Jump to content



Τέσσερις μήνες Vista, χωρίς κωδικό.


mariosalice

Recommended Posts

http://www.mydigitallife.info/2007/01/24/how-to-rearm-or-install-at-2099-trick-for-windows-vista-activation-with-explaination/

Διαβάστε το.

Νομίζω ότι είναι νόμιμο αυτό το σπάσιμο.

Δεν βλέπω να παραβαίνει κανέναν από τους όρους της M$.

Δεν το δοκίμασα και δεν ξέρω αν δουλεύει.

Λέτε να είναι αυτός ο λόγος που η M$ ανακοίνωσε εσπευσμένα το νέο λειτουργικό Vienna για το 2009?

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6053

Βλέπω τη M$ να δίνει το Vienna δωρεάν σε όσους έχουν αγοράσει αυθεντικά Vista.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Προσωπικά εμένα αρχικά δε δούλεψε η μέθοδος καθώς απλά άνοιγε ένα παράθυρο του explorer που οδηγούσε σε ένα φάκελο με το εν λόγω όνομα!:o

Όταν το έτρεξα όμως ως slmgr.vbs -rearm τότε δούλεψε κανονικά.

Πάντως η όλη διαδικασία μπορεί να προστεθεί στα θετικά της Μ$ καθώς τα βάζεις τα δοκιμάζεις και μετά από τόσο καιρό ξέρεις αν σου κάνουν ή όχι. Εγώ τα έχω ένα μήνα τώρα (Ultimate x64) αλλά είναι ζήτημα αν τα έχω δουλέψει 4-5 μέρες καθώς παιρνάω σιγά σιγά τα προγράμματά μου και κοιτάω για ασυμβατότητες

Προς το παρόν δεν δουλεύει σωστά η κάρτα τηλεόρασης που έχω ενώ έχω κάποια προβληματάκιa και με την x-fi. Θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή μητρικής λέει η M$ θεωρείται νέος υπολογιστής και απαγορεύεται η εγκατάσταση των OEM σε νέο υπολογιστή.

Κατσε συγγνωμη μια ερωτηση

Mονο τα Vista ΟΕΜ εχουν αυτη την ηλιθιοτητα ??

Τα Vista Retail δεν τον εχουν αυτο τον περιορισμο ??

EDIT

Tα πραγματα για την Retail φαινονται καπως καλυτερα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν:

OEM# If your copy of Vista came with the purchase of a new computer, that copy of Vista may only be legally used on that machine, forever.

RETAIL# If you bought Vista in a retail store and installed it on a machine you already owned, you have to completely delete it on that machine before you can install it on another machine.

To μονο προβλημα ειναι οτι retail εκδοσεις ειναι αρκετα πιο ακριβες :(

Μονοπωλιο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.