Jump to content



Splinter Cell: Double Agent


street warrior

Recommended Posts

Είναι δύσκολη εποχή για αγορά κάρτας γραφικών δεδομένου του DX10...Δεδομένου οτι μια 7600GT έχει καμιά 125-130 αν βρεις καμιά μεταχειρισμένη 7900/1900 γύρω στο 200αρι για μένα αξίζει...

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Eσενα παιζει κανονικα με την δικη σου καρτα? όντως εχεις δικιο , δυσκολες εποχες για αγορα καρτας καθως και ειναι ακριβές και δεν αξιζει να παρεις τωρα μια καθως εχουν βγει και θα βγουν και αλλες καρτες που να υποστηρίζουν το directx 10. Αυτη η εταιρία της ubi ειναι για πολλα :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απτο πως μου ετρεχε το demo ουτε οι 7900gt/1900xt ειναι αρκετες για το double agent/rs vegas εδω περα αλλοι εχουνε παραπονο για τα fps τους με 8800,και ολα αυτα επειδη η nubisoft κανει αισχρα ports :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 12:17]

Αν κρινω απτο πως μου ετρεχε το demo ουτε οι 7900gt/1900xt ειναι αρκετες για το double agent

Περιεργο

Εμενα μια χαρα μου τρεχει στα 1600χ1200 και σε high quality :unsure:

και δεν εχω καν κανενα super-Duper πανακριβο υπολογιστη

Το εχω τελειωσει το συγκεκριμενο παιχνιδι εδω και καμποσο καιρο

Είναι δύσκολη εποχή για αγορά κάρτας γραφικών δεδομένου του DX10

Σωστος

και ετσι που αλλαζουν συνεχεια τα νεα προιοντα απο ΑMD(ATI) \ NVIDIA,

οτι και να αγορασεις τωρα σε λιγο καιρο παλι θα θελεις αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 12:03]

Περιεργο

Εμενα μια χαρα μου τρεχει στα 1600χ1200 και σε high quality :unsure:

και δεν εχω καν κανενα super-Duper πανακριβο υπολογιστη

Στα options του demo το μονο που ειχε να ρυθμισω ητανε η αναλυση (1024*768) και το next gen mode που ητανε ενεργοποιημενο με το ζορι ( ελεος ) δεν ειχα παγωματα αλλα πολυ αισχρο framerate (14 min 32-33 max )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από Reaper

αν θυμαμαι καλα...

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data

αμα δεν ειναι στο all users ειναι στον φακελο με το ονομα του pc σου..

Thanks man!!! Εκει ακριβώς (All Users) :T:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω κολλησει εκει στο καραβι.μου λεει οτι μενει ενας ακομα να σκοτωσω αλλα εχω φαει τον τοπο και δεν τον βρισκω.Αυτο συμβαινει αφου εχω ριξει το δηλητηριο στο συστημα εξαερισμου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απ' όσο θυμάμαι στο φόρουμ του παιχνιδιού, όταν είχε πρωτοβγεί, είχα δει ότι δεν υποστήριζε καθόλου g80.Μετά με νεότερους drivers έτρεχε, αλλά είχε αρκετά προβλήματα και σε πολλές περιπτώσεις έβγαινε παραμορφωμένο.Τώρα αν έχει βγει patch θα σε γελάσω, πάντως οι κάτοχοι των 8800 δεν είναι τόσο τυχεροί με αυτό το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν ανοιγει καν με 8800. Με GX2 τρέχει κανονικά.

Η πλάκα είναι ότι το 3ο splinter cell ήταν απο τα πιο αγαπημένα μου παιχνιδια και το τερμάτησα με 6800!! και celeron και τώρα που έχω καρτα δεν παίζει καθόλου.

Γκαντεμια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bigi [Σήμερα, στις 00:28]

Ναι, και είναι και ωραία παιχνίδι.Για δοκίμασε μήπως έχει βγει κανένα patch να του βάλεις.

Το αγαπημένο μου ήταν. Το Chaos Theory. Aυτο ελπίζω να είναι καλύτερο. Αλλα δεν βρισκω patch....

Kαι να φανταστείς ότι δεν παίζω και πολλά παιχνιδια. Τον τελευταίο χρόνο μονο αυτό.

Αν πετυχει τίποτα κανείς ενημερώστε θα συνεχίσω το ψάξιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Αν θες το Patch 1.02 είναι εδώ

Πολύ καλό παιχνιδάκι. Εγώ έχω τερματίσει και τα 4 και το τελευταίο μου άρεσε τόσο που το τερμάτισα μέσα σε 4 βράδια. Είναι ωραίο που σε αφήνει να επιλέξεις τι θες να κάνεις και από εκεί και πέρα αλλάζει ανάλογα το σενάριο... Νομίζω είναι το καλύτερο από όλα... Και όσο αφορά τις απαιτήσεις, και με την 6800GS που έχω ήταν μια χαρά τα γραφικά... Το κακό είναι ότι θέλει 2GB RAM για να μην κολλάει καθόλου και να μην κάνει 5 χρόνια να φορτώσει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παιχνίδι παίζει σε 8800 αρκεί να βάλεις το -ll στο target. Στο shortcut.

"C:\Program Files\Ubisoft\Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent\SCDA-Offline\System\SplinterCell4.exe" -ll

....Από nvidia forum.

Hdr και ΑΑ με τίποτα. Ούτε με το nvidia panel. Oύτε μετά το pacth. Frames με όλα on, γυρω στα 55-60. Στο Xbox 360 φαίνεται καλύτερα.

Και τελικά το chaos Theory μου άρεσε γιατι είχε μουσική AMON TOBIN.:worship:

Edit: Στo επίπεδο με το καραβι στα χιονια πέφτει στα 35-45(συνηθως). 1280x1024

Πλάκα μας κανει?:wassat: :...:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.