Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

τα εχω παρει ασχημα...

εδω και 3 μερες παρατηρω οτι τη μερα η ταχυτητα δεν ξεπερναει τα 60-70 και με το που παει 11 το βραδυ εκτοξευεται στα 130-140 που ειναι παλι χαμηλα αλλα τελος παντων...

2mbit απο οτενετ στον πειραια...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 23:16]

τα εχω παρει ασχημα...

εδω και 3 μερες παρατηρω οτι τη μερα η ταχυτητα δεν ξεπερναει τα 60-70 και με το που παει 11 το βραδυ εκτοξευεται στα 130-140 που ειναι παλι χαμηλα αλλα τελος παντων...

2mbit απο οτενετ στον πειραια...

Τα ίδια και εδώ στο Salonica με otenet 2mbit.... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Τα ίδια και εδώ στο Salonica με otenet 2mbit.... :TD:

το κανουν κι εσενα συγκεκριμενη ωρα?

εγω σου λεω καρφι 11 η ωρα το βραδυ...

προχτες το παρατηρω...χτες λεω θα ετυχε..σημερα περιμενα και βλεπω παλι τα ιδια...

στο μεταξυ ειχα δηλωσει βλαβη και με πηρε το πρωι ο τεχνικος κι εκτος του οτι ηξερε μεχρι και τι client χρησιμοποιω για τορεντ, μου ανεβοκατεβαζε την ταχυτητα...μου λεει εισαι σιγουρος οτι δεν λειτουργει σωστα η γραμμη? κι εκει που κατεβαζει με 50 μου κανει ενα ρεσετ στη γραμμη και βλεπω ξαφνικα σχεδον κατακορυφη γραμμη στο utor μεχρι τα 180 οπου και εμεινε σταθερο...

μολις παμε να κλεισουμε τσουπ 60 παλι...δεν μπορω να καταλαβω τι σκ@τ@ κανουν...

εγω παντως αν μεχρι τελος του μηνα δεν εχουν ερθει οι ταχυτητες μου στα κανονικα τους δεν τους πληρωνω...

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις δεν τους πληρωνεις?:p:woot:

Εμενα παντως εκτος οτι δεν εχω αναβαθμιστει ακομα...η γραμμη μου πευτει καθε φορα που

αλλαζω σελιδα στο thelab(:p πχ 1 αυτου του θρεντ στην 2...:rant: )...Δηλαδη μεχρι να

διαβασω 10 ποστς εχει πεσει...και πρεπει να κανω ~12 συνδεσεις για να

σταθεροποιηθει...:eek: (Οτενετ ρουλεζ):TD:

Αυτο γινετε απο το σαββατο το μεσημερι...

ΓΤΦ?

:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει τα απίστευτα τον τελευταίο καιρό...

Θα σας πω ότι έκανα αίτηση από 2-8 για να πάω στο 1mbit (από τα 512) (πλέον 2)

Έγινε ο διπλασιασμός (από τον ΟΤΕ) αλλά ακόμα δεν είχε γίνει ουσιαστικά η δική μου αίτηση, με αποτέλεσμα να είχα λογαριασμό 60 ευρώ/μήνα (512 χωρίς δέσμευση) αντί για 26...

Όλον αυτό τον καιρό πρέπει να είχα κάνει πάνω από 50 τηλέφωνα στην οτενετ... Τους ΓΝΩΡΙΣΑ ΟΛΟΥΣ

Το δράμα τελείωσε την παρασκευή μετά από δικό μου τηλεφώνημα σε ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. Ο αριθμός αυτός δεν είναι για το κοινό... (Οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται από το τοπικό dslam αλλά από το κέντρο του οτε)

Διάλογος:

ΕΓΩ: Γειά σας, έχω κάνει αίτηση αναβάθμισης από της 2/8 μέσω της otenet, για την τηλεφωνική μου γραμμή 22940XXXXX, σε εσάς ήρθε 23/8 από την οτενέτ. Επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός μπορείτε να κάνετε κάτι;

Τηλεφωνήτρια: Βαγγέλη, είναι ένας εδώ και έχει κάνει μια αίτηση για αναβάθμιση μπορείς να το κάνεις;

Βαγγέλης: Ναι, κανένα πρόβλημα. Τώρα.

Τηλεφωνήτρια: Ναι θα γίνει άμεσα.

Εγώ: Ευχαριστώ. Το όνομα σας είναι;

Τηλεφωνήτρια: Δεν μπορώ να σας το πω γιατί δεν είναι για το κοινό αυτό το τηλέφωνο....

Εγώ: Α ok, αντίο.

Το απόγευμα που γύρισα σπίτι είδα τα 2048...

btw είμαι με 200+ καρφωτά από torrent...

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε τι παιζει?:confused::jump:

Εχω αναβαθμιστει και δεν το εχω παρει χαμπαρι...:eek:

Οι ταχυτητες ειναι 512/128 μαχ που εχω δει ειναι 56ΚΒ/S

967969961943962964943964955959yb0.th.jpg

Δειτε και αυτο γαι το πεσιμο της γραμμης... :D

Τι να κανω για να εχω 1024...:jump::help:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 00:33]

Τι να κανω για να εχω 1024...:jump::help:

Να μετακομησεις στο εξωτερικο :rolleyes: Καλη η πλακα αλλα καντε λιγο υπομονη ρε παιδια οσπου να γινουν αναβαθμησεις και βλεπουμε! Σε μενα εγινε απο 384 σε 786 και ειναι ολα πολυ καλα:T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 01:16]

Να μετακομησεις στο εξωτερικο :rolleyes: Καλη η πλακα αλλα καντε λιγο υπομονη ρε παιδια οσπου να γινουν αναβαθμησεις και βλεπουμε! Σε μενα εγινε απο 384 σε 786 και ειναι ολα πολυ καλα:T:

OMG TO U...:confused:

Νομιζεις οτι κανω πλακα?Δεν ειδες το screenshot?

Μαλλον με κοβει η @@ το Sagem....

EDIT:η μαλλον η οτενετ μου δινει 1024 και ο οτε γραμμη 512...:whistling

Στην περιοχή σας δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας.

ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 00:58]

να ρωτησω κατι? μπορουν να δουν τι κανουμε στο νετ ? πχ τι κατευαζουμε που μπαινουμε? με παρεξενεψε αυτο που ειπε ο haris1984.... :...: :hmm: :hmm:

Απο τον isp σου σιγουρα μπορουν, τωρα απο τον οτε υποθετω πως απλα βλεπουν τις θυρες που χρησιμοποιεις αλλα δεν αποκλειεται να μπορουν να δουν και τι κανεις ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Tι εννοεις δεν τους πληρωνεις?:p:woot:

ενταξει...λολ ηταν αυτο...αφου εχω συμβολαιο...θελω δεν θελω δεν μπορω να μην...

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

να ρωτησω κατι? μπορουν να δουν τι κανουμε στο νετ ? πχ τι κατευαζουμε που μπαινουμε? με παρεξενεψε αυτο που ειπε ο haris1984.... :...: :hmm: :hmm:

απο οτι μου ειπε εβλεπε τις ταχυτητες που κατεβαζε η γραμμη μου και τον client του τορεντ...τωρα να εριξε αδειο για να πιασει γεματο και να επεσε τοσο μεσα δεν νομιζω...

δεν νομιζω ομως να κατσουν να δουν εναν εναν τι κανει στο πισι του ουτε να μπορουν να δουν τι κατεβαζει ο καθενας...η χρηση των π2π δεν ειναι παρανομη...το υλικο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν αλλα δεν το λενε πουθενα, γιατι:

1)Δεν μπορουν χωρις να το ζητησει καποιος πολυ μεγαλος

2)Δεν τους συμφερει να χασουν πελατες αν βγει τετοια βρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 00:00]

η γραμμη μου πευτει καθε φορα που αλλαζω σελιδα στο thelab

Και σε εμένα που έχει τελειώσει η αναβάθμηση και συμβαίνει το ίδιο τι να λέω :cry: :...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

:blink:WTF !!! :blink:

Μόλις έκανα ένα test για την ταχύτητα μου και κοιτάξτε τι έβγαλε........

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 511 Kbps about 0.51 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 62 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 1)

Test Time:: 2006/09/19 - 11:49am

Bottom Line:: 9X faster than 56K 1MB Download in 16.52 sec

Tested from a 1013 kB file and took 16.25 seconds to complete

Τα ίδια έδειξε και το fpt του πΟ.Τ.Ε...........

:unsure: Θα ορκιζόμουνα ότι πριν από λίγες μέρες έδειχνε για 1024 γραμμή :...: .......Τι στο καλό συμβαίνει ?!?!?!? Παρουσιάστηκε σε κανέναν άλλον tpt τέτοιο ?????

Link to comment
Share on other sites

Να είχες 512 και να σου έβγαλε το τέστ 511 δεν παίζει με την καμμία. ’ρα μάλλον μπορείς να πείς ότι απλά δεν έχεις καλές ταχύτητες. Το μόντεμ σου στα πόσα λέει ότι συνδέεται;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Χθες, στις 22:46]

Να είχες 512 και να σου έβγαλε το τέστ 511 δεν παίζει με την καμμία. ’ρα μάλλον μπορείς να πείς ότι απλά δεν έχεις καλές ταχύτητες. Το μόντεμ σου στα πόσα λέει ότι συνδέεται;

και μενα δηλαδη γιατι το κανει φιλε astrolabe?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.