Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


jpavly

Recommended Posts

Εγω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους, διοτι θεματα διαβαζω για τους drivers, αλλα θεματα δεν ειδα :p

Με τους -τελευταιους- 353.06 που δουλευω εδω και καμποσες μερες δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης το παραμικρο προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους, διοτι θεματα διαβαζω για τους drivers, αλλα θεματα δεν ειδα :p

Με τους -τελευταιους- 353.06 που δουλευω εδω και καμποσες μερες δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης το παραμικρο προβλημα.

 

κάρτα? gsync monitor? με DP συνδέεις την οθόνη ή dvi? o/c έχεις ή default? afterburner, Precision ή τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

κάρτα? gsync monitor? με DP συνδέεις την οθόνη ή dvi? o/c έχεις ή default? afterburner, Precision ή τίποτα ?

 

Μοnitor 144hz, δεν ειναι gsync, το οποιο και το εχω συνδεμενο με dvi οπως παντα.

Καρτα msi gaming 980, την οποιο και την δουλευω καθημερινα oc'ed στα games χρησιμοποιωντας το afterburner.

 

Σε οτι και αν εχω κανει την τελευταια εβδομαδα που την εχω, δεν εχω το παραμικρο προβλημα, ολα δουλευουν αψεγαδιαστα, ειμαι με τους τελευταιους 353.06 οπως ειπα.

 

Υ.Γ Εσυ τι καρτα εχεις και τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις με τους 353.06?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Μοnitor 144hz, δεν ειναι gsync, το οποιο και το εχω συνδεμενο με dvi οπως παντα.

Καρτα msi gaming 980, την οποιο και την δουλευω καθημερινα oc'ed στα games χρησιμοποιωντας το afterburner.

 

Σε οτι και αν εχω κανει την τελευταια εβδομαδα που την εχω, δεν εχω το παραμικρο προβλημα, ολα δουλευουν αψεγαδιαστα, ειμαι με τους τελευταιους 353.06 οπως ειπα.

 

Υ.Γ Εσυ τι καρτα εχεις και τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις με τους 353.06?

 

σε chrome ανεξαρτήτου σελίδας ή περιεχομένου σε άκυρες στιγμές και όχι πάντα αλλά 1 φορά την μέρα κρασάρουν η drivers. Σε games το έχει κάνει 1-2 φορές αλλά μπορεί να είναι και απο ο/c εκεί, αλλά στο desktop δεν δικαιολογείται να το κάνει. Μάλλον φταίει το hardware accelaration του chrome.

msi 980 εχω και εγω και το ROG το monitor.

2 εκδόσεις πίσω δεν υπήρχε αυτο το θέμα, με το ίδιο ακριβώς setup.

Και χωρίς o/c το κάνει και χωρίς afterburner. Οι drivers πρέπει να ναι.

Link to comment
Share on other sites

σε chrome ανεξαρτήτου σελίδας ή περιεχομένου σε άκυρες στιγμές και όχι πάντα αλλά 1 φορά την μέρα κρασάρουν η drivers. Σε games το έχει κάνει 1-2 φορές αλλά μπορεί να είναι και απο ο/c εκεί, αλλά στο desktop δεν δικαιολογείται να το κάνει. Μάλλον φταίει το hardware accelaration του chrome.

msi 980 εχω και εγω και το ROG το monitor.

2 εκδόσεις πίσω δεν υπήρχε αυτο το θέμα, με το ίδιο ακριβώς setup.

Και χωρίς o/c το κάνει και χωρίς afterburner. Οι drivers πρέπει να ναι.

 

Αποκλειστικα το chrome χρησιμοποιω καθημερινως για σερφαρισμα, δεν μου εχει κανει κιχ την τελευταια εβδομαδα που εχω την καρτα στα χερια μου με τους 353.06, δεν εχει κρασσαρει ποτε εως και τωρα που γραφω.

 

Απο games εχω τρεξει, crysis3, farcry4, assasin unity, asseto corsa, grid autosport, dying light, BF4, Counter-Strike Global Offensive , ολα αυτα με την καρτα oc'ed μαλιστα και ολα τρεξανε απροβληματιστα-αψογα, κανενα κρασσαρισμα η κατι περιεργο εως τωρα.

 

Μαλλον θα ειμαι απο τους τυχερους καλα ειπα :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Και εγω chrome κατα 90% και δε κρασαρανε ουτε μια φορα. Οι προηγουμενοι κρασαρανε στο Witcher 3 μια φορα και αυτο ηταν. Μετα την αναβαθμιση τους (καθαρη εγκατασταση) , δεν ειχα κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

@9000+rpm,  έχεις windows 7 ή 8.1 ?

 

Windows 7 64bit, συνεχιζω να χρησιμοποιω chrome για σερφαρισμα, συνεχιζω να εχω μηδενικα κρασσαρισματα :hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Εγω με win 7 δεν ειχα κανενα θεμα, ουτε κρασαρισμα. Σε παιχνιδι ομως ειχα την εντυπωση οτι τo framerate δεν ηταν 100% smooth και γι αυτο γυρισα στους προηγουμενους. Ισως και να μην εφταιγαν οι drivers γτ γενικα εχω σκαλισει μπολικα πραματα στο pc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

win7 x64

 

Το θεμα με τον chrome λυνεται με την απενεργοποιηση του hardware acceleration.

 

Το αλλο θεμα με τα ξεπλυμενα χρωματα σε hdmi/dp μονο αν πειραζεις λιγο το digital vibrance και το ξαναπηγαινεις ξανα στο 50.

Link to comment
Share on other sites

win7 x64

 

Το θεμα με τον chrome λυνεται με την απενεργοποιηση του hardware acceleration.

 

 

 

Σε win 7 64bit στον chrome εχω την χρηση hardware accelaration "τικαρισμενη" κανονικα και δεν μου εχει κρασαρει ποτε με τους 353.06.

 

Πραγματικα πολυ περιεργα πραγματα.. :huh:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Σε win 7 64bit στον chrome εχω την χρηση hardware accelaration "τικαρισμενη" κανονικα και δεν μου εχει κρασαρει ποτε με τους 353.06.

 

Πραγματικα πολυ περιεργα πραγματα.. :huh:

 

Καλα πες αυτο λυνεται με ενα ξετικαρισμα.

 

Το αλλο ομως που ειμαι αναγκασμενος να βλεπω ξεθωριασμενα χρωματα με καρτα των 750 ευρω, λες και εχω ΤΝ 10ετιας με τερμα φωτεινοτητα με ξεπερνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα πες αυτο λυνεται με ενα ξετικαρισμα.

 

Το αλλο ομως που ειμαι αναγκασμενος να βλεπω ξεθωριασμενα χρωματα με καρτα των 750 ευρω, λες και εχω ΤΝ 10ετιας με τερμα φωτεινοτητα με ξεπερνα.

 

Και σε αυτο ξανα ειμαι τυχερος Χρηστο, παιζω αποκλειστικα με dvi λογο 144hz monitor :hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτο ξανα ειμαι τυχερος Χρηστο, παιζω αποκλειστικα με dvi λογο 144hz monitor :hehe:

 

Εγω εχω ξαναπει αρκετες φορες:

 

Μολις φυγεις απο το 1080ρ, το dvi και το single gpu αρχιζουν τα προβληματα!!  ;)

 

To support αρχιζει και χαβει λιγο...

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμάν... δλδ να μην πάω σε πράσινη? Άρχισε πάλι τις χαζομάρες η Nvidia?  :wacko:

Ρε σύ @9000+rpm Πάνο... δλδ εκτός απο DVI στους νέοτερους οδηγούς έχει θέματα?? Μιά χαρά δεν ήταν οι drivers μέχρι πρότινος?

 

Καλα πες αυτο λυνεται με ενα ξετικαρισμα.

 

Το αλλο ομως που ειμαι αναγκασμενος να βλεπω ξεθωριασμενα χρωματα με καρτα των 750 ευρω, λες και εχω ΤΝ 10ετιας με τερμα φωτεινοτητα με ξεπερνα.

 

Καλά αυτό πότε συνέβη? Με τους τελευταίους 353,06?

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

 

Ρε σύ @9000+rpm Πάνο... δλδ εκτός απο DVI στους νέοτερους οδηγούς έχει θέματα?? Μιά χαρά δεν ήταν οι drivers μέχρι πρότινος?

 

Οχι ρε δεν εχω προβλημα το εγραψα και πιο πανω.

Σε καποιους λενε οτι με τους τελευταιους 353.06 κρασαρει στο ασχετο ο chrome το οποιο επιλυεται ευκολα με ενα ξετικαρισμα του hardware accelaration στον chrome (αν τον χρησιμοποιεις και εχεις τετοιο προβλημα).

 

Εμενα δεν εχει προβλημα ο chrome και μαλιστα αποκλιστηκα αυτον το bronswer χρησιμοποιω για σερφαρισμα.

Και τα παιχνιδια που εχω βαλει τρεχουν ολα αψογα κανενα προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε δεν εχω προβλημα το εγραψα και πιο πανω.

Σε καποιος λενε οτι με τους τελευταιους 353.06 κρασαρει στο ασχετο ο chrome το οποιο επιλυεται ευκολα με ενα ξετικαρισμα του hardware accelaration στον chrome (αν τον χρησιμοποιεις και εχεις τετοιο προβλημα).

 

Εμενα δεν εχει προβλημα ο chrome.

Και τα παιχνιδια που εχω βαλει τρεχουν ολα αψογα κανενα προβλημα.

 

Ναι αλλά το hardware accelaration είναι απαραίτητο πλέον στους browsers! Ελπίζω να είναι το πρόβλημα σε ορισμένους και απο άλλες αιτίες. Μην μου τα κάνετε τώρα αυτά τα κόλπα!   :noexpression:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.