Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

τελικά ούτε οι 12.11 beta4 φτιαχνουν τα προβλήματα με το world of warcraft...

πως γίνεται να παίζει μια χαρά με 12.1-12.3 και από εκεί και μετά να έχει προβλήματα...

Frost να σε ρωτήσω, οι drivers που λες θα κάνουν για'μένα??? Ανέφερα χθές ότι έχω θέμα σχετικά με την απεικόνιση των γραφικών στο lotr.

Link to comment
Share on other sites

Frost να σε ρωτήσω, οι drivers που λες θα κάνουν για'μένα??? Ανέφερα χθές ότι έχω θέμα σχετικά με την απεικόνιση των γραφικών στο lotr.

Δεν γνωρίζω τι παίζει με το lotr, στο WoW έχει από το καλοκαίρι που ζητάν για fix είτε από την amd είτε από την blizzard και έχουν πάρει από τα 3 το μακρύτερο και από τους 2...

Ξεφτίλα να μην μπορείς να παίζεις χωρίς προβλήματα το δημοφιλέστερο συνδρομητικό mmorpg που υπήρξε πότε (και υπάρχει ακόμα), σε dx11 με μια κάρτα 500euro και κανείς να μην σου λέει και κάτι! Έστω ένα "το ψάχνουμε το πράμα υπομονή".

Έγιναν και παράπονα από μερικούς χρήστες για gtx5xx και βγήκε μπλέ και είπε ότι θα το κοιτάξουν(!) + τους νέους drivers της nv που ανέφεραν το συγκεκριμένο παιχνίδι...

ok δεν είπαμε να τρέχουν και πίσω από τους πελάτες κάθε φορά, αλλά κάποια πράγματα βγάζουν μάτι.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση στο perfomance με τους 12.11 beta4, αφορά και τις 78ΧΧ;

Αν ναι, είναι στον ίδιο βαθμό με τις 79ΧΧ;

EDIT: ΟΚ το βρήκα από Official site. Το παραθέτω για όποιον ενδιαφέρεται.

FEATURE HIGHLIGHTS OF THE AMD CATALYST 12.11 BETA DRIVER:

This driver introduces significant performance improvements for many games across ALL 28nm AMD Radeon™ HD 7000 Series products: HD 7700, HD7800 and HD7900 products.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Σε dx11 με οτιδήποτε μετά τους 12.3 παρουσιάζει πρόβλημα αργά η γρήγορα, με dx9 παλεύετε και το κάνει πολύ σπάνια έως και καθόλου... τα addons δεν φαίνεται να το επηρεαζουν.

Θέλει amd αλλά θέλει και dx11/64bit... και περιμένει το fix η την νέα γενιά.

χθες crashαρε 2 φορές στο lfr (3 boss), τον ρωτάω "τώρα μαμιεται και με το 9;" και απαντά "όχι, 11 το έχω μπας και... αλλά δεν"...

Ο μόνος λόγος που δε την σουτάρει ακόμα είναι το bitcoin...

Εσένα σου σταμάτησε τα random κουλά;

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

δεν εχω κανενα prob στο wow και παιζω ολη μερα/νυχτα. dx11

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω τους 12.11 beta4 και μου βγαζει μηνυμα οτι απαιτει digital signature.εχω βαλει κι αλλες φορες beta αλλα πρωτη φορα πεταξε τετοιο μηνυμα.μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή install this driver anyway? Αν όχι κάνε το εξής. Κάνε επανεκκίνηση και πριν μπεις windows πάτα F8 και από τις επιλογές που θα εμφανίσει πάτα το Disable Driver Signature Enforcement. Μετά όταν μπεις στο λειτουργικό θα μπορείς να τους εγκαταστήσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα ή κατι με drivers ?

παιδιά σε μια 5970 με νερό σε λειτουργία safe mode η οθόνη δεν επανερχεται ( μαυρη μαυριλα..) και παρατηρώ να αναβουν δύο κόκκινα φωτάκια στην 5970 ( στο σασι της καρτας)

καμία ιδέα....βάβαια μετα ρεσετ ολα καλά ....δεν το κάνει πάντα

αυτά

ευχαριστώ

ati 5970 drivers 12.6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AMD Catalyst 12.11 Beta6 resolves the issue with engine and memory clocks running too high when the GPU is idle. Clocks will now run at the proper level when the GPU is idle. This issue was only observed with specific displays and was observed in the AMD Catalyst 12.11Beta 4 and AMD Catalyst 12.10 drivers; The AMD Catalyst 12.11 Beta6 has replaced the AMD Catalyst 12.11Beta 4 driver that was posted Oct 23, 2012.

AMD Catalyst

Link to comment
Share on other sites

AMD Catalyst 12.11 Beta6 resolves the issue with engine and memory clocks running too high when the GPU is idle. Clocks will now run at the proper level when the GPU is idle. This issue was only observed with specific displays and was observed in the AMD Catalyst 12.11Beta 4 and AMD Catalyst 12.10 drivers; The AMD Catalyst 12.11 Beta6 has replaced the AMD Catalyst 12.11Beta 4 driver that was posted Oct 23, 2012.

AMD Catalyst

Πολυ ωραια, ακριβώς οπως το ειχε αναφερει ο lazydog σε αλλο forum. Παρολα αυτα, εγω να ρωτησω ποια η διαφορα dotnet4 support με χωρις dotnet4 support?

Ενημερωτικα προχτες εκανα upgrade se dotnet4.5.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα θεμα με τους 12.11.Οταν η οθονη επανερχεται απο αναμονη που την εχω ορισει εγω να γινεται μετα απο 5 λεπτα τοτε αν πατησω στα recording/playback devices τοτε το παραθυρο ανοιγει μετα απο 2 λεπτα!Επισης αν κανω επανεκινηση τοτε αργει περιπου 12 δευτερα ενω επρεπε να κανει 3..Με προηγουμενους οδηγους δν το κανει αυτο. Οπως ειπα το κανει μονο οταν σβηνει η οθονη και μπαινει σε αναμονη.Εχει γινει και σε καποιον αλλο με τους 12.11?

Έγινε επεξεργασία από Antonis21
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Win 8 θα παρατήρησαν πως εχθές ήταν update night. Εγώ μετά το update και φορώντας τους 12.11 beta4 διαπίστωσα massive frame drop (τουλάχιστον 20 frames) στο BF3. Απεγκατέστησα τους beta4 και έβαλα beta7 και τώρα όλα κομπλέ. Απλά να το έχετε στα υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια, ακριβώς οπως το ειχε αναφερει ο lazydog σε αλλο forum. Παρολα αυτα, εγω να ρωτησω ποια η διαφορα dotnet4 support με χωρις dotnet4 support?

Ενημερωτικα προχτες εκανα upgrade se dotnet4.5.

Εφόσον πέρασες την 4.5, εσύ μπορείς να κατεβάζεις τους drivers χωρίς υποστήριξη dot 4.0. Με υποστήριξη, απλώς θα εγκαταστήσει την 4.0 για όσους έχουν μόνο την 3.5 και κάτω. Έξ οὗ και τα «περιττά» MB.

Παρεμπιπτόντως, είπαν πως το τρεμόπαιγμα μαύρων αντικειμένων σε Dx9 παιχνίδια είναι προτεραιότητά τους, αλλά τίποτε ακόμη... Ούτε στους 12.11 beta 8 θα διορθωθεί. Μυρίζομαι πως έχουμε ελαττωματικές κάρτες... Ήδη έκανα μια αλλαγή. Δεύτερη δεν θα υπάρξει. Περιμένω μέχρι τους επίσημους 12.11 ή 12.12.

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

FEATURE HIGHLIGHTS OF THE AMD CATALYST 12.11 BETA8 DRIVER

AMD Catalyst 12.11 Beta8 is now available, and includes the following updates:

(Please note that AMD Catalyst 12.11 Beta8 includes all of the fixes found in previous versions of AMD Catalyst 12.11 Beta)

  • Improves performance up to 5% in Max Payne 3
  • Includes single GPU performance updates for Far Cry 3
  • Improves CrossFire scaling for Planetside 2 (Crossfire scaling is still limited to ~30% at 2560x1600)
  • Resolves the Skyrim lighting issue (missing a lighting pass) for the AMD Radeon HD 7900 Series
  • Resolves the hang encountered playing Dishonored on the AMD Radeon HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 Series
  • AMD Catalyst 12.11 Beta 8 for Linux includes significant performance improvements for Left for Dead 2

Links

Link to comment
Share on other sites

....

Παρεμπιπτόντως, είπαν πως το τρεμόπαιγμα μαύρων αντικειμένων σε Dx9 παιχνίδια είναι προτεραιότητά τους, αλλά τίποτε ακόμη... Ούτε στους 12.11 beta 8 θα διορθωθεί. Μυρίζομαι πως έχουμε ελαττωματικές κάρτες... ...

Τι εννοεις?

:hm:

Link to comment
Share on other sites

HD 7xxx drivers for flicker/BSOD fix - Guru3D.com Forums

Απ΄τη στιγμή που εμφανίστηκε η 7000 σειρά υπάρχει το πρόβλημα... Κάποιοι δε παίζουν τα κατάλληλα παιχνίδια, κάποιοι δε το προσέχουν καν και κάποιοι κλέγονται εξ΄αρχής...

Το DX9 τους έχει σοβαρό πρόβλημα. Πριν μια εβδομάδα είπαν οι devs το πήραν χαμπάρι και καλά... Εντωμεταξύ οι φόρμες παρατηρήσεων που έχουμε συμπληρώσει, παίζει να είναι και χιλιάδες.

Η πρώτη κάρτα ( κι εγώ μετά από μήνες το πήρα χαμπάρι ):

Την έστειλα RMA, τη βρήκαν προβληματική, μου έστειλαν καινούργια και:

Είναι σχεδόν όλες οι κάρτες... Λίγο ή πολύ θα στο κάνει σε συγκεκριμένα DX9 παιχνίδια και σε συγκεκριμένα σημεία, ιδίως.

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια μου τουλαχιστον πεντε 7970 και καμια δεν παρουσιασε τετοιο προβλημα...μπορει να ειμαι τυχερος :D

Εκτος αυτου, ποιος παιζει DX9 πια; :p:hehe:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.