Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

λολ, μα εσυ απαντησες αρχικα στο post μου και εμπλεξες τα 2 θεματα :p

Anyway, το ερωτημα μου ειναι απλο: Περναμε τελικα το hotfix ή τους 9.12;

Bρε δεν απάνταγα σε εσένα στο 1ο μου ποστ, είδες κανένα quote; Την ATI έκραζα...

Περνάς τους 9.12 final και όχι το hotfix καθότι Release Candidate. Άλλωστε λογικά τα fixes του hotfix θα έχουν περαστεί και στους νέους οδηγούς.

Προσοχή όσοι έχουν 5970 & Vista/Win7 βάζουν αναγκαστικά beta οδηγό (από εδώ).

Α ρε Ati... :p

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πρόσεξες ότι υπήρχε και άλλο post μου πιο πάνω που αναφέρθηκα στο agp hotfix; Και μετά απάντησες επ' αυτού, και σου απάντησα..

Μην το κάνουμε σήριαλ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πρόσεξες ότι υπήρχε και άλλο post μου πιο πάνω που αναφέρθηκα στο agp hotfix; Και μετά απάντησες επ' αυτού, και σου απάντησα..

Μην το κάνουμε σήριαλ τώρα.

Αν απαντούσα επί του post σου θα το είχα κανει quote.

Δεν περιστρεφεται όλος ο κόσμος γύρω από εσένα - serials we love :p

Ελα τωρα γιατι ετσι που το πας θα μου θυμωσει ο Νουρης και δεν θα με στέψει :p

Εν τέλει, εχει συγκρινει κανεις την εκδοση driver του hotfix vs 9.12;

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντούσα επί του post σου θα το είχα κανει quote.

Μα δεν έκανες quote ούτε του tamerlan, που να ξέρω για τι πράγμα μιλάς;

Εν πάσει περιπτώσει μπέρδεμα έγινε, οκ ας μην συνεχίσουμε να είμαστε Off topic.

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βαλω τους Beta αφου εχουν βγει κανονικοι;

Ας παίξουμε ένα παιχνιδάκι; :p Εσύ γιατί λες;

edit: Ας μας πει η AMD που τα έχει μπερδέψει όλα. Ένα RC hotfix για τα bugs, ένα beta για 9.12 support στις 59xx, ένα πακέτο final 9.12 drivers που υποτίθεται υποστηρίζουν 59xx, και ένα άλλο driver package+hotfix για τις agp. Μια χαρά!

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

To hotfix είναι προγενέστερο των 9.12 και είναι beta. Εχω καταλάβει πως ανέβηκε μετά τους 9.12 στο site της AMD όμως:hang2:

Διορθώνει κυρίως το πρόβλημα με το mouse και κάποια άλλα συγκεκριμμένα πράγματα.

Η δικιά μου γνώμη είναι πως οι 9.12 δεν περιλαμβάνουν τις διορθώσεις του hotfix.

Μια καλή επιλογή θα ήταν και η μη εγκατάσταση του hotfix. Αν δεν έχεις το πρόβλημα με το mouse, δεν έχεις eyefinity setup με cf, τότε μπορείς και να μη βιαστείς να εγκαταστήσεις ενα beta hotfix.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οι οδηγοί hotfix δεν απευθύνονταν/απευθύνονται μόνο για κάρτες AGP (2χχχ, 3χχχ, 4χχχ) με στόχο να επιλύσουν τις κουλαμάρες που δημιουργούσε το rialto? ? ?

Όλοι οι οδηγοί της ΑΤΙ (ακόμη και αυτοί για τις PCI-e) διαθέτουν και hotfix πλέον?

Link to comment
Share on other sites

To hotfix είναι προγενέστερο των 9.12 και είναι beta. Εχω καταλάβει πως ανέβηκε μετά τους 9.12 στο site της AMD όμως:hang2:

Εμ, εκεί ακριβώς ειναι το μπάχαλο.

Αν δεν κάνω λάθος το hotfix δεν ειναι τίποτα άλλο από ενας κανονικός driver (οπότε δεν τιθεται θεμα να το βάλεις ''μαζί'' ή ''απο πάνω'' από τους 9.12 πχ - δεν είναι patch δλδ).

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξεχάσατε και τους άλλους beta drivers που η AMD λέει πως είναι recomended για την 5970. ΝΑΙ το ξέρω ότι είναι παλιοί, αλλά η AMD συνεχίζει και τους έχει μέσα στην σελίδα των Catalyst 9.12 σαν 5970 hotfix.

Άρα με το hotfix που περιέχει RC drivers, και με τους final Catalyst 9.12 έχουμε τρεις το σύνολο μέχρι τώρα.

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

Μια εξήγηση θα μπορούσε να είναι ότι το hotfix για τους 9.12 ήταν έτοιμο στις 16/12, αλλά δε μπορούσε να ανεβεί πριν τους ίδιους τους 9.12.

Θα μπορούσαν βέβαια να είναι πιο προσεκτικοί με τις ημερομηνίες και να μη δημιουργούσαν ολο αυτό το μπλέξιμο στους χρήστες. Ήταν τόσο δύσκολο δηλ. να αναφέρουν 17 ή 18/12 σαν ημερομηνία του hotfix ;

Link to comment
Share on other sites

http://blogs.amd.com/play/2009/12/17/ati-catalyst%E2%84%A2-9-12-driver-%E2%80%93-what%E2%80%99s-new/

In addition, the ATI Catalyst 9.12 hotfix driver will be made available today!

Ωραία πράγματα, ποιος χριστιανός του Q&A έδωσε άραγε το οκ και δεν έβγαλαν μόνο το hotfix, αφού driver είναι και όχι patch :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σημερα και για πρωτη μου φορα εχω επαφη με ατι

μηπως μπορειτε να μου πειτε απο που κοντρολαρω το tvout(clone-dual view)?

και το ατι overdrive γιατι ειναι κλειδωμενο;

μιλαω για catalyst 9.12

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να βάλω τους beta όταν βγήκαν οι final για 5970 ? H beta ειναι απο 18/11...Ενα μήνα πριν δηλαδή. Εγω εβαλα τους 9.12 και παιζει μια χαρα προς το παρόν...

Μεχρι χτές μου έδειχνε τη σελίδα με τις beta αλλά σήμερα με πήγε στους 9.12 final.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.