Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Aπο ολα τα πραγματα αυτο βρηκε να "δανειστει" απο την nVidia?

Ισα ισα που η φιλοσοφια "driver καθε μηνα" ηταν καλο sell point.

Το εχω πει, ουτε θυμαμαι ποσους μηνες πριν, οτι θα γινει ετσι.

Δοκιμάστε και πείτε και σε εμάς πως πάνε να τους περάσουμε αν είναι...

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] τι σημαίνει αυτό το quote που έκανες; Να τους περιμένουμε αύριο; Επίσης με ενδιαφέρει αν έχουν αυτές τις αυξήσεις στην ποιότητα και στις επιδόδεις που έχουν οι 8.971.6 και αν είναι ξεκλείδωτοι για afterburner...

Ναι ακριβως αυτα εχουν.

Σημερα το βραδυ αργα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ανθρωπε το χεις πει ουκ ολιγες φορες αυτο.

Συγνωμη αλλα τοσο δυσκολο σου ειναι να περασεις τον οδηγο και να τρεξεις ενα 3dmark?

Έχεις δίκαιο, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο έτσι ώστε αν δοκιμάσω, και δεν έχει κάτι από αυτά, να πρέπει να ξαναπερνάω τους προηγούμενους. Δεν έχω ssd και παίρνει λίγο χρόνο όλη αυτή η διαδικασία...

Το εχω πει, ουτε θυμαμαι ποσους μηνες πριν, οτι θα γινει ετσι.

Ναι ακριβως αυτα εχουν.

Σημερα το βραδυ αργα...

Αυτοί που θα μας δώσεις το βράδυ τι διαφορές θα έχουν από αυτούς του site της amd;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9179]atiman[/MENTION].... Επίσης με ενδιαφέρει αν έχουν αυτές τις αυξήσεις στην ποιότητα και στις επιδόδεις που έχουν οι 8.971.6 και αν είναι ξεκλείδωτοι για afterburner...
Ναι ακριβως αυτα εχουν.
Αυτοί που θα μας δώσεις το βράδυ τι διαφορές θα έχουν από αυτούς του site της amd;

Θα εχουν ? ....

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο, αλλά δεν έχω πολύ χρόνο έτσι ώστε αν δοκιμάσω, και δεν έχει κάτι από αυτά, να πρέπει να ξαναπερνάω τους προηγούμενους. Δεν έχω ssd και παίρνει λίγο χρόνο όλη αυτή η διαδικασία...

Αυτοί που θα μας δώσεις το βράδυ τι διαφορές θα έχουν από αυτούς του site της amd;

O ssd τι σχεση εχει ? εμενα με μηχανηκο η διακικασια ολη μαζι με την εγκατασταση τον νεων οδηγων ζητημα να περνει 10 λεπτα πινοντας και καφε

Link to comment
Share on other sites

O ssd τι σχεση εχει ? εμενα με μηχανηκο η διακικασια ολη μαζι με την εγκατασταση τον νεων οδηγων ζητημα να περνει 10 λεπτα πινοντας και καφε

Έ λίγο είναι 10 λεπτά; Και άλλα 10 να περάσεις ξανά τους προηγούμενους αν δεν σου κάνουν οι καινούργιοι;

Εγώ δεν τους περνάω από πάνω. Τρέχω πρώτα το atiman uninstaller 6.3.2 και μετά από τις επενακινήσεις περνάω τους καινούργιους...

Θα εχουν ? ....

Δεν ξέρω εσύ θα μας πεις...

Εκτός αν διαφορές εννοείς ότι θα έχουν αυτά που αναφέρω παραπάνω ενώ της amd δεν θα τα έχουν...

Οπότε περιμένω το βραδάκι για δοκιμές...

Από επιδόσεις πως θα είναι [MENTION=9179]atiman[/MENTION]; Θα δω καμιά βελτίωση στα benches;

ΟΤ:¨Επίσης αν μπορείς να μου πεις πως θα μπορέσω να έχω σταθερή τάση στις κάρτες μου στα 1.30v επειδή βλέπω με το afterburner ότι η τάση, ενώ βάζω 1.3 πάζει από 1.2 μέχρι 1.287...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Έ λίγο είναι 10 λεπτά; Και άλλα 10 να περάσεις ξανά τους προηγούμενους αν δεν σου κάνουν οι καινούργιοι;

Εγώ δεν τους περνάω από πάνω. Τρέχω πρώτα το atiman uninstaller 6.3.2 και μετά από τις επενακινήσεις περνάω τους καινούργιους...

Δεν ξέρω εσύ θα μας πεις...

Εκτός αν διαφορές εννοείς ότι θα έχουν αυτά που αναφέρω παραπάνω ενώ της amd δεν θα τα έχουν...

Οπότε περιμένω το βραδάκι για δοκιμές...

Από επιδόσεις πως θα είναι @atiman; Θα δω καμιά βελτίωση στα benches;

ΟΤ:¨Επίσης αν μπορείς να μου πεις πως θα μπορέσω να έχω σταθερή τάση στις κάρτες μου στα 1.30v επειδή βλέπω με το afterburner ότι η τάση, ενώ βάζω 1.3 πάζει από 1.2 μέχρι 1.287...

Και εγω για απεγκατασταση με atiman unistaller και εγκατασταση οδηγου σου ειπα δεν θελει πανω απο 10 λεπτα ενα μισαωρο δηλαδη για να τρεξεις και 1-2 bench για τις δοκιμες και μετα αν δεν σου κανουν να κανεις εγκατασταση των παλιοτερων

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για απεγκατασταση με atiman unistaller και εγκατασταση οδηγου σου ειπα δεν θελει πανω απο 10 λεπτα ενα μισαωρο δηλαδη για να τρεξεις και 1-2 bench για τις δοκιμες και μετα αν δεν σου κανουν να κανεις εγκατασταση των παλιοτερων

Είδες το 10λεπτο έγινε μισάωρο...

:p

Για πες πως σου φάνηκαν οι οδηγοί;

Link to comment
Share on other sites

Αν βεβαια ισχυει το μαζεμα περι tearing στο eyefinity θα ειναι καλο νεο.

Μεχρι σημερα μας λεγανε οτι ειναι hardware προβλημα που μπορουσε να λυθει μονο με τις flex edition ή καρτουλες με ιδια display connector.

No more tearing on desktop. :T:

gpuzm.png

Link to comment
Share on other sites

Released !

Thanks!

Αυτοί οι οδηγοί, σχετικά με το θέμα που παρατηρήθηκε στους 12.4 και 12.5 οι οποίοι έκλειναν την έξοδο ήχου HDMI όταν εκλεινε η TV και ήθελαν reboot για να την ξανανοίξουν, που στέκουν;

Link to comment
Share on other sites

Resolved issue highlights of the AMD Catalyst™ 12.6 Beta:

AMD Radeon™ HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Tri-CrossFire™ configurations + Eyefinity BSOD when launching a DirectX application.

AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Eyefinity/Multiple Display configurations BSOD when using desktop applications.

AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800, and AMD Radeon HD 7700 cards hang when system goes to sleep.

Tearing on Eyefinity configurations when different display connector types are used.

Poor Elder Scrolls: Skyrim CrossFire scaling seen in AMD Catalyst 12.4 (back to CrossFire scaling found in AMD Catalyst 12.3).

AMD Catalyst Control Center – intermittently missing Overdrive page.

AMD Catalyst Control Center – missing GPU Activity gauge.

AMD Radeon HD 7900 CrossFire Configuration – system hang after cinematic in Call of Duty: Black Ops.

Crysis 2 -random system hangs when run in DirectX 9 mode.

Heroes and Generals: Blocky corruption in scenes with smoke effects when run in DirectX 11 mode.

Disabled HDMI audio when the connected HDTV is powered Off/On.

Link to comment
Share on other sites

Τον οφισιαλ για αρχη.

Και πολυ αργησες.

Έμ άργησες να απαντήσεις!

Έβαλα από ATIMAN αργότερα το βράδυ θα κάνω καμιά δοκιμή EF για να δώ άμα δουλεύει αλλιώς unistaller και περνάω τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από ATIMAN αργότερα το βράδυ θα κάνω καμιά δοκιμή EF για να δώ άμα δουλεύει αλλιώς unistaller και περνάω τους άλλους.

Υπαρχει καποια περιπτωση να δουλεουν διαφορετικα μεταξυ τους ?

Ο ενας ειναι βελτιωση του αλλου, δεν ειναι "παρθενογεννεση".

Την Τεταρτη, νεα εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.