Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

[MENTION=17903]denz[/MENTION] και [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION],,

Διαφερει η αποδοση του καθε οδηγου αναλογα την καρτα.

Εσεις διαφερετε λογω της σειρας 5ΧΧΧ που διαθετετε...

Οπως και να χει, το βραδακι οποιος θελει, μπορει να κανει μια....βολτα....θα υπαρχει καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Σκετος driver.Χωρις CAP.

Οπως ειπε ενας φιλος" αυτος ο Driver βγηκε για να μας ευχηθει η AMD χρονια πολλα"

Πέρασα τον 12.1 preview από το site της amd αλλά δεν πάει καθόλου καλά στο bf3...

Οι κάρτες παίζουν ότι νάναι στο load από 40% μέχρι 90%. Συνέχεια ανεβοκατεβαίνει το load....

Και τα fps λίγα μου φαίνονταν σε σχέση με τους 11.12 του atiman που είχα πριν.

Μήπως αυτοί που έδωσε ο Atiman χθες (12.1beta) πάνε καλύτερα;

Δεν προλαβαίνω να δοκιμάσω σήμερα...

Θα τους κοιτάξω αύριο. Αν μπορέσει κανένας με cf να τους δοκιμάσει ας στείλει ένα report!

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers δεν φτιάχνονται για ένα παιχνίδι(π.χ.bf3)!!!:getlost:

2 παιχνιδια ειναι αυτη τη στιγμη που ασχολειται ο κοσμος.

Αυτο που πες και το Skyrim.

Με τι να ασχοληθουν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

2 παιχνιδια ειναι αυτη τη στιγμη που ασχολειται ο κοσμος.

Αυτο που πες και το Skyrim.

Με τι να ασχοληθουν δηλαδη?

Το ότι ασχολείσαι εσύ αλλά και κάποιοι άλλοι δεν είστε όλος ο κόσμος.

Εγώ δεν ασχολούμε με το ένα από τα δύο για παράδειγμα και όπως και άλλοι πολλοί σαν και εμένα.Δλδ τι τότε...όλος ο κόσμος θα λέω δεν ασχολείται!

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα παιχνίδια.Τι πας να μου πεις τώρα!!!Δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια δλδ!!!:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ασχολείσαι εσύ αλλά και κάποιοι άλλοι δεν είστε όλος ο κόσμος.

Εγώ δεν ασχολούμε με το ένα από τα δύο για παράδειγμα και όπως και άλλοι πολλοί σαν και εμένα.Δλδ τι τότε...όλος ο κόσμος θα λέω δεν ασχολείται!

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα παιχνίδια.Τι πας να μου πεις τώρα!!!Δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια δλδ!!!:getlost:

Ρε αγορι τα νουμερα το λενε οχι εγω.

Βγηκε κανα major παιχνιδι με performance issues και δεν το πηραμε χαμπαρι?

-βρες μου αλλο ενα παιχνιδι εδω στο Thelab που εχει τοσο "traffic" οσο τα δυο που ανεφερα και θα σου κανω δωρο ενα waterblock της επιλογης σου.-

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

Παρ'όλο που με full medium settings (χωρίς ΑΑ/AF) τα fps δεν πέφτουν κάτω από 60 ποτέ, η ροή δεν είναι και τόσο ομαλή όσο θα περιμένα. Τι βλέπεις εσύ;

Σου στελνω ΠΜ με οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορι τα νουμερα το λενε οχι εγω.

Βγηκε κανα major παιχνιδι με performance issues και δεν το πηραμε χαμπαρι?

-βρες μου αλλο ενα παιχνιδι εδω στο Thelab που εχει τοσο "traffic" οσο τα δυο που ανεφερα και θα σου κανω δωρο ενα waterblock της επιλογης σου.-

Ρε man και τι σημαίνει αυτό???Ότι δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια και δεν παίζουμε άλλα???

Το ότι είναι από τα πιο εμπορικά αυτή την στιγμή δεν τα κάνει και μοναδικά στον χώρο των games!

Εγώ παίζω και crysis 2 και batman και άλλα πολλά.Αλλά δεν έχει νόημα το τι παίζω εγώ και εσύ αλλά και όλοι μας αλλά το ότι οι οδηγοί που βγαίνουν,βγαίνουν για να αποδίδουν καλά παντού.Με σκοπό δλδ να αποδήδουν τόσο καλά σε όλα εξίσου.Άλλο όμως τώρα αν αυτό δεν επιτυγχάνεται και αν δίνουν πιο πολύ βάση στα πιο εμπορικά παιχνίδια.

Ο σκοπός τους παραμένει ο ίδιος και αυτό προσπαθούν.

Άλλοι παίζουν φιδάκι και άλλοι crysis.Τι σημαίνει δλδ,,ότι αυτοί με το φιδάκι τους γράφουμε εκεί που δεν πιάνει μελάνι???Όχι.Η AMD και η κάθε AMD είναι υποχρωμένη να τους εξυπηρετήσει όλους.

Και όσο για τον αν βγηκε κανα major παιχνιδι με performance issues,...μην το σχολιάσω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε man και τι σημαίνει αυτό???Ότι δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια και δεν παίζουμε άλλα???

Το ότι είναι από τα πιο εμπορικά αυτή την στιγμή δεν τα κάνει και μοναδικά στον χώρο των games!

Εγώ παίζω και crysis 2 και batman και άλλα πολλά.Αλλά δεν έχει νόημα το τι παίζω εγώ και εσύ αλλά και όλοι μας αλλά το ότι οι οδηγοί που βγαίνουν,βγαίνουν για να αποδίδουν καλά παντού.Με σκοπό δλδ να αποδήδουν τόσο καλά σε όλα εξίσου.Άλλο όμως τώρα αν αυτό δεν επιτυγχάνεται και αν δίνουν πιο πολύ βάση στα πιο εμπορικά παιχνίδια.

Ο σκοπός τους παραμένει ο ίδιος και αυτό προσπαθούν.

Άλλοι παίζουν φιδάκι και άλλοι crysis.Τι σημαίνει δλδ,,ότι αυτοί με το φιδάκι τους γράφουμε εκεί που δεν πιάνει μελάνι???Όχι.Η AMD και η κάθε AMD είναι υποχρωμένη να τους εξυπηρετήσει όλους.

Και όσο για τον αν βγηκε κανα major παιχνιδι με performance issues,...μην το σχολιάσω!

Το ΒΑΤΜΑΝ ειναι προβληματικο απο την εταιρεια και ΜΟΝΟ.

Δεν φταιει η AMD που σουρνεται.

Το Crysis 2 παει κομπλε, τοσο καιρο προβλημα δεν ειδα.

Δεν αναφερεις με ποια παιχνιδια εχεις προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρω και δεν θα μπω στο τρυπάκι αυτό.

Το θέμα είναι ότι εδώ και μήνες ένα thread για drivers έχει γεμίσει bf3 ποστς και έχει καταντήσει..."BF3 και προβλήματα με drivers thread"!

Τπτ άλλο δεν έχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρω και δεν θα μπω στο τρυπάκι αυτό.

Το θέμα είναι ότι εδώ και μήνες ένα thread για drivers έχει γεμίσει bf3 ποστς και έχει καταντήσει..."BF3 και προβλήματα με drivers thread"!

Τπτ άλλο δεν έχω να πω.

Κοιτα λίγο

BF3 = Μπριζολα

Skyrim = Παϊδάκια

Batman = Κοτόπουλο

Catalyst = Σάλτσα

Αν ειχες την εταιρία που φτιάχνει την σάλτσα και η κατανάλωση μπριζόλα και παϊδακίων ειχε το 90% της αγοράς κρέατος, θα κοιτουσες να φτιάξεις καλη σάλτσα για τα μριζολοκόψίδια ή για κοτοπουλο;

Απλη λογική ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λίγο

BF3 = Μπριζολα

Skyrim = Παϊδάκια

Batman = Κοτόπουλο

Catalyst = Σάλτσα

Αν ειχες την εταιρία που φτιάχνει την σάλτσα και η κατανάλωση μπριζόλα και παϊδακίων ειχε το 90% της αγοράς κρέατος, θα κοιτουσες να φτιάξεις καλη σάλτσα για τα μριζολοκόψίδια ή για κοτοπουλο;

Απλη λογική ειναι

Άλλο όμως τώρα αν αυτό δεν επιτυγχάνεται και αν δίνουν πιο πολύ βάση στα πιο εμπορικά παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι:

Ειναι λογικο, να ενδιαφερει την εταιρία αλλα ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ πως πανε οι drivers στα εμπορικα παιχνιδια. Γι αυτο κα ιτο παρον θεμα εχει τοσες αναφορες για το BF3. Αν ειχε βγει το Crysis 223 και ηταν εμπορικο, θα ειχες αναφορες για αυτο

BTW, οι τελευταιοι beta [MENTION=9179]atiman[/MENTION] σπερνουν στο BF3 :D 99% καρφωμενοι οι πυρηνες στην 5970. Νο caps :T:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.