Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

:wall: ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο?

cat 8.11 vista x64, μεχρι και ultrex εχω δοκιμασει αλλα τιποτα:crazy:

Εμενα μου βγαζει κατι τετοια αν την ωρα που εγκαθιστω τους drivers εχω πανω την 3650 μου κ μετα παω να βαλω τη 4850... Μετα θελουν επανεγκατασταση οι drivers!

Link to comment
Share on other sites

:wall: ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο?

cat 8.11 vista x64, μεχρι και ultrex εχω δοκιμασει αλλα τιποτα:crazy:

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ανεξάρτητα το πακέτο των οδηγών και το control center. Εννοώ από τα δύο ανεξάρτητα αρχεία και όχι από το catalyst software suite. Υπάρχουν όλα στο site της ΑΤΙ. http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista64/common-vista64

Δες το option 2. Κατεβάζεις αυτά τα δύο αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ανεξάρτητα το πακέτο των οδηγών και το control center. Εννοώ από τα δύο ανεξάρτητα αρχεία και όχι από το catalyst software suite. Υπάρχουν όλα στο site της ΑΤΙ. http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista64/common-vista64

Δες το option 2. Κατεβάζεις αυτά τα δύο αρχεία.

παλι το ιδιο κανει:wall::wall::wall:

σε προηγουμενεσ περιπτωσεις οταν το εκανε εσβηνα την 'ccc install proxy' γραμμη στη registry (το drivercleaner δεν την εσβηνε) και δουλευε. τωρα τιποτα δεν πιανει:wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

:devil: fixed

απεγκατεστησα τα παντα, αλλα αυτη τη φορα μετα το reboot απεγκατεστησα το 'standard vga adapter' απο device manager. reboot παλι, και μετα εγκατασταση ξεχωριστα driver και ccc.

αμα δουμε συντομα και κανα update στο rivatuner θα ειμαστε αρχοντες

acclaim.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Did you know... ότι ο Catalyst Driver 8.8 καταλαβαίνει όταν κάνετε χρήση του Furmark Graphics Benchmark και κάνει downclock την κάρτα σας για να μην την ... κάψει;

http://www.geeks3d.com/?p=1106

:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΤΙ σύντομα θα παρουσιάσει το Stream που είναι η ενοποίηση των μέχρι τώρα προσπαθειών της εταιρείας στον τομέα του stream computing, της χρήσης δηλαδή του επεξεργαστή γραφικών για υπολογισμούς γενικής χρήσης ή αλλιώς GPGPU.

Έχουμε μιλήσει και στο παρελθόν για τις προσπάθειες της NVidia με το CUDA και της ATI με το Brook+. Αρχής γενομένης από τις 10 Δεκεμβρίου 2008 και με τους νέους Catalyst 8.12 drivers, το Compute Abstraction Layer (CAL), το απαραίτητο εκείνο κομμάτι για τη διασύνδεση με τη συγκεκριμένη GPU θα διανέμεται μαζί με τους drivers, αντί ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή GPGPU.

Μαζί με τους 8.12, η ΑΤΙ θα διανέμει το νέο Avivo Video Converter που θα αξιοποιεί τη GPU και θα υποστηρίζει πολλούς νέους codecs. Η εταιρεία θα υποστηρίζει και αντίστοιχες εφαρμογές, όπως το Αdobe's CS4 suite, νέες Flash τεχνολογίες, CyberLink PowerDirector 7, ArcSoft TotalMedia Theater κ.α., που θα υποβοηθούνται από τη GPU. Περιμένουμε λοιπόν, πολύ καλύτερες επιδόσεις σε αυτές τις εφαρμογές.

Η ΑΤΙ αναφέρει επίσης ότι, πέραν όλων, κοιτάει στο μέλλον και τη χρήση των compute shaders στο DirectX 11. http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2334667,00.asp

Link to comment
Share on other sites

Κ γω εκει το χα απο το καλοκαιρι που τις εχω αλλα επειδη αλλαξα καποια πραγματα τελευταια, ξανακανω καποια 3d benches. Δοκιμασα με Advanced κ στα της futuremark δινει κατι λιγα παραπανω ενω πχ στο crysis warhead δινει avg +7fps (απο τα 35 που εβγαζει με standard... ητοι +20% :jump:) κ ψιλοκουφαθηκα δηλαδη.

Αν το χεις στο pc κανε κ συ μια δοκιμη κ report back...

Link to comment
Share on other sites

Έχει και folding@home ....:-O

Έκανε καμμιά μέτρηση κανείς?

Έκανα εχθές το βράδυ εγκατάσταση καθώς και του Folding@home.

Το πρωί που κοίταξα έτρεχε άψογα, αργότερα σήμερα περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ότι βάλαμε τους 8.12 αναφερόμαστε στον Catalyst ή στους drivers;Ρωτάω γιατί άμα πάω στον Catalyst στο Informaion Center, μου έχει για Drivers Packaging Version 8.561 και μια σειρά από άλλους αριθμούς και μόνο εκεί που λέει Catalyst Version μου λέει 8.12.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.