Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 14:56]

υπαρχει και της πΟΤΕΝΕΤ στα 26ευρω με ολα κομπλε. Και μετα την αναβαθμιση θα πας στα 2048:flower:

Ωραια...:clap:

Θα παρω να μου στειλουν αιτηση...!:D

Πρεπει να δεσμευτεις 12 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 13:05]

Ωραια...:clap:

Θα παρω να μου στειλουν αιτηση...!:D

Πρεπει να δεσμευτεις 12 μηνες?

μπορεις να πας στον γερμανο η http://www.otenet.gr/hd/ θα βρεις την αιτηση. πρεπει α δεσμευτεις 12 μηνες:D
Link to comment
Share on other sites

μαγκες ε ναι λοιπον μαλλον η βιβοντι διαβαζει το φορουμ του δε λαμπ.

είμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι εχω και εγω 1Mbit συνδεση.το είδα αποτο router αλλα Upload 128... :( βεβαια δεν είδα ακομα καμια διαφορα στα download γιατι κατεβαζω απο τορρεντ και αν δε σου δινουν δε τα βλεπεις.περιμενετε νεοτερα.

:D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

μαγκες ε ναι λοιπον μαλλον η βιβοντι διαβαζει το φορουμ του δε λαμπ.

είμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι εχω και εγω 1Mbit συνδεση.το είδα αποτο router αλλα Upload 128... :( βεβαια δεν είδα ακομα καμια διαφορα στα download γιατι κατεβαζω απο τορρεντ και αν δε σου δινουν δε τα βλεπεις.περιμενετε νεοτερα.

:D :D :D :D :D

Που μπορώ να δω και εγώ απ' το PC μου αν έχει γίνει η αναβάθμηση ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Guyz τι εγινε μεγαλωσε η προσφορα?

LINKY

:confused:

Μακάρι να ισχύσει για πολύ καιρό. ’μα δεν έχει ρίξει η Vivodi τις τιμές της θα πάω Ο.Τ.Ε καρφωτός ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [Σήμερα, στις 17:44]

Μακάρι να ισχύσει για πολύ καιρό. ’μα δεν έχει ρίξει η Vivodi τις τιμές της θα πάω Ο.Τ.Ε καρφωτός ! !

προσφορά συνεχίζεται! Για περιορισμένο χρονικό διάστημα και μόνο για τις αγορές που θα πραγματοποιηθούν μέχρι και 23/09/2006 το OTENET OnDSL Kit και το OTENET OnDSL Kit Wireless με ταχύτητα 2048kbps...στην τιμή των 26 το μήνα!
Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στο ρουτερ και θα πας καπου που λεει γενικα ADSL ή κατι για τη γραμμη σου τελος παντων.

Παντως αν και λεει τελικα 1024 τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.κατεβαζω σαν να εχω 384...και αντε λιγο παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

προσφορά συνεχίζεται! Για περιορισμένο χρονικό διάστημα και μόνο για τις αγορές που θα πραγματοποιηθούν μέχρι και 23/09/2006 το OTENET OnDSL Kit και το OTENET OnDSL Kit Wireless με ταχύτητα 2048kbps...στην τιμή των 26 το μήνα!

ΦΤΟΥ !!!! Αν ίσχυε για κάμποσο καιρό μπορεί η Vivodi να έριχνε τις τίμες τις.... Αλλά έχουμε ακόμα καιρό :)

Link to comment
Share on other sites

Παδιά η Vivodi έχει να κάνει καιρό προσφορά περιμένοντας να κάνουν το κύκλο τους όλοι σε προσφορές και τότε θα σκάσει με την σούπερ προσφορά!!!

Προβλέπω 6μηνο πακέτο στα 2048 στην σημερινή τιμή του πακέτου για 1024(μετά τον διπλασιασμό).

Στοιχηματίστε!!!

Ποσφορές Vivodi Αποδόσεις

Super προσφορά 1,40

Τρίχες προσφορά 4,00

Έτσι κι έτσι προσφορά 2,00

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Α) το εχεινα που λες στη πρωτη πρωταση γραφετε αλλιως... :p

Β)ετσι κ ετσι προσφορα.3-4 Ε ίγοτερο απο τη χαμηλοτερη της αγορας.οχι και βομβα.αλλα καλουτσικη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

Α) το εχεινα που λες στη πρωτη πρωταση γραφετε αλλιως... :p

Β)ετσι κ ετσι προσφορα.3-4 Ε ίγοτερο απο τη χαμηλοτερη της αγορας.οχι και βομβα.αλλα καλουτσικη...

A) ατιμούλη...

Β) σε βλέπω να πηγαίνεις κουβά!

Υ.Γ: Η σύνδεση βελτιώνεται όλο και περισσότερο... Έχω την πεποίθηση ότι θα φτάσει στα ~100kb/s η 1024άρα... (ή θα μείνω με την πεποίθηση?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jasim

Παδιά η Vivodi έχεινα κάνει καιρό προσφορά περιμένοντας να κάνουν το κύκλο τους όλοι σε προσφορές και τότε θα σκάσει με την σούπερ προσφορά!!!

Προβλέπω 6μηνο πακέτο στα 2048 στην σημερινή τιμή του πακέτου για 1024(μετά τον διπλασιασμό).

Στοιχηματίστε!!!

Ποσφορές Vivodi Αποδόσεις

Super προσφορά 1,40

Τρίχες προσφορά 4,00

Έτσι κι έτσι προσφορά 2,00

:clap:

Αυτό που λέει ο Jasim έχει μια κάποια λογική...Είναι πολύ πιθανών να συμβεί αυτό που λέει... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

θα μπεις στο ρουτερ και θα πας καπου που λεει γενικα ADSL ή κατι για τη γραμμη σου τελος παντων.

Παντως αν και λεει τελικα 1024 τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.κατεβαζω σαν να εχω 384...και αντε λιγο παραπανω...

Έγινε φίλε...thx....

Αλλά αυτό πάλι δεν έρχεται σε αντίθεση με αυτό που έλεγε ο polonos ότι οι providers δεν έχουν καμία σχέση με την αναβάθμιση και ότι η αναβάθμιση είναι θέμα του Ο.Τ.Ε. και μόνο. Αν Ισχύει αυτό δεν θα έπρεπε να κατεβάζεις με την ταχύτητα που λέει το router ?

Τελικά νομίζω ότι κάτι παίζει και με τους Providers, καθώς μια τέτοια κίνηση του Ο.Τ.Ε. δεν τους συμφέρει καθόλου.... :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την κίνηση ο πΟΤΕ τους βαζει μαχαιρι στο λαιμο γιατι πρεπει να ριξουν της τιμες. Τωρα νομιζω τελικα οτι οι providers παιζουν πολυ μικρο ρολο στο να σας δοσουν το πρασινο φως στην ταχυτητα που σας δινει ο πΟΤΕ. Αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

o provider ειναι ενας λακαμας που σου δινει τη συνδεση με τον εξω κοσμο και μεσα απο το πισι του λεει:Για να δουμε.Ο γιαννακης μας εδωσε 25Ε αρα θα παρει μια 512...ο Μητσαρας ομως 30Ε.Αρα εχει 1024.

Τωρα εσυ αν εχεις και οπτικες ινες δεν τον πολυενδιαφερει.σου κοβει την ταχυτητα αναλογα με το πακετο που συνδεεσαι.

είναι σαν να εχεις ethernet 100αρι και με ενα προγραμμα απο το πισι σου να κοβεις την ταχυτητα.και ας υποστηριζει το καλωδιο σου και η υποδομη του πισι σου(η καρτα δικτυου σου) για παραπανω.Ετσι και αυτα.

Ε και ο ποτες ερχετε σαν μαγκας και σου λεει κυριε εγω σου δινω τη γραμμη 1024 αντι για 512.που ουσθιαστικα κα ι αυτος ανεξοδα το κανει.γιατι εχει παμπολες γραμμες και δε πεφτει το δικτυο του απο υπερφορτωση και την υποδομη την εχει αγορασει ηδη.

απλα επειδη ειμαστε λιγο πιο πρωτογονοι απο τους νεαντερνταλ καθισαμε και πληρωναμε σαν χαχες τον οτε(οχι οτι μπορουσαμε να κανουμε και αλλιως).Αφου τα πηρε ο οτε και ξαναπηρε πισω την αρχικη του επενδυση τωρα μετραει μονο κερδη.οποτε δε τον χαλαει τωρα αν το παιξει καλος.και αναγκαστικα και ολοι οι αλλοι χωρευουνε στο χωρο του.

ΑΥΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Υπάρχει κανένα πλάνο που να λέει πότε θα πάει x2 το κάθε dslam?

Μπα, δε νομίζω... Εγώ πήρα τηλέφωνο στον ΟΤΕ και ρώτησα πότε θα γίνει σε μένα, αλλά δε γνώριζαν... Μου είπαν "κάποια στιγμή μέσα στους 3 μήνες που διαρκεί το πρόγραμμα"... Κατατοπιστικότατοι ε...?

Υ.Γ.: Τελικά έγινε χτες η αναβάθμιση σε 768/192 (είμαι στο INTRACOΜ ΑΤΤΙΚΗΣ - Γ' ΑΘΗΝΑΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.