Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


jpavly

Recommended Posts

Δεν ξερω τι παιζει αλλα οι οδηγοι της τους τελευταιους μηνες ειναι για πεταμα.Το sli δεν δουλευει καλα οπως καποτε.Για αυτο τα περισσοτερα νεα παιχνιδια πλεον κανουν καλυτερο scaling σε amd cf.Μην παω σε 290cf kαι ισιωσω και μολις η πρασινη ξαναδει τις τιμες της και τους οδηγους της ξαναμιλαμε:whip:

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει αλλα οι οδηγοι της τους τελευταιους μηνες ειναι για πεταμα.Το sli δεν δουλευει καλα οπως καποτε.Για αυτο τα περισσοτερα νεα παιχνιδια πλεον κανουν καλυτερο scaling σε amd cf.Μην παω σε 290cf kαι ισιωσω και μολις η πρασινη ξαναδει τις τιμες της και τους οδηγους της ξαναμιλαμε:whip:

Λάου λάου μας το φέρνεις ΑΤΙμούλη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λάου λάου μας το φέρνεις ΑΤΙμούλη :hehe:

Αχαχα.Περα απο την πλακα ειμαι αντικειμενικος.οκ τοσα χρονια σε οσες ατι ειχα ολο μαμακιες κανανε οι οδηγοι.Πλεον η ατι εχει βελτιωθει κατα πολυ και η πρασινη παιζει να μην πω τι....οκ να κραζουμε καλα ειναι να κάνουμε πλακα αλλα να λεμε και τα πράγματα οπως πρεπει.Και η αληθεια ειναι οτι οι οδηγοι της πρασινης τελευταια δεν είναι και οτι καλυτερο.Παρω δεν παρω ατι αυτη ειναι η αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] εσύ είπαμε... περιμένεις το "καλό" που έρχεται...!!!

Πιστεψέ αυτήν την κάρτα παίζει να τα σκάσω και να την πάρω και γω που υποτίθεται είμαι συντηρητικός πλέον με τις GPUs... :hehe::jester:

Εεε εντάξει ακόμα σε ένα monitor παίζω... :hehe: τι να την κάνω την K|NGP|N... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ερωτησις !!!!

Εχω GTX 460 σε 2 pc

Και στα δυο με drivers πανω απο 314.kati κανει παγωματα. Με τους 314 οχι.

Εχει δοκιμασει κανεις τους τελευταιους ?????? Η ειναι καποιοι αλλοι πιο προσφατοι που να δουλευουν σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το battlefield 4 εχει παρα πολλα προβληματα γενικως ασχετως drivers αλλα δεν εχω ιδεα αν παλιοτεροι βοηθησουν να μην κρασαρει γιατι δεν το εχω δοκιμασει.

Επισης τα προβληματα ειναι στις 4χχ 5χχ γι αυτο που ειπα. Νομιζω 6χχ 7χχ δεν εχουν θεματα (7χχ σιγουρα οχι, 6χχ νομιζω οχι)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κανω τους πολλους (drivers)

οταν δε μου δουλευουν

βγαλτε μια εκδοση σωστη

αλλιως θα την πουλευουν (οι καρτες σας απο το pc μου)

!!!!

Αντε να τους δοκιμασουμε κι αυτους !

Υπογραφη : Ενας Green που ειχε ακουσει οτι οι RED ειχαν χαλια drivers και τωρα ζηλευει (αλλα δεν αλλαζει λογω physics για καποιες δουλειες και cuda cores για 3D Rendering)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κανω τους πολλους (drivers)

οταν δε μου δουλευουν

βγαλτε μια εκδοση σωστη

αλλιως θα την πουλευουν (οι καρτες σας απο το pc μου)

!!!!

Αντε να τους δοκιμασουμε κι αυτους !

Υπογραφη : Ενας Green που ειχε ακουσει οτι οι RED ειχαν χαλια drivers και τωρα ζηλευει (αλλα δεν αλλαζει λογω physics για καποιες δουλειες και cuda cores για 3D Rendering)

Φανταζομαι δεν τα εννοεις αυτα που γραφεις ετσι; Το κανεις για ψυχολογικη υποστηριξη στους κοκκινους.

Link to comment
Share on other sites

Τα εννοω γιατι απο 314.2x και μετα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι με 460 μου παγωνει το συστημα και το εχουν κι αλλοι το προβλημα !!!

με 314,χχ δουλευει μια χαρα

( Εχουν γινει δοκιμες σε 5 καρτες αλλες ιδιες αλλες διαφορετικες 2 σε sli και 3 σε διαφορετικα pc και εχουν προβλημα οι επομενοι. Εβαλα τους τελευταιους τωρα να δω...και δεν ειναι μονο δικο μου αλλα και σε φορουμ)

Κατα τα αλλα χ***στηκα για μπλε και πρασινους και κοκκινους κοκκους...Αρκει να δουλευει ( αναγκαστικα πηρα με πρασινους λογω physics και cuda που τα χρειαζομαι ( και μη μου περιγραψεις αντιστοιχα των κοκκινων!!! τα plugins που εχω δεν τα υποστηριζουν τουλαχιστον οχι ακομα!)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το φίλο, μη θυμηθώ πέρυσι τους "φοβερούς" drivers με την τότε GTX670 που εκεί που ήταν όλα καλά με όλα τα games και με το battlefield μετά από έναν συγκεκριμένο driver .... το χάος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.