Jump to content



Θα αγοράζατε pre-tested CPU?


GoriLLakoS

Θα αγοράζατε pre-tested CPU?  

145 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 09:01]

Το οτι καποιοι εχουν κανει το φορουμ "τσαρδι" τους γραφοντας, διαφημιζοντας και δεν ξερω κι εγω τι αλλο.

Δηλαδη πρεπει να αρχισουν να σκαναρουν και τα φυλλαδια απο το μαγαζι τους βαζοντας τα στην κεντρικη για να καταλαβεις οτι κατι παιζει?

και γιατι δε χρησιμοποιεις ονοματα, να καταλαβουν και οσοι ειναι εξω απο το παζλ, σε ποιους αναφερεσαι;

καλο σε ολους μας θα κανεις, κακο σε κανενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 09:01]

.................

Το οτι καποιοι εχουν κανει το φορουμ "τσαρδι" τους γραφοντας, διαφημιζοντας και δεν ξερω κι εγω τι αλλο, σημαινει οτι εγω εχω περιοδο. .........

Ενταξει υπαρχουν αρκετοι αυτη την στιγμη που το κανουν αυτο, αλλα δεν ειναι απαραιτητα κακο αφου τις περισσοτερες φορες οφελουνται και οι 2 πλευρες...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά λυπάμαι για τον τρόπο σκέψης μερικών(π.χ. jax - εγώ λέω ονόματα και μιλάω πάντα στα ίσια - )......

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ψαχνόμασταν και "κλαιγόμασταν" για hardware κ.τ.λ. και "κράζαμε" τα Ελληνικά καταστήματα ότι δε μας υποστηρίζουν!..........Τώρα που βρέθηκαν κανα-δυο να μας υποστηρίξουν, γίνανε και μερικά "κονέ" με "έξω", εμείς ΠΑΛΙ κράζουμε..........ΤΙ διάολο θέλουμε τελικά??......... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 09:36]

Ρε Ζαχο απο ενα φρεσκο μελος μπορει να περιμενα να παρεξηγησει καπως ετσι τα πραγματα...

αλλα απο καποιο ιδρυτικο στελεχος οχι...

και με λυπει το γεγονος

που ενω τοσα χρονια ολη η κοινοτητα κραζει και σκουζει

οτι στο Ελλαδισταν δεν εχουμε ουτε "φρεσκα παιχνιδια",

ουτε υποστηριξη απο εταιρειες οπως στο εξωτερικο

και ανθρωπους να στηριζουν την τρελλα μας

φτανουμε στο σημειο να γινονται καποιες κινησεις απο "τρελλους" για τους λοιπους "τρελλους"

(και πιστεψε με σ'αυτο, οι κινησεις που βλεπεις τωρα τελευταια και μπορει να σε εχουν ενοχλησει, ΔΕΝ ειναι ιδεες καποιας εταιρειας, αλλα ιδιωτικες πρωτοβουλιες απο o/cers για o/cers....)

...και παρολαυτα παλι κραξιμο πεφτει

αν ηταν διαφημιση οπως λες

ΔΕΝ θα ηταν poll

αλλα αγγελια πωλησης 'η υποπτο Thread

που θα τα περναγε καμουφλαρισμενα...

αν εχεις χρονο και ορεξη

ξανασκαναρισε μια φορα αυτα που σε οδηγησαν σ'αυτο το συμπερασμα

πιο ψυχραιμα και αποστασιοποιημενα αυτη τη φορα...

και πες μου ειλικρινα εαν θυμιζουν οντως διαφημιση

γιατι εαν εσυ ή καποια αλλα μελη εξακολουθησουν να εχουν αυτη την αποψη

τοτε πραγματικα μαλλον κακο προκληθηκε με τα τελευταια αυτα threads παρα οποιοδηποτε καλο

οποτε σ'αυτην την περιπτωση καλο θα ηταν να διαγραφουν

και να σταματησει αυτη η προσπαθεια επικοινωνιας εδω

Δεν ειπα εγω πουθενα οτι δεν χρειαζομαστε τα παιχνιδια. Ουτε οτι δεν εχω-ειχα την τρελα να ασχοληθω. Εχω σκασει απειρο χρημα μεχρι τωρα για αυτη την τρελα που λες και θα συνεχισω να τα σκαω. Καποτε πιστευα οτι βαρεθηκα, σταματησα για λιγο καιρο και μετα παλι στα χρεη και παλι απο την αρχη για να κυνηγησουμε το σκορ.

Δεν με πειραξε αυτη η καθεαυτη διαφημιση. Αλλα ο τροπος που εγινε. Οταν ο ιδιος ο υπαλληλος-στελεχος του καταστηματος μπαινει εδω μεσα και λεει οτι εγω εχω αυτο στο καταστημα μου και το πουλαω, οταν ανοιγουν poll και καλα για να αναδειχθουν τα "θελω" του φορουμ και μπαινουν μεσα οι υπαλληλοι του καταστηματος και απαντανε σαν και καλα πελατες και σε γενικες γραμμες οταν γινεται επιδειξη των προϊοντων του καταστηματος, ε τοτε λογικο ειναι να στραβωσω απο την στιγμη μαλιστα που ειναι και εναντια στους κανονες του φορουμ. Δεν ειδα ποτε τον Στρατο ή τον Συριο να μπαινουν εδω μεσα και να λενε εφερα αυτο κι εκεινο και το αλλο και οριστε και τα σκορ της νεας καρτας που εφερα,ελατε να παρετε. Το ειδες εσυ?

Αν η διαφημιση γινοταν οπως επρεπε να γινει δεν θα ειχα κανενα προβλημα. Αν π.χ. εγω ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ερχομουν και τα εσταζα για την 7950GX2 και εβγαινα μετα στο φορουμ και ελεγα οτι τα παιδια απο το Multirama ηταν αψογα, και κορυφαια τιμη και υπαρχει και η δυνατοτητα για δοκιμασμενα κομματια και η καρτα μαμησε στα σκορ ειναι κατι το τελειως διαφορετικο.

Αυτο ομως που γινεται αυτη την στιγμη ειναι καθαρα για μενα ψαρεμα πελατων.

Και για να τελειωνουμε . Πολυ ασχοληθηκα. Ας κανει η διαχειριση οτι νομιζει. Ας το παρει οπως θελει. Δικο τους ειναι αλλωστε το φορουμ. Εγω παντως προσωπικα εχω ξενερωσει με την φαση του να εχουμε παντα 2 μετρα και 2 σταθμα. Γιατι καποτε ξαναειχαν γραφτει ατομα απο καταστημα Multirama εδω μεσα και οχι απλα δεν τους δωσαμε βημα, τους κραξαμε κι απο πανω. Απο μενα, τελος. Δεν με νοιαζει αν βγηκα εγω ο κακος. Το μονο που θα πω απλα για να τελειωσω ειναι αυτο: Δεν ειμαι ο μοναδικος με την συγκεκριμενη αντιληψη, απλα οι υπολοιποι για δικους τους ο καθενας λογους δεν ασχολουνται ωστε να βγουν και να μιλησουν.

Και τελος αν καταλαβω εστω και στο παραμικρο οτι ειμαι λαθος και οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι θα ειμαι ο πρωτος που θα ζητησω συγγνωμη. Βλεπεις Γιωργη κι εγω εχω μαθει να μιλαω στα ισα αλλα πιο πολυ εχω τα @@ να παραδεχομαι δημοσια τα λαθη μου.

Link to comment
Share on other sites

παντως στο θρεντ με τις 7950 ο vadergr εκανε τη νυξη για τα μουλτιραμα , οχι ο γορριλας. πουθενα δε λεει στα πρωτα 2 ποστ οτι ειναι απο μουλτιραμα ή ξερω γω ποιο αλλο καταστημα . Ποια διαφημηση , βρηκε με το ΧΥΖ τροπο καποιες καρτες και ετις εβγαλε στη φορα , και καλα εκανε γουστο του καπελο του .

τωρα οι γνωστοι του γοριλλα ξερουνε που δουλευει, ε και τι εγινε λοιπον που δουλευει εκει? μαγκια του , δλδ θα πρεπει να νοιωθει και ενοχες για αυτο?

δε ξερω παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

παντως στο θρεντ με τις 7950 ο vadergr εκανε τη νυξη για τα μουλτιραμα , οχι ο γορριλας. πουθενα δε λεει στα πρωτα 2 ποστ οτι ειναι απο μουλτιραμα ή ξερω γω ποιο αλλο καταστημα . Ποια διαφημηση , βρηκε με το ΧΥΖ τροπο καποιες καρτες και ετις εβγαλε στη φορα , και καλα εκανε γουστο του καπελο του .

τωρα οι γνωστοι του γοριλλα ξερουνε που δουλευει, ε και τι εγινε λοιπον που δουλευει εκει? μαγκια του , δλδ θα πρεπει να νοιωθει και ενοχες για αυτο?

δε ξερω παιδια...

Διαβασε καλα την απαντηση στον vader. Εμεις στα xtreme.......κτλ,κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε jax γι'αυτό σε πάω.......γιατί έχεις τα @@ και λές τα πράγματα με τ'όνομά τους υποκειμενικά πάντα.......κι εγώ αυτό κάνω.....

Απλά καλώς ή κακώς ΟΛΑ τα καταστήματα/ιδιώτες κάνουν κάποιου είδους "διαφήμιση" εδώ μέσα........ΟΛΟΙ (εκτός απ'το HAC για να λέμε και την αλήθεια).......ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ.......ΑΝ ψάξεις ΚΑΛΑ τα πόστς(γενικά) θα δείς ότι ΟΛΟΙ έχουν κάνει έμμεσα διαφήμιση - απλά εσύ μπορεί να "έχασες" κάποια πόστς μερικών που έχουν κάνει "έμμεσα" διαφήμιση.......Θα δείς ακόμα και ιδιώτες που φτιάχνουν κάτι και μετά το διαφημίζουν για να το πουλήσουν...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 12:00]

παντως στο θρεντ με τις 7950 ο vadergr εκανε τη νυξη για τα μουλτιραμα , οχι ο γορριλας. ...

το αυτο..
Αρχική απάντηση από Vadergr [09-06-2006 21:40]

Δεν μου λες βρε Γοριλλακο.Στα multirama..

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [09-06-2006 21:50]

στο extreme ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 12:09]

Απλά καλώς ή κακώς ΟΛΑ τα καταστήματα/ιδιώτες κάνουν κάποιου είδους "διαφήμιση" εδώ μέσα........ΟΛΟΙ (εκτός απ'το HAC για να λέμε και την αλήθεια)

Θα αστειεύεσαι βέβαια.

Ο εν λόγω ''κύριος'' είναι ο χειρότερος όλων μακράν (έχε χάρη που βαριέμαι να ανοίξω τα άπειρα threads που του αρμόζουν για την απαράδεκτη εξυπηρέτηση του).

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Θα αστειεύεσαι βέβαια.

Ο εν λόγω ''κύριος'' είναι ο χειρότερος όλων μακράν (έχε χάρη που βαριέμαι να ανοίξω τα άπειρα threads που του αρμόζουν για την απαράδεκτη εξυπηρέτηση του).

:p :p :p

Ζηλεύεις (ή μάλλον είσαι αρκετά τσίπης τελικά) που δεν έχεις site σαν το hac κι έχεις το μούφα static html, γι' αυτό τα λες αυτά. Pretested ftw, να φτιάξει κάνα pc επιτέλους κι ο sln που να δουλεύει. Μόνο παιδιά να δοκιμάζετε και με asrock 775 πόσο πάει, π.χ. με asus p5wd2 (δεν θυμάμαι και πως λέγεται) πήγε 3600, με asrock (sln edition) 2600.

Link to comment
Share on other sites

@Sotiris: Troll! :p

@μυγιασμένους: Προσπαθείστε να καταλάβετε ότι όταν κάποιος (υπάλληλος, στέλεχος, αφεντικό, κτλ) παρουσιάζει ένα προϊόν το οποίο δεν έχει αποκλειστικότητα, ΔΕΝ κάνει διαφήμιση στο μαγαζί του μιας και ο μέσος χρήστης με το που δεί το review, θα ανοίξει το skroutz για να δεί από πού θα μπορέσει να το βρεί φθηνότερα. Αν κατηγορούσατε το Βασιλάκη για εγκάθεκτο της Nvidia να το καταλάβω, αλλά ρε παιδιά να λέτε ότι διαφημίζει το μαγαζί που δουλεύει, ε αυτό πια ξεπερνάει και τα πιο τραβηγμένα σενάρια.

Ελπίζω να λυθεί αυτό το θέμα και να μην χαλάσουμε άλλο τη ζαχαρένια μας μιας και it's all about Mhz, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

φτανουμε στο σημειο να γινονται καποιες κινησεις απο "τρελλους" για τους λοιπους "τρελλους"

(και πιστεψε με σ'αυτο, οι κινησεις που βλεπεις τωρα τελευταια και μπορει να σε εχουν ενοχλησει, ΔΕΝ ειναι ιδεες καποιας εταιρειας, αλλα ιδιωτικες πρωτοβουλιες απο o/cers για o/cers....)

Δηλ αν καταλαβα καλα ολα αυτα οτι εχει γινει τον τελευταιο καιρο (μαγαζια ,"εκδηλωσεις " κτλ κτλ δεν εχουν κανενα διαφημιστικο σκοπο ,καμια προσδοκια κερδους .αλλα στηριζονται μονο στην τρελα και την ανιδειοτελεια καποιου

Μαλιστα ενδιαφερουσα περιπτωση .............

Παντως καθε φορα που διαβαζω κατι τετοιο θυμαμαι μια ιδια περιπτωση την οποια θα αναφερω για να βγαλετε τα συμπερασματα σας Ηταν επι εποχη pctech

και ο Vag με τον fireblade ειχαν δανειστει καμια δεκαπενταρια μνημες stick x512 ( του κιλου παντα απο αυτες που εβρισκες παντου) απο ενα καταστημα που ειχανε καλες σχεσεις και ευκαιριακες συνεργασιες

Τοτε τα 2χ512 δεν ηταν κατι συνηθισμενο αλλα μολις ειχαν αρχισει να γινεται επιτακτικη η αναγκη τους Καθησαν λοιπον οι δυο τους, εφαγαν καμια 3-4 μερες δοκιμων σε διαφορετικες πλατφορμες και στο τελος εκαναν ενα θεμα με τα αποτελεσματα των δοκιμων τους Η προσπαθεια τους ηταν πολυ σοβαρη και γλυτωσε πολυ κοσμο απο χρονο,κοπο ,χρημα, και μια αποτυχημενη αγορα

Στο τελος λοιπον του θεματος εγινε και μια ευχαριστηρια αναφορα στο καταστημα απο το οποιο πηραν ολα τα υλικα (μνημες.τροφοδοτικα,μητρικες ,επεξεργαστες κτλ)

Αξιο αναφορας ηταν το ποστ γνωστου μοντ (δεν θα πω ποιος ηταν ,πιστευω θα το θυμηθει και θα μου απαντησει) " Παληκαρια μονο οταν θα αγοραζετε το υλικο που παρουσιαζετε θα μπορειτε να μιλατε (αν κανω λαθος διατυπωση ζητω συγνωμη-η ηλικια βλεπετε- αλλα αυτη ηταν η βασικη ιδεα)

Ο vag καπου θα εχει κανα backup τις σελιδας δεν μπορει ........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 12:34]

Θα αστειεύεσαι βέβαια.

Ο εν λόγω ''κύριος'' είναι ο χειρότερος όλων μακράν (έχε χάρη που βαριέμαι να ανοίξω τα άπειρα threads που του αρμόζουν για την απαράδεκτη εξυπηρέτηση του).

:p :p :p

Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλλέτω........ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 14:06]

Ζηλεύεις (ή μάλλον είσαι αρκετά τσίπης τελικά) που δεν έχεις site σαν το hac κι έχεις το μούφα static html, γι' αυτό τα λες αυτά. Pretested ftw, να φτιάξει κάνα pc επιτέλους κι ο sln που να δουλεύει. Μόνο παιδιά να δοκιμάζετε και με asrock 775 πόσο πάει, π.χ. με asus p5wd2 (δεν θυμάμαι και πως λέγεται) πήγε 3600, με asrock (sln edition) 2600.

1) ηταν ενος φιλου μου, οπως εχουμε ξανατονισει

2) 2800 ητανε!!!!!!!!!!:mad: :rant:

3) Το μονο "αρνητικο" που εχει ηδη ειπωθει ειναι οτι πλεον με το pretesting θα εκλειψουν σε μεγαλο βαθμο τα τυχαια καλα κομματια απο την αγορα* (που δεν θα κοστιζουν παραπανω απο το κανονικο) μιας που υποψιαζομαι το pretesting δεν θα γινεται αδιακριτως αλλα στα πιο ελπιδοφορα stepping που ερχονται στο μαγαζι.

Κατα τα αλλα μια χαρα ιδεα ειναι. Στην τελικη, παντου γινεται (οπως και εδω, unofficially οπως παρατηρησε ο Chosen, αλλου περισσοτερο κι αλλου λιγοτερο) το ιδιο σκηνικο... Ας γινει κι εδω. Κακο δεν ειναι.

*ή μαλλον απο το συγκεκριμενο μαγαζι που θα κανει την εκαστοτε προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:17]

Δηλ αν καταλαβα καλα ολα αυτα οτι εχει γινει τον τελευταιο καιρο (μαγαζια ,"εκδηλωσεις " κτλ κτλ δεν εχουν κανενα διαφημιστικο σκοπο ,καμια προσδοκια κερδους .αλλα στηριζονται μονο στην τρελα και την ανιδειοτελεια καποιου

Μαλιστα ενδιαφερουσα περιπτωση .............

Μιχαλη για τις δοκιμες των 7950 και το ζητημα του pretested hardware μιλαω

τα δλδ θεματα που προκαλεσαν τα πικροχολα σχολια απο καποιους...

αυτες ηταν οι κινησεις που εγιναν χαρις το μερακι καποιων

και οχι με πρωτοβουλια καποιας εταιριας...

τωρα, γιατι βαζεις και την υπολοιπη διαφημιστικη πολιτικη του εν λογω καταστηματος στο θεμα, δεν μπορω να καταλαβω...

οι εκδηλωσεις που κολλανε?

μηπως πρεπει να ζητησουμε και συγγνωμη επειδη δουλευουμε εκει περα..?

ας μην το ξεφτιλισουμε τελειως το ζητημα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

Μιχαλη για τις δοκιμες των 7950 και το ζητημα του pretested hardware μιλαω

τα δλδ θεματα που προκαλεσαν τα πικροχολα σχολια απο καποιους...

αυτες ηταν οι κινησεις που εγιναν χαρις το μερακι καποιων

και οχι με πρωτοβουλια καποιας εταιριας...

Οκ με καλυψες λαθος μου ,Δεν καταλαβα σε ποια αναφεροσουν Νομιζα οτι εννοουσες και τα υπολοιπα στα οποια αναφερθηκα γιαυτο και η εκπληξη μου

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

τωρα, γιατι βαζεις και την υπολοιπη διαφημιστικη πολιτικη του εν λογω καταστηματος στο θεμα, δεν μπορω να καταλαβω...

οι εκδηλωσεις που κολλανε?

σου απαντησα πριν

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

μηπως πρεπει να ζητησουμε και συγγνωμη επειδη δουλευουμε εκει περα..?

ας μην το ξεφτιλισουμε τελειως το ζητημα....

Πιστευω οτι δεν αναφερεσαι σε μενα και μιλας γενικα

Παντως θα μπορουσα να σου απαντησω κατι για να φυγει η ενταση αλλα μαλον θα παρεξηγηθω οποτε αστο καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 22:56]

Παντως θα μπορουσα να σου απαντησω κατι για να φυγει η ενταση αλλα μαλον θα παρεξηγηθω οποτε αστο καλυτερα

αμα ειναι να φυγει η ενταση πεστο ρε Μιχαλη...

μονο καλο μπορει να κανει

γιατι πραγματικα ετσι οπως εχει εξελιχθει το ζητημα

δεν διατιθεμαι να απαντησω σε οτιδηποτε αλλο πλεον σχετικο με το καταστημα και τις εκαστοτε δραστηριοτητες

ενοχλει και προκαλει απ'οτι φαινεται

και δεν ειναι του στυλ μου κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν είναι ντροπή να το παραδεχτείτε,έτσι γίνεται έμμεση διαφήμιση.Μακάρι (αν και δε το πιστεύω) να ποστάρανε χωρίς να περιμένανε ότι θα έχουνε κέρδος από τέτοια πόστ.Αλλά πρώτο κίνητρο είναι αυτό κατά τη γνώμη μου.Γιατί με τέτοια έμμεσα πόστς δημιουργούνται εντυπώσεις που σίγουρα όλο και κάποιος θα ψαρώσει.Κατά τα άλλα δεν πιστεύω ότι είναι απαραίτητα κακό,βοηθάει το πελάτη μερικές φορές,αλλά επίσης πολλές φορές κατευθύνει λάθος, γιατί μπορεί κάποιος να βρει φθηνότερα ένα προϊόν που παρουσιάζεται εδώ σε αυτό το φόρουμ.Αν είχανε όλοι οι πελάτες και αναγνώστες του φόρουμ ανοικτό μυαλό και εμπειρία ως προς την αγορά εξαρτημάτων υπολογιστών,τότε κανένα πρόβλημα να γίνονται τέτοια πόστ,αλλά και από άλλα καταστήματα όταν έχει κάποιος να παρουσιάσει κάτι καινούργιο που δεν υπάρχει από αλλού εδώ στην Ελλάδα.

Την άμεση διαφήμιση(αρνητική ή θετική) σε τέτοια φόρουμ πρέπει να την κάνουνε όλοι εμείς οι πελάτες ανάλογα αν μείναμε ευχαριστημένοι ή όχι από το εκάστοτε κατάστημα,αν το προτείνουμε ή όχι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως...? πόσα χρόνια μιλάμε εδώ? και κάνετε σα μωρά? έγινε κάτι καινούριο? το φόρουμ είναι μια παρέα, όπως αγοράζουμε μεταχειρισμένα αγοράζουμε και ιδιοκατασκευές... αν νομιμοποιείται "διαφήμιση", έμμεση έστω πχ στα phase του unseen, στα block του eleven, στα maximizer του hipro, έτσι λοιπόν και άλλοι σπρώχνουν όπως νομίζουν είτε προϊόντα είτε υπηρεσίες... είτε δόσεις, είτε προϊόντα που δε φέρνει άλλος, είτε καλύτερες τιμές...

λεφτά βγάζουν όλοι και καλά κάνουν. ελεύθερη αγορά είμαστε... ο κάθε χρήστης μπορεί να κρίνει αν υπάρχει σκοπιμότητα και να κάνει τις επιλογές του... όσο είναι στα θεμιτά πλαίσια...

πχ για κάποιους αυτό δεν είναι. όμως δε σημαίνει θα πλακωθούμε. καλά κάνουν και το λένε αφού αυτό νομίζουν τα παιδιά αλλά όχι και να μιζεριάζουμε...

ο μόνος που θα μπορούσε πιθανώς να πει κάτι παραπάνω είναι το διαχειριστικό team με το πρόσχημα της πιθανής χρήσης του μέσου για τσάμπα διαφήμιση... βάλτε μπάννερ ίσως έλεγαν...

προσωπικά, βλέπω θετικό το να διαφημίζονται εδώ (ίσως δεν είναι και η καλύτερη λέξη) κυρίως ιδιοκατασκευές που αποδεικνύουν τη μαγκιά ατόμων απέναντι στο αξίας εκατομμυρίων R&D εταιριών και να ωφελούνται όλοι. οι χρήστες αλλά και αυτοί φυσικά.

εξίσου θετικά είναι για μένα πάντα, κάποια βήματα από επιχειρήσεις, να εμπιστευτούν ανοιχτά μυαλά για νέες ιδέες και να ωφεληθούμε εμείς... ίσως όμως ο πολύς κόσμος να κλωτσάει όταν υπάρχει μια μεγάλη εταιρία από πίσω καθώς τα συμφέροντα του Χρίστου, του Μιχάλη, του Γιώργου τα βλέπουν με πιο συμπάθεια γιατί είναι άτομα από εμάς... άρα χρειάζεται μέτρο και προσοχή...

τέλος. για μένα πιστεύω το προμπ είναι ότι ξέρουμε που δουλεύει ο Βασιλάκης. και κάποιοι άλλοι και σαν ελληνάρες τρωγόμαστε με τα ρούχα μας... μιας και δέ νομίζω τα παιδιά να νοιάζονται για τις μετοχές της Μουλτιράμα, ίσως να έχουν το άγχος να πιάσουν οι ιδέες τους και να το παρακάνουν για κάποιους, ίσως κάτι άλλο που δεν μπορώ να σκεφτώ... αλλά και πάλι ξέροντας ότι η συγκεκριμένη εταιρία κάνει τζίρους εκατομμυρίων ευρώ, θα προτιμούσα να στήριζε οικονομικά το φόρουμ με διαφήμιση μιας και σίγουρα έχει κέρδος από εδώ, όπως και άλλοι μαγαζάτορες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.