Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

εγώ ποιούς να περάσω δηλαδή προς το παρόν μέχρι να βγούν οι κανούριοι για την 7970?

Μεγειά το θηρίο pasxosc! Που την πήρες; Τιμούλα; Πήρες μία ή δύο;

Στείλε αβέρτα benchmarks και εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Με 8.932 και ενσωματωμένα CAP δεν έχω και πολύ ευχάριστη αίσθηση όσον αναφορά την ροή του BF3. Νομίζω ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα ήταν καλύτερο (12.1 preview, 12.1 atiman 8.931 κτλπ). Ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος άλλος κάτοχος 5ΧΧΧ.

Απ' ότι φαίνεται η AMD θα πει Χρόνια Πολλά μόνο στους users των 6ΧΧΧ.

Δες το χθεσινό μου ποστ και θα δεις την πληροφορία που ψάχνεις...

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/the-ati-catalyst-driver-thread-27065-331.html#post1063159639

Υπομονή μέχρι να βγει ο final whql, δε νομίζω να κυκλοφορήσει έτσι όπως ο beta αφού έχει προβλήματα για τη σειρά 5ΧΧΧ. Ο τελικός πιστεύω θα διορθώνει αυτά τα προβληματάκια που έχει ο beta. Έχω δίκαιο Atiman;

Link to comment
Share on other sites

Bασικα εχεις φορτωθει 3 "χρεπια" που με το ζορι θα πιασουν την τιμη μιας 7970....

Καλο θα ειναι να κανεις τη σκαντζα πριν απλα σου μεινουν.

Εκτος θεματος ειμαι ναι...

Εγω με την 5870 ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την αποδοση της τοσα χρονια.

Αν κλοκαρε καλα κιολας θα την αγαπαγα και πιο πολυ :p

Μου αρκει που ο τελευταιος driver δεν εχει το απαισιο tearing Που ειχαν φερει οι 11.10.

Τι να περιμενω απο το σαπακι μου?Τιποτα πλεον.:T:

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα 5ΧΧΧ εδωσε οτι ειχε να δωσει.

Στην θεση σου, θα ελεγα ελπιζω παρα πιστευω...

Μα το θέμα δεν είναι η απόδοση στα fps, αλλά η smooth ροή των καρέ. Σε αυτό να μην περιμένουμε περαιτέρω support;

Από άποψη απόδοσης πάντως είμαι ευχαριστημένος με την oc/ed 5850.

Edit: 8.932 χωρίς CAP πάει καλύτερα σε μένα.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Bασικα εχεις φορτωθει 3 "χρεπια" που με το ζορι θα πιασουν την τιμη μιας 7970....

Καλο θα ειναι να κανεις τη σκαντζα πριν απλα σου μεινουν.

Εκτος θεματος ειμαι ναι...

Εγω με την 5870 ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την αποδοση της τοσα χρονια.

Αν κλοκαρε καλα κιολας θα την αγαπαγα και πιο πολυ :p

Μου αρκει που ο τελευταιος driver δεν εχει το απαισιο tearing Που ειχαν φερει οι 11.10.

Τι να περιμενω απο το σαπακι μου?Τιποτα πλεον.:T:

:clap:

Το ξέρω, αλλά αυτά τα χρέπια τα τελευταία χρόνια τα έχω λιώσει και έχουν βγάλει τα λεφτά τους...

Περιμένω να έρθουν οι 7970 για να προχωρήσω σε αγορά και όταν είναι πάνω στο σύστημά μου θα βάλω αγγελία για τις 5870-5970...

Κανένα 100ευρο πιστεύω θα το πιάσουν...

:p

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης: το πακέτο του προγράμματος οδήγησης δεν είναι προεγκατεστημένο διότι δεν βρέθηκαν τα αρχεία που αναφέρονται στο αρχείο INF

το ίδιο μου βγαζει κάθε φορά με 11.12,12.1,12.1 by Atiman,οι μονοι οδηγοι που μου δουλευουν ειναι οι 8.921-111202a-129903E-ATI που παρέχονται απο το cd εγκατάστασης της 7970.

Κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο?

Τι PCI\VEN εχει?

Στις φωτογραφιες ειδα διαφορους οδηγους εγκατεστημενους, μεταξυ αλλων και αυτον που εχω ανεβασει εγω.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο?

Τι PCI\VEN εχει?

Στις φωτογραφιες ειδα διαφορους οδηγους εγκατεστημενους, μεταξυ αλλων και αυτον που εχω ανεβασει εγω.

Μαλλον αυτος που εχεις ανεβασει εσυ ειναι στις φωτογραφιες του Zpaf.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πως να το δω αυτο?

Δυο σκεψεις,,

Λειτουργικο (νομιζω οτι εσυ εχεις Ελληνικα).

Υπολοιματα αλλων καρτων - απεγκατασταση..

Και οι δυο μου σκεψεις ειναι πολυ των ακρων, (τυπικα απιθανες) αλλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις να γυρισεις τα Windows Αγγλικα και να κανεις εναν ελεγχο για τυχον "φαντομ" καρτες και αλλα παρομοια..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πως να το δω αυτο?

Δυο σκεψεις,,

Λειτουργικο (νομιζω οτι εσυ εχεις Ελληνικα).

Υπολοιματα αλλων καρτων - απεγκατασταση..

Και οι δυο μου σκεψεις ειναι πολυ των ακρων, (τυπικα απιθανες) αλλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις να γυρισεις τα Windows Αγγλικα και να κανεις εναν ελεγχο για τυχον "φαντομ" καρτες και αλλα παρομοια..

κανονικη εγκατάσταση γινεται και με τους 8.93-111129a-129378E-ATI

απο εκει και πέρα τιποτα.

Το γυρισα και στα Αγγλικά,απεγκατάσταση εκανα με το Uninstaller το δικό σου

Έγινε επεξεργασία από PasxosC
Link to comment
Share on other sites

Και δεν γινεται με τον 8.931.2 πχ?

Αδυνατον....

Το γυρισα και στα Αγγλικά,απεγκατάσταση εκανα με το Uninstaller το δικό σου

Οκ, μεχρι εδω, οι παλιες πρασινες εχουν φυγει και απο τα device της registry?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε που υπαρχει ακομα ομως....

Ακολουθησε αυτο http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/atiman-catalyst-uninstaller-software-78824-19.html#post1063103871 για να φυγουν υποχρεωτικα.

εδιωξα και τα Hidden devices αλλά τίποτα.............

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις εσυ μια εξηγηση?

Το inf διαβαζει το vendor ID, σε ιδιες καρτες αυτο ειναι το ιδιο οπως καταλαβαινεις, εφ οσον το ID υπαρχει στο inf και στο msi package, δεν γινεται να μην την βλεπει...

Εφ οσον την "βλεπει" στον zpaf τοτε ο driver λειτουργει....ειναι δεδομενο.

Για δοκιμασε χειροκινητα, δεξι κλικ Device manager και φορτωμα απο το ιδιο inf. Ετσι υπερσκελιζουμε το msi package.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.