόν μπορεί να μασουλήσεις αριστερή γωνία και να βρεις μόνο πατάτες π.χ. Στο Vromiko μοιράζουν τα υλικά σωστά μέσα και από όπου και αν δαγκώσεις τσιμπάς όλα τα υλικά από λίγο όπως φαίνεται και στη φωτο.

Thnx... πρεπει να κανονισουμε ομαδικη συγκριση μου φαινεται :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τι μας εκανες τωρα με τη σαντουιτσαρα!!!!

Απο τιμες?

το ψωμακι απο μεσα φαινεται σαν να ναι ψημενο στην σχαρα (?) .Κατι που δεν ισχυει με το Αυθεντικον!

Και βεβαια γινεται ... αρκει να το ζητησεις ! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σα μέγεθος είναι x1.5-x1.8 (μιλάμε για τέτοια ακρίβεια στη μέτρηση) μεγαλύτερο από το αυθεντικόν.

και στο αυθεντικόν μπορείς να ζητήσεις ψημένο ψωμάκι......

από τιμές 5 έως 6 ευρώ ανάλογα το κρεατικό.

εγώ συνήθως παίρνω με πανσέτα και η ταρίφα είναι 6ευρώ...

είδα όμως καταπληκτικά μπιφτεκάκια κεμπάμπ λουκάνικα και καλαμάκια χοιρινά, κοτόπουλο, κοτομπέηκον για αλλαγή :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.