Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τι μανία είναι αυτή να δοκιμάζετε ότι παπατζοmodded alpha,beta κυκλοφορεί, προκειμένου να μην κάνετε 2 ολόκληρες βδομάδες υπομονή για την επόμενη official πλήρως λειτουργική και αξιόπιστη version...δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Ειδικά από τη στιγμή που αυτοί οι "leaked-tweaked" της κακιάς ώρας συνήθως έχουν ένα σωρό προβλήματα και απρόβλεπτη συμπεριφορά...Άντε στην καλύτερη περίπτωση να δείτε και 3fps διαφορά στο νέο bench πριν κρασάρει για πολλοστή φορά το bad company...

Σιγά πια...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι μανία είναι αυτή να δοκιμάζετε ότι παπατζοmodded alpha,beta κυκλοφορεί, προκειμένου να μην κάνετε 2 ολόκληρες βδομάδες υπομονή για την επόμενη official πλήρως λειτουργική και αξιόπιστη version...δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Ειδικά από τη στιγμή που αυτοί οι "leaked-tweaked" της κακιάς ώρας συνήθως έχουν ένα σωρό προβλήματα και απρόβλεπτη συμπεριφορά...Άντε στην καλύτερη περίπτωση να δείτε και 3fps διαφορά στο νέο bench πριν κρασάρει για πολλοστή φορά το bad company...

Σιγά πια...:confused:

Κοιτα οι λογοι μπορει να ειναι πολλοι για αυτην την "μανια".

Καποιος benchαρει και θελει να δει το vantage με 1 ποντο plus

Καποιος εχει προβλημα με το αγαπημενο του παιχνιδι και στο ψαξιμο για λυση θα δοκιμασει και τους παπατζοmodded alpha,beta drivers

Ακου τωρα να γελασεις για μενα και το bc2.

Συνηθως οταν παιζω παιχνιδια (CoD,BFBC2) στο backround παιζει dirty fm internet streaming.

Ε το bc2 δεν του αρεσει που παραβλεπω την απιστευτη δουλεια που εχουν κανει στον ηχο τους και τρωω ctd.

Χωρις dirty fm παιζω απο το πρωι μεχρι το βραδι χωρις ιχνος ctd αλλα τι να το κανεις οταν δεν ακους την Βασω Σαρματζη. :hehe:

Τι να κανω και εγω γιατρε μου ; Οταν σκασει στην πιατσα νεος οδηγος τον τσεκαρω μπας και κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα.

-- Isla Inocentes + Dirty FM

Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, όλοι στο ίδιο forum είμαστε και δεν είναι καινούριο το σπορ. Μετά τους τόσους άπειρους alpha, beta - mod drivers (για να μην παρεξηγούμαστε-έχω δοκιμάσει και εγώ κάποιες φορές) θεωρείτε ότι αξίζει τόσο πολύ τον κόπο; Και μόνο ότι για να δω 99% μια από τα ίδια -ΑΝ είμαι τυχερός και δε με ταράξει στα bluescreen και στα σκουπίδια στη registry- ξενερώνω και στην ιδέα...

Έτσι και αλλιώς κάθε μήνα έχει καινούριο μαμάτο, σωστό και ελεγμένο driver, ποιο το νόημα με τόση ευλάβεια να περνάς κάθε φορά από την aplha, την beta 1, beta 2, cap 8, snoop dog mc ver, με διαφορά μιας μέρας για να βγάλεις τη βδομάδα για το επόμενο release...

Τεσπα, απλώς το βλέπω καμένο και χωρίς νόημα...:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, όλοι στο ίδιο forum είμαστε και δεν είναι καινούριο το σπορ. Μετά τους τόσους άπειρους alpha, beta - mod drivers (για να μην παρεξηγούμαστε-έχω δοκιμάσει και εγώ κάποιες φορές) θεωρείτε ότι αξίζει τόσο πολύ τον κόπο; Και μόνο ότι για να δω 99% μια από τα ίδια -ΑΝ είμαι τυχερός και δε με ταράξει στα bluescreen και στα σκουπίδια στη registry- ξενερώνω και στην ιδέα...

Έτσι και αλλιώς κάθε μήνα έχει καινούριο μαμάτο, σωστό και ελεγμένο driver, ποιο το νόημα με τόση ευλάβεια να περνάς κάθε φορά από την aplha, την beta 1, beta 2, cap 8, snoop dog mc ver, με διαφορά μιας μέρας για να βγάλεις τη βδομάδα για το επόμενο release...

Τεσπα, απλώς το βλέπω καμένο και χωρίς νόημα...:wassat:

Αρκετοι βετα μου λυσαν προβληματα που με τους official παρεμεναν (σε ενα game το league of legends με αρκετους official ειχα αρκετα fps drop απο τα 250+ στα 15-20 μονο στο τελευταιο official λυθηκε το προβλημα) αρα ειναι αναλογα και τι θες οταν καποιος ασχολητε αποκλειστικα με bench και κυνηγαει και το 0.01 fps παραπανω θα δοκιμαζει οτι βγαινει μπας και το κερδισει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ πρόβλημα που το έλυνε ο beta και όχι η επόμενη whql cert. και έχω προλάβει τη radeon και από τότε που προσπαθούσε να χτυπήσει τη voodoo2.

Τώρα οκ, το 0.01 fps φαντάζομαι ξέρεις ότι δεν είναι θέμα driver και παίζει από loop σε loop να έχεις 2-3 fps διαφορά, αν και κατάλαβα τι εννοείς, χωρίς να το θεωρώ λιγότερο καμενο όμως:upside:

Τεσπα, δεν πιστεύω να το βλέπετε ως παρεξήγηση - μια κουβέντα κάνουμε.

Keep it up :smoke:

Link to comment
Share on other sites

AMD Catalyst 11.10 Preview driver

  • Ιmproves performance in Battlefield 3 Open Beta release for both non-Anti-Aliasing, and application enabled Anti-Aliasing cases on the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series for single GPU configurations
  • Improves performance in Battlefield 3 Open Beta release for both non-Anti-Aliasing, and application enabled Anti-Aliasing cases on CrossFire configurations using the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series
  • Enables support for Eyefinity 5x1 display (portrait and landscape) configurations using the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series
  • Vision Engine Control Center: User Interface enhancements have been implemented for the CrossfireX, GPU Overdrive, and Information Center pages.

Link to comment
Share on other sites

AMD Catalyst 11.10 Preview driver

  • Ιmproves performance in Battlefield 3 Open Beta release for both non-Anti-Aliasing, and application enabled Anti-Aliasing cases on the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series for single GPU configurations
  • Improves performance in Battlefield 3 Open Beta release for both non-Anti-Aliasing, and application enabled Anti-Aliasing cases on CrossFire configurations using the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series
  • Enables support for Eyefinity 5x1 display (portrait and landscape) configurations using the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series
  • Vision Engine Control Center: User Interface enhancements have been implemented for the CrossfireX, GPU Overdrive, and Information Center pages.

Τους βγαλανε για το BF3 αλλα στο δικο μου setup δωσανε αρκετα στο BFBC2.

Link to comment
Share on other sites

Στο bf3 beta ποσα fps βλεπεις με το συστημα σου στο operation metro στους ανοιχτους χώρους στην αρχή του round;

Στα 3240x1920 στο low το παιχνιδι μου δινει απο 60 μεχρι 80 καρε που ειναι και το μονο playable set στην αναλυση αυτη.

Στα 1920x1080 με ultra εχω απο 90 μεχρι 120 καρε.

Και στα δυο setup to gpu load για το crossfire 6970 στο peak.

Το περιμενα ποιο ελαφρυ αλλα οκ αρχη ειναι βλεπουμε ....

Driver 11.10 preview

http://www.thelab.gr/1063096946-post982.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο δεν μου ανοιγει το catalyst control center...Ενω μεσω task manager βλεπω οτι τρεχει δεν μου ανοιγει..Τις ρυθμισεις τις αλλαζω με το Ati Tray Tools που εχει περισσοτερες επιλογες αλλα δεν ξερω κατα ποοσο ειναι καλο..Επισης δε καθε νεο driver που βαζω μου τα εγκαθιστα ολα εκτος απο μια επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανενας 6770 να μου πει τι catalyst χρησιμοποιει? Γιατι εμενα αν βαλω τους πιο νεους βαραει κολληματα οποτε εβαλα αυτους που εχει μεσα το σι ντι του για να μην εχω προβληματα..

Η ατι δεν πολυασχολειται με τις φθηνες καρτες βεβαια οσον αφορα τους drivers αν και στο παρελθον οτι catalyst λειτουργουσε για την καρτα σου εβαζες ...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο δεν μου ανοιγει το catalyst control center...Ενω μεσω task manager βλεπω οτι τρεχει δεν μου ανοιγει..Τις ρυθμισεις τις αλλαζω με το Ati Tray Tools που εχει περισσοτερες επιλογες αλλα δεν ξερω κατα ποοσο ειναι καλο..Επισης δε καθε νεο driver που βαζω μου τα εγκαθιστα ολα εκτος απο μια επιλογη...

microsoft c++ δεν είναι που δεν σου εγκαθιστά?

Και εμένα μου το κάνει και είμαι ακόμα με τους 11.4 pre γιατί σε αυτούς δε μου το κάνει ενώ σε όποιον νεότερο έχω δοκιμάσει μου βγάζει αυτό το error με αποτέλεσμα όταν κάνω overclock από το afterburner,όταν ανοίγω τον ccc για να το βάλω στο +20 να μου έχει και τα άλλα ρολόγια και να μου τα γυρνάει στα default του!!!

Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω overclock παρά μόνο από όσο μου δίνει ο ccc που είναι λίγο(840 αν θυμάμαι καλά) και έτσι βάζω πάλι τους παλιούς και όλα καλά...αλλά χωρίς τα συν(+) των καινούριων!

Οπότε πάω(με) για format από ότι βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.