Jump to content



OCZ XTC Memory Cooler


ea6gka

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 14:05]

μολις το γυρισα απο το Πλαισιο με το cooler στα χερια :D

εχει αλλα 2 στο ραφι στο Πλαισιο στην Παλεων Πατρων για οποιον ενδοιαφερεται

Καλορίζικο!!!

Σίγουρα το πήρες ή έχεις παραισθήσεις? :p :P :hehe: :hehe: :hehe:

μην τρέχουμε άδικα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 14:05]

μολις το γυρισα απο το Πλαισιο με το cooler στα χερια :D

εχει αλλα 2 στο ραφι στο Πλαισιο στην Παλεων Πατρων για οποιον ενδοιαφερεται

Με γεια!!!

Περιμενουμε γρηγορα εντυπωσεις και επιδωσεις!!!

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε καμια φωτογραφια για να το δουμε και για να μου λυθει τελειως η απορια για το πως καθεται πανω στις μνημες..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες και οχι δεν εχω παρεσ8ησεις,διπλα μου κα8ετε :p

εντος των ημερων 8α παω απο την Xrist22 να συμμαζεψουμε λιγο τα καλωδιακια και μαλλον τοτε 8α το τοπο8ετησω.εκτος και αν βρω χρονο να το βαλλω σημερα-αυριο για να σας πω τουλαχιστον για τον 8ορυβο μιας και απο επιδοσεις μην περιμενεται πολλα γιατι δεν εχω χρονο να κατσω και να παιξω με το PC ακομα (αν ειναι δυνατον γ@μ@ τις εξαιταστικες μου μεσα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SetoS

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε καμια φωτογραφια για να το δουμε και για να μου λυθει τελειως η απορια για το πως καθεται πανω στις μνημες..

Mαγκωνει πανω στα πλαστικα αυτακια που πιανουν τις μνημες στις ακρες τους...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ενω ειχα σκοπο να κατσω σημερα να το "φορεσω" προεκειψε προβλημα

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=491666#post491666

οποτε εαν 8ελετε feedback βαλτε ενα χερακι μπας και ξεμπερδεψω και κατσω να το βαλλω πριν τα νευρα μου γινουν τσααταλια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 21:09]

Mαγκωνει πανω στα πλαστικα αυτακια που πιανουν τις μνημες στις ακρες τους...

Αυτο φαινεται και απο τις φωτογραφιες που εχουν ανεβει στην πρωτη σελιδα αλλα και στο manual του cooler.

Οπως το βλεπω ομως, αν τυχων εχει κανεις (για καποιο x λογο) το κουτι ξαπλωμενο και κανει πως σηκωνει την μπροστινη η την πισω μερια του κουτιου, εχω την αισθηση οτι θα φυγει απο τη θεση του.... Ισως κανω λαθος αλλα οπως το βλεπω αυτο καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

το εβαλλα και γω σημερα.

εχω τα φανακια στο τερμα σχεδον (3000rpm atm) και δεν παραγει επιπλεον φασαρια απο αυτην που παραγεται ηδη απο τα φαν του Αρμορ.τωρα για καποιον που εχει υδροψυξη ή που εχει βαλλει α8ορυβα φανακια λογικα 8α κανει καποιον επιπλεον 8ορυβο.το δοκιμασα και στιε 2000rpm αλλα δεν ειχε καμια διαφορα στην παραγωμενη ηχορυπανση,οποτε το αφησα στο τερμα :p :p

εντος των ημερων που 8α αντικαταστησω τα φασαρτζιδικα fans του Armor με low noise 8α σας πω τι παιζει ακριβως.

η εγκατασταση ευκολη και δεν χρειαστηκε καν να βγαλω την καρτα γραφικων και απο οτι φενετε ειναι απολυτα στα8ερο.

edit

δεν εχει ροοστατη αλλα εχω πανελακι και φανταζομαι και ο obijuan ιδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Νο panel...

Ρύθμιση των στροφών απο το Bioς της EVGA...

Mε υδρόψυξη που είμαι είναι ανυπόφορο σε full speed αλλά καλά ανεκτό στο 50%.

Πάντως οι μνήμες παγώνουν!!!

Θετικά:

Σχεδίαση/εμφάνιση

Απόδοση

Ποιότητα

Αρνητικά:

Πολύς θόρυβος

Τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Φίλε δεν σε υποχρέωσε κανένας να το πάρεις...

Εμένα μου άρεσε , είχα τα φράγκα και το αγόρασα , πού είναι το πρόβλημα;

:T: για αλλη μια φορα πεφτουμε στην ιδια συζητηση...

Link to comment
Share on other sites

@ obijuan1983

Κατα αρχήν με γεια. Ανέβηκες καθόλου? Το ρωτάω γιατι πέρα από την ομορφιά αναρωτιέμαι αν κάνει δουλεια. Εγώ τις μνήμες της υπογραφής μου τις έχω στα 900 ΜΗz με 1,95 τάση και ειμαι ok. Αν όμως είναι να πάω στα 1000 <<αβίαστα>> θα την πάρω με τι μία γιατι όπως και να το κάνουμε είναι και μπάνικια.... :T:

Α και κάτι άλλο man, στα 3,6 GHz με πόση τάση είσαι? Το ρωτάω γιατί έχουμε σχεδον το ίδιο setup.

Από θερμοκρασία τι λεέι?

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

. Εγώ τις μνήμες της υπογραφής μου τις έχω στα 900 ΜΗz με 1,95 τάση και ειμαι ok. Αν όμως είναι να πάω στα 1000 <<αβίαστα>> θα την πάρω με τι μία γιατι όπως και να το κάνουμε είναι και μπάνικια.... :T:

βρε δώσε 0.1V παραπάνω <<αβίαστα>> και μετά βλέπεις για το cooler :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.