Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ταυτοχρονα, θα ηθελα κ ο atiman να σιγουρεψει πως ο uninstaller του, μπορει να βγαλει αποτελεσματικα κ τους Mantle drivers. Ο uninstaller ηταν φτιαγμενος για μια συγκεκριμενη δομη εγκαταστασης των οδηγων. Αυτη η δομη ενδεχομενως να εχει αλλαξει αισθητα στην γενια Mantle!

Συνεπως, παρολο που τωρα βγαινουν απο το συστημα ανετα οι προ-mantle οδηγοι, ενδεχομενως οταν θα χρειαστει να απεγκαταστησουμε τον 14.1 mantle οδηγο, ο uninstaller να μην ειναι τοσο πληρης/αποτελεσματικος...

Ενας μονο ξερει για αυτο... ο Atiman :rubik:

Δεν υπαρχει το παραμικρο θεμα με τον uninstaller και το mantle, εχει δοκιμαστει πριν βγει.

Η υλοποιηση του mantle περιλαμβανεται σε κοινα dll αρχεια...

Προχωρηστε αφοβα...αν αλλαξει κατι στο μελλον στην δομη των οδηγων, εδω ειμαστε !

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτιμησω να περιμενω αυτη τη φορα. Απο οτι εχω διαβασει, ο οδηγος ειναι για πολυ συγκεκριμενες καρτες, θελει προσοχη στο πως τον εγκαθιστας κ υπαρχουν πολλα CTDs. Μου δινεται γενικοτερα η αισθηση ενος οδηγου που ενω εχει ¨φαει ¨ πολυ δουλεια, εχει βγει προωρα!

Αλλαζει εποχη κ τα πραγματα ειναι ελαφρως πιο πολυπλοκα απο οτι συνηθως.

Ταυτοχρονα, θα ηθελα κ ο atiman να σιγουρεψει πως ο uninstaller του, μπορει να βγαλει αποτελεσματικα κ τους Mantle drivers. Ο uninstaller ηταν φτιαγμενος για μια συγκεκριμενη δομη εγκαταστασης των οδηγων. Αυτη η δομη ενδεχομενως να εχει αλλαξει αισθητα στην γενια Mantle!

Συνεπως, παρολο που τωρα βγαινουν απο το συστημα ανετα οι προ-mantle οδηγοι, ενδεχομενως οταν θα χρειαστει να απεγκαταστησουμε τον 14.1 mantle οδηγο, ο uninstaller να μην ειναι τοσο πληρης/αποτελεσματικος...

Ενας μονο ξερει για αυτο... ο Atiman :rubik:

είναι beta! και μάλιστα η πρώτη του έκδοση

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

γιατί δνε το έχεις κάνει ακόμα amdman? :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν με τους νέους mantle drivers με r9 290 έχω ΠΟΛΛΆ ctd στο bf4

Άμα είσαι κλοκαρισμένος, μη σου κάνει εντύπωση...με το mantle λειτουργεί διαφορετικά και το cpu...

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι κλοκαρισμένος, μη σου κάνει εντύπωση...με το mantle λειτουργεί διαφορετικά και το cpu...

το σκέφτηκα. και όχι δεν είμαι. ίσα ίσα έκανα ακόμα και underclock

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ δεν έχω κανένα θέμα..

Βέβαια δεν παίζω με Mantle μιας και δεν το υποστηρίζει η κάρτα μου, παρ' όλα αυτά με όλους τους προηγούμενους σε 8.1 x64 έτρωγα random ctd, ενώ τώρα όλα κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες που ακριβως ειναι το mantle μεσα στο CCC?

Μεσα στην ενοτητα Performance εχει μονο το Amd Overdrive. Χρειαζεται να ενεργοποιησω κατι καπου αλλου για φανει η επιλογη του Mantle??

Drivers 14.1 σε μια Saphire 7970 με Win 7 32bit. Kαθαρη εγκατασταση drivers μετα απο Atiman Uninstaller.

Link to comment
Share on other sites

E λοιπον σε εμενα δεν υπαρχει αυτο. Μηπως ειναι μονο για 64 μπιτ συστηματα και δεν το ξερω??

Μηπως θελει να περασω και κατι αλλο στα windows εκτος απο τους 14.1?

http://prntscr.com/2pjmto

Link to comment
Share on other sites

E λοιπον σε εμενα δεν υπαρχει αυτο. Μηπως ειναι μονο για 64 μπιτ συστηματα και δεν το ξερω??

Μηπως θελει να περασω και κατι αλλο στα windows εκτος απο τους 14.1?

Screenshot by Lightshot

Ναι έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για 64bit συστήματα.

Link to comment
Share on other sites

E λοιπον σε εμενα δεν υπαρχει αυτο. Μηπως ειναι μονο για 64 μπιτ συστηματα και δεν το ξερω??

Μηπως θελει να περασω και κατι αλλο στα windows εκτος απο τους 14.1?

Screenshot by Lightshot

ακριβώς

In order to use Mantle you will need the following:

-AMD Catalyst 14.1 Beta drivers. AMD will post them here.

-AMD Radeon GPU with Graphics Core Next

-64-bit Windows (7, 8 or 8.1)

Link to comment
Share on other sites

To βρηκα. 64 bit θελει. Εψαχνα στο google πολυ ωρα και τελικα το βρηκα καπου κατα λαθος. Παραξενο που δεν εχει αναφερθει καθολου αυτη η λεπτομερεια, απο ολους αυτους που μιλανε για mantle, BF4 και catalyst 14.1 sto net.

http://prntscr.com/2pjwhh

Έγινε επεξεργασία από NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.