Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Όσο με το θέμα του vantage...???

Δικαιολογω πληρως καποια μικρη διαφορα στο σκορ, λογω των παραμετρων του MLAA 2.0

Δεν νομιζω, οτι το vantage ειναι το "κεντρο του κοσμου". Η αποδοση και η ποιοτητα στα παιγνιδια (με) ενδιαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στους 500 πόντους.

edit

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

Δεν είπα ότι με απασχολεί και τρελά αλλά αναρωτήθηκα και ήθελα να ξέρω το γιατί!

Έγινε επεξεργασία από venom7
Link to comment
Share on other sites

8.971 τους πέρασα και μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ την διαφορά στην ποιότητα. Έπαιζα single player το Crysis 2 με τα mod και έκαναν μπαμ:jump1: οι drivers στην ποιότητα των γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ζητηθηκε, ενα μικρο προγραμματακι ccc_control που αλλαζει αυτοματα τον χρονο ανοιγματος του CCC.

Οι τιμες των χρονων που μπορει να παρει ειναι,

immediately

10 seconds

30 seconds

60 seconds

300 seconds (default)

Πιστευω οτι ειναι χρησιμο και πιθανον να ενδιαφερει..

Link to comment
Share on other sites

Τι παίρνει 300 sec Γιάννη by default?

Με το πρόγραμμα εννοείς ότι έχει σαν default 300sec?

1)Κανονικά ο ccc χωρίς το πρόγραμμα δλδ πόσο χρόνο παίρνει για να ανοίξει?

2)Ποιος ο σκοπός\το νόημα αυτού του προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

Τι παίρνει 300 sec Γιάννη by default?

Με το πρόγραμμα εννοείς ότι έχει σαν default 300sec?

1)Κανονικά ο ccc χωρίς το πρόγραμμα δλδ πόσο χρόνο παίρνει για να ανοίξει?

2)Ποιος ο σκοπός\το νόημα αυτού του προγράμματος?

o CCC καθυστερει καποιο χρονο να ανοιξει για να μην εχει προβληματα με το MSI AB/Sapphire trixx κτλ , οποτε μαλλον καποιος ηθελε κατι για να ανοιγει αμεσως ο CCC

Link to comment
Share on other sites

Τι παίρνει 300 sec Γιάννη by default?

Με το πρόγραμμα εννοείς ότι έχει σαν default 300sec?

1)Κανονικά ο ccc χωρίς το πρόγραμμα δλδ πόσο χρόνο παίρνει για να ανοίξει?

2)Ποιος ο σκοπός\το νόημα αυτού του προγράμματος?

1) Ο CCC, κατι που εχω πει εδω και καιρο, καθυστερει by default να ανοιξει 5 λεπτα (300sec) απο την στιγμη που θα μπουν τα Windows. Τον λογο τον ξαναθυμιζει πολυ σωστα ο evolution.

o CCC καθυστερει καποιο χρονο να ανοιξει για να μην εχει προβληματα με το MSI AB/Sapphire trixx κτλ , οποτε μαλλον καποιος ηθελε κατι για να ανοιγει αμεσως ο CCC

2) Αυτη η καθυστερηση "παρασυρει" και τους υπερχρονισμους που εχουμε ορισει μεσα απο το CCC αλλα και τις υπολοιπες ρυθμισεις του.

Με το προγραμμα αυτο, μπορουμε να ορισουμε μονοι μας τον χρονο του ανοιγματος στις τιμες που θεωρησα πιο σωστες (για τον μεσο χρηστη). Σαφως και εχω προβλεψει την δυνατοτητα της επαναφορας στα default 300sec.

Ο περισσοτερος κοσμος ρωταει για την καθυστερηση και πως να την παρακαμψει, αυτος ηταν και ο λογος που το εφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

1) Ο CCC, κατι που εχω πει εδω και καιρο, καθυστερει by default να ανοιξει 5 λεπτα (300sec) απο την στιγμη που θα μπουν τα Windows. Τον λογο τον ξαναθυμιζει πολυ σωστα ο evolution.

2) Αυτη η καθυστερηση "παρασυρει" και τους υπερχρονισμους που εχουμε ορισει μεσα απο το CCC αλλα και τις υπολοιπες ρυθμισεις του.

Με το προγραμμα αυτο, μπορουμε να ορισουμε μονοι μας τον χρονο του ανοιγματος στις τιμες που θεωρησα πιο σωστες (για τον μεσο χρηστη). Σαφως και εχω προβλεψει την δυνατοτητα της επαναφορας στα default 300sec.

Ο περισσοτερος κοσμος ρωταει για την καθυστερηση και πως να την παρακαμψει, αυτος ηταν και ο λογος που το εφτιαξα.

Είσαι μεγάλος! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εννοείς ότι από την ώρα που πατάει κάποιος δεξί κλικ και ccc κάνει 300sec να ανοίξει???Για αυτόν τον χρόνο λες???Γιατί εμένα κάνει μόλις 3-4sec!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εννοείς ότι από την ώρα που πατάει κάποιος δεξί κλικ και ccc κάνει 300sec να ανοίξει???Για αυτόν τον χρόνο λες???Γιατί εμένα κάνει μόλις 3-4sec!

οχι, εννοεί σε πόσο χρόνο ανοίγει το ccc, μετά την εκκίνηση του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα δεν άνοιγε αμέσως,ε???!!!

Κατάλαβα!

Για αυτό μετά από πρόβλημα στο overclock έκανα restart και όταν πήγαινα να ανοίξω τον ccc πάγωνε το σύμπαν?

Δλδ παρόλο που άνοιγα τον ccc με δεξί κλικ αυτός στο παρασκήνιο δεν είχε ανοίξει μετά από restart?

Link to comment
Share on other sites

Ααααα δεν άνοιγε αμέσως,ε???!!!

Κατάλαβα!

Για αυτό μετά από πρόβλημα στο overclock έκανα restart και όταν πήγαινα να ανοίξω τον ccc πάγωνε το σύμπαν?

Δλδ παρόλο που άνοιγα τον ccc με δεξί κλικ αυτός στο παρασκήνιο δεν είχε ανοίξει μετά από restart?

Οταν ανοιγεις το pc ανοιγει και ο ccc απλα για να μην υπαρχει μπερδεμα με τα προγραματα OC τον καναν να καθυστερει να ανοιξει

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.