Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από zyx [Χθες, στις 10:58]

εχει ασχοληθει κανεις ποσο input lag εχει?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να τσεκάρουμε αυτά τα στοιχεία ;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

νομιζω οτι ακομα η αγορα στα 24αρια ειναι ακομα σε νηπιακο σταδιο.

οσο και πολυ να θελω ενα στο γραφειο μου θα προτιμησω να περιμενω μεχρι την επομενη φουρνια που λογικα θα μας φερει καλυτερα πανελ / καλες τιμες.

αν "επαιζε" 246 με MVA θα το'χτυπαγα' χωρις δευτερη σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

η 246 ειναι ακριβώς ίδιο μοντέλο με την 245 αλλα κυκλοφορεί μόνο Αμερική αν δεν κάνω λαθος.τουλάχιστον ετσι διαβάσα και φόρουμ του εξωτερικού.

Οποιος βρεί την 245 την χτυπάει χωρίς δεύτερη σκέψη τιν έχω 1 μήνα περίπου και ειναι φανταστική οθόνη πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Βρήκα ένα τελευταίο κομμάτι στην zero1 και έδωσα προκαταβολή.

Θα περιμένω όμως να πληρωθώ και σε καμια 15άρια μέρες θα πάω να την πάρω

Την έδωσε σε άλλον ενω του είχα ΄δωσει προκαταβολη γιατι λέει δεν πήγα να την πάρω μέσα στην εβδομάδα που την έκλεισα. Αφου του είπα θα την πάρω στις 1-2 δεκεμβρίου.

Τώρα μόνο pixmania

Link to comment
Share on other sites

:wistle:

LG L246WP-BN

LG L246WP-BN, 24 inch wide, 1920*1200, MVA panel, 8msec response, 1000:1 contrast, 500 cd/m2, Viewing angle H:178, V:178, VGA, HDMI, Component, PC Audio out / HDMI output , rotate 90, PIP, USB 2.0 (1 upstream 2 downstream)

http://www.matsoukasbros.com/search.php?categ_id=278&PageNo=2

περνουσα πριν 2-3 μερες βραδυ απο κει και οπως κοντοστα8ηκα στη βιτρινα των Ματσουκεων ειδα ενα χαρτακι με την εν λογω ο8ονη ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την τιμή την τσιμπάτε αφοβα...τρομερή ευκαιρία για 420 ευρώ...!!!

Απλα φοβάμαι μην έχει γίνει κάποιο λάθος στο site και είναι η 246 WH ..και οχι η WP οπως αναφέρει αλλά βλέπω οτι στις λεπτομέριες έχουν και το πανελ που φοραει η οθόνη οπότε λίγο δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prof_Chaos [Σήμερα, στις 14:05]

Σε αυτη την τιμή την τσιμπάτε αφοβα...τρομερή ευκαιρία για 420 ευρώ...!!!

Απλα φοβάμαι μην έχει γίνει κάποιο λάθος στο site και είναι η 246 WH ..και οχι η WP οπως αναφέρει αλλά βλέπω οτι στις λεπτομέριες έχουν και το πανελ που φοραει η οθόνη οπότε λίγο δύσκολο..

Βασικά είναι 420 χωρίς το ΦΠΑ. Οπότε ειναι 500 αλλά και πάλι πολύ καλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Επαγγελματίας ε?

Ναι πολύ επαγγελματίας. Δεν μπήκε καν στον κόπο να μου τηλεφωνήσει αφού αμφέβαλε ότι θα την πάρω. Τουλάχιστον δεν έκανε φασαρία για την προκαταβολή.

Ασε που έκατσα να του εξηγήσω γιατί δεν θέλω την WH και τι διαφορές έχουν τα panel κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πρώτο μου ποστ, ομολογώ ότι γράφτηκα μόνο κ μόνο γι'αυτό το θρεντ, επειδή καίγομαι να αγοράσω οθόνη..!

Έχω περιορίσει τις επιλογές μου στις lg 246WP - samsung 2232BW κλίνω μάλλον προς την lg αν και τοreview των xbit labs http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/24inch_12.html με είχε φοβίσει κάπως. Αξίζει τελικά το mva panel ? Είναι καλύτερα τα χρώματα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cpu0 [Σήμερα, στις 01:52]

Καλησπέρα!

Πρώτο μου ποστ, ομολογώ ότι γράφτηκα μόνο κ μόνο γι'αυτό το θρεντ, επειδή καίγομαι να αγοράσω οθόνη..!

Έχω περιορίσει τις επιλογές μου στις lg 246WP - samsung 2232BW κλίνω μάλλον προς την lg αν και τοreview των xbit labs http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/24inch_12.html με είχε φοβίσει κάπως. Αξίζει τελικά το mva panel ? Είναι καλύτερα τα χρώματα?

Κι εγώ αυτες τις βλακίες διάβαζα και ευτυχώς δεν επηρεάστικα..

Ειναι οτι καλύτερο απο άποψη τιμής απόδοσης..Τα χρώματα υπέροχα με αρκετές ρυθμίσεις για να την φέρεις στα μέτρα σου..Χαίρεσαι να δουλεύεις με μια τέτοια οθόνη απο όλες τις απόψεις..Για δουλεία ταινίες παιχνίδια..Καθόλου lag..Ισως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ..Το μόνο προβληματάκι ειναι οτι εβγαλε OFF το 800αρι ups μιας και οι 24αρες εχουν κατανάλωση 80 watt..Οπότε πάμε για νέο UPS :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.