Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


jpavly

Recommended Posts

Πιστέυω ειναι απο εκει 100%. Το συστημα μου ηταν rock stable ολο τον καιρο μεχρι τωρα και μολις εβαλα τους νεους οδηγούς αρχισαν τα παρατραγουδα...τυχαίο ?? Δεν νομίζω !

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λοιπόν με τους 314.07 και ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά. Ούτε ένα κόλλημα.

Μα μου έκανε εντύπωση γιατί κι εγώ rock stable ήμουν πάντα!

Τσέκαρα θερμοκρασίες και ήταν ΟΚ.

Λέω πάμε για memtest κτλ...

Και ξαφνικά θυμήθηκα οτι είχα κάνει update τους nVidia drivers...

Απαράδεκτο release απο την nVidia.

Για την ιστορία να πώ οτι το σύστημα είναι με:

Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Gigabyte X58A-UD3R

Intel Core i7 940

GeForce GTX 560 Ti

Mushkin 6GB Triple-Channel DDR3

Samsung 830 SSD

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια..

Όχι μόνο 2-3 φορές αλλά περισσότερες..

Περνάω κι εγώ 314.07 κι ελπίζω να είναι απο εκεί και μην τραβιέμαι με hardware..

Δηλαδη τι κολληματα ακριβως σας κανει?

Ρωταω γιατι τους εχω και γω αυτους τους drivers και δεν εχω παρατηρησει κανενα θεμα μεχρι τωρα:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα freeze στα Windows για 4-5 sec αρκετές φορές.

(πχ. σε 2 ώρες λειτουργίας μπορεί να το έκανε 10-15 φορές).

Games δεν έχω παίξει καθόλου για να δώ συμπεριφορά.

Να επαναλάβω ότι ΠΟΤΕ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα και απο τη στιγμή που ξαναπέρασα τους 314.07 δεν έχει παρουσιαστεί πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λοιπόν με τους 314.07 και ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά. Ούτε ένα κόλλημα.

Μα μου έκανε εντύπωση γιατί κι εγώ rock stable ήμουν πάντα!

Τσέκαρα θερμοκρασίες και ήταν ΟΚ.

Λέω πάμε για memtest κτλ...

Και ξαφνικά θυμήθηκα οτι είχα κάνει update τους nVidia drivers...

Απαράδεκτο release απο την nVidia.

Για την ιστορία να πώ οτι το σύστημα είναι με:

Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Gigabyte X58A-UD3R

Intel Core i7 940

GeForce GTX 560 Ti

Mushkin 6GB Triple-Channel DDR3

Samsung 830 SSD

Αυτο που εχουμε κοινο στο σύστημα ειναι η GTX 560ti

H δικια μου ειναι gigabyte gtx 560 ti OC

Μαλλον με τις 560ti και τους νεους drivers κατι γινεται

Οι αλλοι δεν εχουν 560 οπως ειδα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχουμε κοινο στο σύστημα ειναι η GTX 560ti

H δικια μου ειναι gigabyte gtx 560 ti OC

Μαλλον με τις 560ti και τους νεους drivers κατι γινεται

Οι αλλοι δεν εχουν 560 οπως ειδα

Εγώ πάντως με 550 ti με οδηγούς 320.00 κ τους 320.14(?) είχα κολλήματα για 3-4 sec όταν ανεβαζα τον επεξεργαστη.

Όταν ο CPU έπαιζε στην δική του συχνότητα δεν έχω κολλήματα.

Δεν ξέρω αν ηταν θέμα drivers η overclock και γιαυτό άφησα τον επεξεργαστη στην ησυχία του,αλλά θα δοκιμασω τους πιο παλιούς οδηγούς μήπως ηταν αυτοι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Οι battlefieldακηδες να απαντήσουν :-P , οι νέοι μειώνουν το stuttering ή πάλι θα φάει καντήλια η πράσινη ; έρχεται σε λίγες μέρες και η 7970 lightning , μέχρι να έρθει να παίξουμε λίγο ακόμη :-)

Link to comment
Share on other sites

Οι battlefieldακηδες να απαντήσουν :-P , οι νέοι μειώνουν το stuttering ή πάλι θα φάει καντήλια η πράσινη ; έρχεται σε λίγες μέρες και η 7970 lightning , μέχρι να έρθει να παίξουμε λίγο ακόμη :-)

Μα δεν έχουμε stuttering... εκτός και αν λες για SLI.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως ζει ανάμεσα μας, μια μικρή αναζήτηση στο Google αλλά και στο Φόρουμ , gtx 670/680 stuttering σε high-ultra αναλύσεις

Σπυρο μην το ψαχνεις ..... εδω Ελλαδα δεν υπαρχει ουτε προβλημα ουτε λυση.

https://www.google.gr/search?q=GTX+670&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a#client=firefox-a&hs=hqw&rls=org.mozilla:en-GB%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=GTX+670+bf3+stuttering&oq=GTX+670+bf3+stuttering&gs_l=serp.3...31173.31635.2.32722.4.4.0.0.0.2.527.1052.5-2.2.0...0.0...1c.1.14.psy-ab.9G1zxm7IzZ4&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47008514,d.d2k&fp=96983d086fc1b3d6&biw=1265&bih=737

Link to comment
Share on other sites

Με τους 296.97 παίζει μια χαρά , με την έλευση της 3 σειράς η πράσινη έχασε την σταθεροητα των οδηγών της, φίλος με 6950 έπεισε high-ultra χωρίς κολλήματα, γράφοντας την εντολή render.perfoverlayvisible 1, το διάγραμμα δε πήγαινε πάνω από 15-19.

Δυστυχώς με χάνει από πελάτη η πράσινη .

Δε θα συνεχίσω αλλο το θέμα, μια αναφορά έκανα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα ειμαι με ολους drivers...τον τελευταιο δεν τον δοκιμασα ακομα γιατι βαριεμαι να αλλαζω

σπυρο δεν παιζω bf3 online για να σου πω,,εχω κολησει με το crysis 3 online και εκει πεταει η 680 :T:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά , δε ξέρω τι γίνεται με το σύστημα μου, μάλλον θέλει φορματ ή τα παίζει ο επεξεργαστής. Αν είδατε κάποια συντακτικά λαθάκια, ευθύνεται αποκλειστικά το κινητό , λόγω προβλήματος της σύνδεσης μου είμαι μέσω Vodafone 3g από το HTC one s.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πίσω σε 314.07. Στους νέους drivers η nvidia έχει εφαρμόσει ένα νέο τρόπο εξοικονόμησης ενέργειας που εκ του αποτελέσματος δεν δουλεύει καλά. Σε desktop εφαρμογές δεν παρατήρησα προβλήματα αλλά είχε σοβαρά θέματα στο planetside 2 που έπαιξα λίγο. Stuttering, απώλεια εικόνας για 15-30sec και τις περισσότερες φορές αναβό-σβηναν τα πολύγωνα στην πίστα με αποτέλεσμα να αναβοσβήνει η περισσότερη εικόνα εκτός και αν κοίταγες ουρανό ή κάτι τέτοιο.

Και εγώ με 560 Τi είμαι. Προληπτικά άλλαξα drivers και σε 2ο υπολογιστή που έχω με gtx 260 χωρίς να έχω προλάβει να δοκιμάσω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.