Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Σε κακή μέρα διάλεξα να βάλω τους 12.4

το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος αλλά δεν θυμάμαι που

προσωρινά το ηχοσύστημα είναι εκτός για επισκευή και είμαι με την tv για τον ήχο. αφού την έκλεισα να πάω να φάω όταν γύρισα μ έλεγε unplugged το hdmi:getlost:

κάνα fix γι αυτό έχει βγει?

Το έχω αναφέρει κι εγώ σε προηγούμενο post. Το πρόβλημα υπάρχει στους 12.4 και στους 12.5 beta, αλλά περιμένω ακόμα απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη ρυθμιση ελενχου ισχυος στο atι overdrive τι κανει ?

Επιπλεον overclocking στισ επιλεγμενεσ συχνοτητεσ απο πανω η αυξανει τα ρευματα ;

http://www.thelab.gr/vgas-motherboards-cpus-ram-reviews/amd-hd6990-4gb-review-the-ausum-antilles-95407.html?garpg=3#content_start

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον να μην του εμφανιζει καθολου το auto-tune στο overdrive?

Εκανα αλλαγη απο 4850 σε 6850,περασα clean install τους 12,4 και δεν εχουν auto tune..

Link to comment
Share on other sites

θέλωντας να μειώσω την κατανάλωση της gpu, μπορώ να πάω το power tune στο -20, χωρίς να αλλάξω χρονισμούς σε μνήμη και πυρήνα; ή πρέπει να τα μειώσω και αυτά αντίστοιχα;;;

τώρα για παράδειγμα είναι 810/1250...

Link to comment
Share on other sites

θέλωντας να μειώσω την κατανάλωση της gpu, μπορώ να πάω το power tune στο -20, χωρίς να αλλάξω χρονισμούς σε μνήμη και πυρήνα; ή πρέπει να τα μειώσω και αυτά αντίστοιχα;;;

τώρα για παράδειγμα είναι 810/1250...

Σε στοκ ρολογια αξιζει να κανεις ενα τεστακι.

Τρεξε ενα μετροπρογραμμα στοκ (συχνοτητες/powertune) και μετα μονο στοκ συχνοτητες με powertune -10 και -20% και δωσε μας νουμερακια.:T:

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ ρολογια αξιζει να κανεις ενα τεστακι.

Τρεξε ενα μετροπρογραμμα στοκ (συχνοτητες/powertune) και μετα μονο στοκ συχνοτητες με powertune -10 και -20% και δωσε μας νουμερακια.:T:

will do μόλις γυρίσω από το γραφείο...:rubik:

power at high performance and default clocks at gpu 810 core / 1250 memory P6125

http://3dmark.com/3dm11/3332654;jsessionid=ysmsqhyiptmp95a7k9ozjrux

power at power saver and default clocks at gpu -20% power P5274

http://3dmark.com/3dm11/3332768

power at power saver and 600 mhz gpu core 800mhz memmory -20% power P4769

http://3dmark.com/3dm11/3332720

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε ενα παραθυρακι για να Update τους Driver σε 12.4 αλλα πατησα να μην γινει..!!Ειμαι με τους 12.3 και δεν εχω καποιο θεματακι..!!Να μεινω ως εχει??6850!!!

Link to comment
Share on other sites

12.4 CAP1

New profiles added to this release:

- Counter Strike: GO: Improves CrossFire performance

- FireFall: Improves CrossFire performance

- Test Drive: Ferrari Legend: Improves CrossFire performance

- Sniper Elite 2: Improves performance for single GPU configurations

- The Walking Dead: Resolve corruption when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center on single GPU configurations

- Blades of Time: Resolve corruption when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center on single GPU configurations

- Majesty HD: Disables CrossFire support, as the title is incompatible with CrossFire

Link:

AMD Catalyst Application Profile - 12.4 CAP1 download from Guru3D.com

Link to comment
Share on other sites

Λες τις βελτισωσεις σε συγκεκριμενα παιχνιδια???Για να τους περασω απλα κανω update απο Catalist???Χρειαζεται να κανω clear install???Για να περασω new?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι με το morphological antialising τα γραμματα στα games στο BF3 και wow ας πουμε φενονται διαφορετικα/μικρα ? αλλαζει καπως αυτο? εβαλα τους 12.4 να τους δοκιμασω βεβαια στο control center γραφει 12.3 ακομα...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι με το morphological antialising τα γραμματα στα games στο BF3 και wow ας πουμε φενονται διαφορετικα/μικρα ? αλλαζει καπως αυτο? εβαλα τους 12.4 να τους δοκιμασω βεβαια στο control center γραφει 12.3 ακομα...

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/morphological-anti-aliasing-86044.html

Οταν το ανοιγεις, καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιεις το κλασσικο AA.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εκει που επαιζα(οχι και κανενα απαιτητικο παιχνιδι,ενα battle for middle earth)εφαγα μπλε οθονη με σφαλμα στους οδηγους.τελος παντων για να μην πολυλογω ημουν με 12.4(αν και gpu z και catalyst λεγαν 12.3 αν και μου ειχε βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση και την εκανα).τους εβγαλα τους ξαναπερασα και τωρα οτι ρυθμισεις κανω δεν μου τις αποθηκευει.με επανεκινηση ειναι λες και τους εβαλα πρωτη φορα.ασε που ειτε βαλω 12.3 ειτε 12.4 μου γραφει παντου οτι εχω 12.3

wtf?

οταν κανω απεγκατασταση διαγραφω φακελους απο παντου registry κτλ.

επισης στο msconfig κατι amd external event και amd fuel manager να τα εχω απενεργοποιημενα?κανουν τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.